Tak będzie wyglądać Wzgórze Partyzantów po remoncie! [WIZUALIZACJE]

0

Zarząd Inwestycji miejskich ogłosił, że zapadła decyzja o ogłoszeniu przetargu na rewaloryzację Bastionu Sakwowego, znanego również pod nazwą Wzgórze Partyzantów. Miasto zamierza odrestaurować pawilon perystylowy (dawna Reduta) w tym m.in. salę kolumnową o pow. 200 m. Wyremontowana zostanie elewacja i przyległy teren.

Remont obejmie kolumnadę, w tym: część podziemną z kawiarnią o powierzchni 200 m2, zapleczem, bufetem, sanitariatami oraz część nadziemną: podcieniami kolumnady, gdzie odbudowane zostaną posadzki, sklepienia, schody, oświetlenie zabytkowe. Oprócz tego nowy blask zyska taras nad kolumnadą, gdzie wzmocnione zostaną stropy, odtworzone będą balustrady i zabytkowe oświetlenie.
Kolejnym zadaniem będzie remont placu z fontanną wraz z zagospodarowaniem terenu. Odrestaurowane zostaną schody z balustradami, skarpy, mury oporowe i fontanna. Wykonawca inwestycji będzie również musiał przygotować nową nawierzchnię placu i wprowadzić zieleń ozdobną.
ZIM oczekuje od wykonawcy, że prace przeprowadzi w 18 miesięcy.
Inwestycja będzie realizowana przy wsparciu Polskiego Ładu. Prace nadzoruje ZIM.
mat. prasowy ZIM

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł340 nowych płatnych miejsc postojowych na ulicach Wrocławia!
Następny artykułMPK pomaga łabędziom. Sieć trakcyjna bardziej widoczna dla ptaków
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.