Wrocławski biznes lubi się fotografować

0

Fotografia biznesowa to bardzo szerokie zagadnienie, dzięki któremu można budować profesjonalny wizerunek firmy. Zdjęcie niosące ze sobą wiele wymiarów pozwala na podkreślenie najważniejszych cech nie tylko pracowników czy kadry zarządzającej, ale również całego przedsiębiorstwa.

Musi nie tylko być perfekcyjne pod kątem technicznym, ale także doskonale skomponowane, dopracowane w najdrobniejszym szczególe, również tła. Wrocław jako miasto z wielowiekową tradycją kupiecką i przemysłową, a także wyjątkową architekturą historyczną oraz nowoczesną biznesową stanowi doskonałe tło dla fotografii wizerunkowej. Które miejsca we Wrocławiu sprawdzą się najlepiej w fotografii biznesu?

Nowoczesne obiekty architektoniczne

We Wrocławiu nietrudno znaleźć wyjątkowo zachwycającą architekturę współczesną. Tłem dobrego zdjęcia biznesowego może być detal, elementy elewacji czy cały budynek w wybranych warunkach oświetleniowych, w zależności od kontekstu. Wyjątkowe przeszklenia budynku portu lotniczego Wrocław wraz z fantazyjnym kształtem bryły to przykład na tło, które w zależności od pory dnia zmienia swój charakter. Również wnętrza mogą być dobrym kontekstem dla wielu rodzajów działalności.

Monumentalna Hala Stulecia wraz z pergolą, Pawilonem Czterech Kopuł, Wrocławską Fontanną Multimedialną i pobliskim Parkiem Szczytnickim również zasługują na uwagę. Budynek o ponad stuletniej historii ma bardzo europejski, ponadczasowy profesjonalny klimat. Fotografie biznesowe w okolicy Grunwaldzki Center czy Silver Tower to także strzał w dziesiątkę dla wielu osób ze świata biznesu. Nowoczesna bryła budynków może pomóc w podkreśleniu profesjonalizmu i współczesnej działalności firmy, podobnie jak nietypowa, charakterystyczna forma wrocławskiego OVO.

Z wielowiekową historią w tle

Sesja biznesowa w zależności od zakresu działalności firmy, dla której będzie wykonana, może mieć miejsce w przestrzeni o innym charakterze. Ciekawe ujęcia z jednej strony nowoczesną bryłą budynku czy wnętrzem biura na pierwszym planie, z drugiej — z zabytkami na kolejnych planach mogą podkreślić przywiązanie do miejsca czy tradycji przedsiębiorstwa. Malowniczy wrocławski Ostrów Tumski, gmach Muzeum Narodowego czy wrocławski Rynek — pomysłów jest wiele, każdy z nich umożliwia nadanie nowego wyrazu fotografii.

Ciekawym podejściem może być także fotografia biznesowa — w ujęciu portretowym z charakterystycznymi dla Wrocławia elementami architektury miejskiej — arterii miasta, historycznego dworca kolejowego Wrocław Główny czy nabrzeży Odry i jej dopływów. Wiele zależy od tego, jakie przesłanie ma się zawierać w zdjęciu. W każdym przypadku jedynie doskonale dobrane oświetlenie, wyczucie właściwej chwili i światła zastanego gwarantuje w pełni zadowalający efekt.

Zachwycająca panorama miasta

Wrocław jest ośrodkiem biznesowo-kulturalnym już od wielu lat, co doskonale da się zauważyć w bogatej panoramie miasta. Dlatego nie bez przyczyny jest ona z różnych ujęć wybierana jako element fotografii biznesowej. Pejzaże ze Sky Tower obejmujące szeroki widok na miasto to tylko jeden z pomysłów. Zdjęcia biznesowe dla pracowników z tarasów czy nawet dachów budynków, fotografia wizerunkowa dla kadry zarządzającej firmą we Wrocławiu z wysokich, a jednocześnie niezwykle malowniczych miejsc niesie ze sobą szerokie przesłanie. Zobacz proszę portfolio takiej fotografii na photez.pl – autorstwa wrocławskiego fotografa Przemysława Banasia jako dobry przykład sesji biznesowych.

Wyjście zza biurka, by wykonać profesjonalne zdjęcia wizerunkowe na wiele znaczącym tle, może być doskonałym pomysłem na budowanie wizerunku całej firmy. Współczesna fotografia biznesowa wymaga wysokiej kreatywności i świetnego warsztatu. Wrocław jest wyjątkowym miejscem, które zapewnia sesjom biznesowym wiele bardzo dobrych scenerii, ale to od doświadczenia i umiejętności fotografa zależy ich umiejętne wykorzystanie.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułStartuje akcja Zmień Piec – można składać wnioski do programu KAWKA
Następny artykułMPK Wrocław wspiera WOŚP [BEZPŁATNE PRZEJAZDY ZABYTKOWYMI TRAMWAJAMI]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.