MPK pomaga łabędziom. Sieć trakcyjna bardziej widoczna dla ptaków

0

Łabędzie przelatujące w pobliżu mostu Pokoju będą bezpieczniejsze. MPK Wrocław zainstalowało na swojej sieci trakcyjnej specjalne odblaskowe płytki, które mają pomóc ptakom w bezpiecznym lądowaniu.

To reakcja na incydenty z udziałem zwierząt, do których dochodziło w tym miejscu.

Na elementach napowietrznej sieci tramwajowej zawisły kolorowe, odblaskowe płytki. Mają one zwrócić uwagę przelatujących ptaków – tak, by zwierzęta nie zahaczały skrzydłami o przewody.

Architektura mostu Pokoju, niestety, nie pomaga łabędziom. Obiekt jest bardzo płaski, a ptaki te nie mają szczególnie dobrego wzroku. Do tej pory bywało więc, że myliły go z taflą wody, a w rezultacie – próbowały na nim lądować. Zaplątywały się przy tym niekiedy w niewidoczne dla nich przewody i osiadały na torowisku, z którego już nie były w stanie wzbić się w powietrze. Zainstalowane właśnie płytki mają pomóc im w uniknięciu przeszkody i zorientowaniu się, że nie jest to dla nich dobre miejsce do lądowania.

Załoga MPK skupia się przede wszystkim na swoich statutowych zadaniach. Gdy tylko jest to możliwe, podejmuje jednak również działania właśnie na rzecz zwierząt.

Nasi pracownicy z wielkim sercem podchodzą do braci naszych mniejszych. Ratują ranne jeże i ranne ptaki, dają wodę psom i serce kotom – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. – Bardzo dziękuję pani Barbarze Borzymowskiej i panu Krzysztofowi Żurkowi z Wrocławskiej Rady ds. Zwierząt za zwrócenie uwagi na ten problem.

MPK Wrocław zostało niedawno wyróżnione przez kapitułę miejskiego odznaczenia Wrocławskie Serce dla Zwierząt, zdobyło również Nagrodę Internautów przyznaną w głosowaniu. Spółka regularnie włącza się w proekologiczne kampanie i współpracuje z organizacjami na rzecz ochrony przyrody.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułTak będzie wyglądać Wzgórze Partyzantów po remoncie! [WIZUALIZACJE]
Następny artykułNowe znaki przy drogach we Wrocławiu: UWAGA JEŻE!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.