Już w przyszłą sobotę Gitarowy Rekord Świata! Nowi artyści i szczegóły imprezy

0

Już 19 czerwca we Wrocławiu i w sieci tysiące gitarzystów i gitarzystek zagra wspólnie legendarne „Hey Joe” Jimiego Hendrixa. Gitarowy Rekord Świata pomogą ustanowić m.in. Piotr Bukartyk, Łukasz Łyczkowski i Wojciech Pilichowski.

Trwa akcja charytatywna Fundacji ZOBACZ MNIE – do wygrania unikatowa gitara z malowidłem Szymona Chwalisza.

Wirtuozi gitary, gwiazdy rocka i przeboje wszech czasów

Do grona artystów, którzy zagrają na Gitarowym Rekordzie Świata, dołączają wybitni polscy muzycy – na wrocławskiej scenie usłyszymy charyzmatycznego wokalistę Łukasza Łyczkowskiego z zespołu 5 RANO. Wraz z Janem Borysewiczem wykona utwór Lady Pank pt. „Zawsze tam, gdzie ty” oraz „Purple Haze” Hendrixa. Z kolei z Grzegorzem Skawińskim zaśpiewa „Thanks Jimi”. Gitarę Skawińskiego usłyszymy również m.in. w „Foxy Lady” w wykonaniu Patrycji Markowskiej, która dołączy online. We Wrocławiu wystąpi Piotr Bukartyk – znakomity autor i kompozytor piosenek zaśpiewa utwór „Kiedy byłem małym chłopcem” formacji Breakout. Na scenie będzie mu towarzyszyć znany z zespołu Dżem, Jerzy Styczyński, który tego samego dnia, wraz z Wojciechem Pilichowskim, zagra m.in. „Voodoo Child”. Wśród artystów, którzy pomogą pobić Gitarowy Rekord Świata jest także wrocławska wokalistka Natalia Lubrano i rosyjski wirtuoz gitary Roman Miroshnichenko, który dołączy online. Prócz nich zagrają m.in. Adam Palma i Krzesimir Dębski, Kenny Carr – gitarzysta Raya Charlesa, Gary Moore Tribute Band oraz Grzegorz Markowski, który wykona online kultowy utwór zespołu Perfect pt. „Nie płacz Ewka”.

Pomóż dzieciom i wygraj unikatową gitarę

Już po raz drugi w ramach Gitarowego Rekordu Świata trwa akcja charytatywna na rzecz podopiecznych Fundacji ZOBACZ MNIE. Aby pomóc dzieciakom i wziąć udział w losowaniu unikatowej gitary z malowidłem Szymona Chwalisza, wystarczy wykonać przelew w wysokości 25 zł poprzez formularz: http://bityl.pl/qjtI4 . Losowanie zwycięzcy odbędzie się 23 czerwca.

Rekord na Pergoli i w sieci. Jak dołączyć?

Gitarowe święto rozpocznie się we Wrocławiu (Pergola, ul. Wystawowa 1 przy Hali Stulecia) 19 czerwca o godz. 12:00 i odbędzie się zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi. Aby zagrać we Wrocławiu w Największej Gitarowej Orkiestrze Świata należy się wcześniej zarejestrować: https://zgloszenia24.pl/f/zgloszenie-na-gitarowy-rekord-swiata-2021. Gitarzyści i gitarzystki, którzy nie będą mogli pojawić się we Wrocławiu, mogą dołączać do imprezy online. Lista gitarzystów grających online zostanie otwarta 19 czerwca, w dniu bicia Gitarowego Rekordu Świata 2021 – link do zapisów dostępny będzie na stronie: www.heyjoe.pl. Zorganizowane grupy, które planują grać online mogą zgłaszać swoje drużyny, pisząc na adres: gitarowyrekordswiata@gmail.com. Transmisja w sieci wystartuje o godz. 10:00 – wtedy też ruszy studio festiwalowe. Bicie Gitarowego Rekordu Świata, jak co roku, odbędzie się o godz. 16:00, ale dołączać warto już od południa, kiedy rozpocznie się występ Blues-Rock Guitar Workshop na czele z Leszkiem Cichońskim. Pomysłodawca Rekordu świętuje w tym roku 30-lecie swojej działalności edukacyjnej – podczas imprezy odbędzie się zlot uczniów i studentów Cichońskiego. Od podręcznika Leszka swoją przygodę z gitarą w latach 90. zaczynali m.in. świetny gitarzysta Krzysztof Kawałko, Maciej Czemplik, jak i wirtuoz gitary Roman Miroshnichenko – wszyscy zagrają podczas imprezy.

Przygotuj się do grania z Borysewiczem i Cichońskim

Aby zagrać na Gitarowym Rekordzie Świata 2021, wystarczy mieć gitarę i znać pięć podstawowych akordów C/G/D/A/E, potrzebnych do zagrania utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa. Dopuszczalne są wszystkie rodzaje gitar, a także inne instrumenty strunowe. Instruktaże do nauki utworów, które gitarowa orkiestra zagra 19 czerwca, dostępne są na stronie: www.leszekcichonski.pl/rozgrzewka oraz www.heyjoe.pl. Już teraz można ćwiczyć z Janem Borysewiczem przebój Lady Pank „Zawsze tam, gdzie ty”, a z Leszkiem Cichońskim i Jackiem Krzaklewskim utwór grupy Perfect pt. „Nie płacz Ewka”. Jak co roku na uczestników imprezy czekają konkursy na gitarę z byle czego i najlepsze przebranie oraz inne atrakcje.

Program oraz szczegóły dotyczące przebiegu i organizacji Gitarowego Rekordu Świata pojawiać się będą na bieżąco na profilu Fb @GitarowyRekord i oficjalnej stronie Rekordu: www.heyjoe.pl .

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułHerpetolodzy odłowią inwazyjne żółwie z Fosy Miejskiej!
Następny artykułMPK Wrocław chroni czworonogi przed upałami. W mieście pojawią się miski z wodą
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.