MPK Wrocław wspiera WOŚP [BEZPŁATNE PRZEJAZDY ZABYTKOWYMI TRAMWAJAMI]

0

Wrocławskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne z dużą chęcią zaangażowało się w tegoroczną edycję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zabytkowe tramwaje już w nocy z 11 na 12 stycznia wyjadą na ulice Wrocławia, a dzięki organizowanym licytacjom można poznać funkcjonowanie MPK od środka.


Pierwszy kurs trzech zabytkowych tramwajów Konstal N odbędzie się kilka minut po północy, w nocy z soboty na niedzielę. Trasa przejazdu rozpoczyna się od historycznego przystanku przy Operze i wiedzie przez centrum Wrocławia. Nocny kurs zainicjuje udział MPK w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, a wspomniane tramwaje znów pojawią się na torach już w niedzielne popołudnie.

Tramwajami będą opiekować się MPK Wrocław, Towarzystwo Miłośników Wrocławia oraz Klub Sympatyków Transportu Miejskiego. W pojazdach obecni będą wolontariusze zbierający datki w ramach tegorocznej odsłony WOŚP. Przejazd tramwajami będzie bezpłatny.


MPK zorganizowało również dwie aukcje, na których można wylicytować poznanie codziennego życia spółki od kulis. Pierwsza z aukcji daje jej zwycięzcy szansę na zostanie jednodniowym Honorowym Prezesem MPK. Podczas kilku godzin spędzonych u boku prezesa zarządu MPK Krzysztofa Balawejdera będzie można odwiedzić wrocławskie zajezdnie, spotkać się z pracownikami i zmierzyć z sytuacjami, które czekają MPK każdego dnia.

Druga aukcja to niepowtarzalna szansa na zwiedzanie Zajezdni Tramwajowej nr 4 – Borek w wersji premium. W trakcie wycieczki na tryumfatora licytacji oraz jego osobę towarzyszącą czeka zobaczenie od środka hali tramwajowej, poznanie szczegółów nt. codziennego funkcjonowania zajezdni oraz możliwość pokierowania tramwaju na jej terenie. Obie aukcje potrwają do niedzieli 19 stycznia.

https://allegro.pl/oferta/dzien-jako-honorowy-prezes-mpk-wroclaw-8837751524

https://allegro.pl/oferta/zwiedzanie-zajezdni-borek-w-wersji-premium-8837786927

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocławski biznes lubi się fotografować
Następny artykułWeekend we Wrocławiu – 9 najciekawszych wydarzeń [11.01-12.01.2020]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.