MPK Wrocław chroni czworonogi przed upałami. W mieście pojawią się miski z wodą

0

Zwierzęta spacerujące ze swoimi właścicielami będą mogły napić się wody na pętlach wrocławskiego MPK. Ogólnodostępne miski dla psów przewoźnik zamontował przy swoich punktach socjalnych.

W ten sposób chce zabezpieczyć czworonogi przed upałami.

MPK udostępniło już pięć pierwszych wodopojów. Są one odpowiednio oznakowane – tak, by nie było wątpliwości, że mogą z nich korzystać czworonogi. Kolejne, jeszcze w tym tygodniu, będą sukcesywnie pojawiały się na przystankach końcowych MPK w różnych częściach miasta.

Wiele z tych miejsc to węzły komunikacyjne, na których pasażerowie mogą się dogodnie przesiadać. Krótka przerwa w podróży to zatem doskonała okazja do napojenia zwierzaka – zwraca uwagę prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder.

Udogodnienie będzie jednak przeznaczone nie tylko dla pasażerów komunikacji miejskiej. Niektóre pętle, jak np. tramwajowy przystanek Biskupin, znajdują się w popularnych spacerowych okolicach. O to, by – zwłaszcza w upalne dni – w miskach była zawsze świeża woda, zadbają pracownicy MPK.

Sam od niedawna jestem właścicielem wspaniałej suczki imieniem Lucy i wiem, jak dla naszych czworonożnych przyjaciół ważne jest odpowiednie nawodnienie – dodaje prezes MPK.

Inicjatywę doceniła wrocławska Rada ds. Zwierząt.

Gorące dni są bardzo niebezpieczne dla zwierząt. Szczególnie dla psów, bo mają one słabe możliwości chłodzenia – podkreśla Barbara Borzymowska, przewodnicząca rady. – Psy powinny mieć ciągły dostęp do świeżej wody, więc każde takie miejsce jest na wagę złota.

Cieszymy się, że duża miejska spółka, jaką jest MPK Wrocław, daje dobry przykład – mówi Katarzyna Szakowska ze Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt EKOSTRAŻ. – Liczymy na to, że to działanie zainspiruje właścicieli mniejszych firm, czy nawet zwykłych mieszkańców, do wystawiania misek z wodą dla zwierząt przed sklepami albo blokami.

Przewoźnik zachęca wrocławian i turystów do podróżowania razem ze swoimi zwierzakami. Psy czy koty mogą poruszać się komunikacją miejską bez dodatkowego biletu – opłata za przewóz czworonoga została we Wrocławiu zniesiona kilka lat temu. Ważne jest, by pies był na smyczy i w kagańcu. Małe zwierzęta domowe powinny być przewożone w transporterze.

Lista pętli, na których są dostępne miski z wodą dla zwierząt

  • ZOO – pętla tramwajowa
  • Biskupin – pętla tramwajowa
  • Karłowice (ul. Zawalna) – pętla tramwajowo-autobusowa
  • Kozanów – pętla autobusowa
  • Oporów – pętla tramwajowa

Lista pętli, na których miski pojawią się do końca tego tygodnia

  • LEŚNICA – pętla tramwajowo-autobusowa
  • Os. Sobieskiego pętla autobusowa
  • Krzyki – pętla autobusowa
  • Gaj – krańcówka tramwajowa
  • Księże Małe – pętla tramwajowa

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułJuż w przyszłą sobotę Gitarowy Rekord Świata! Nowi artyści i szczegóły imprezy
Następny artykułPupiLove Targi już w najbliższy weekend! Zabierz psa lub kota na zakupy
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.