Z okazji Światowego Dnia Dobroczynności, który obchodzony jest 28 listopada, Fundacja Ładne Historie organizuje akcję charytatywną pod hasłem #ŁadneMorsy. Jej celem jest zbiórka funduszy na pomoc wytchnieniową dla seniorów i seniorek, którzy poświęcają swój czas i siły na opiekę nad osobami zależnymi. Finał akcji, czyli wielkie morsowanie, odbędzie się 3 grudnia na kąpielisku Morskie Oko we Wrocławiu i nad zalewem w Dziećmorowicach, ale już teraz można zasilać wirtualną puszkę. Do akcji przyłączyły się Wrocławskie i Wałbrzyskie Morsy.

Okres jesienno-zimowy to raj dla zwolenników lodowatych kąpieli. Wiedzą o tym organizatorzy akcji charytatywnej #ŁadneMorsy, którzy postanowili połączyć przyjemne z pożytecznym. – W tym przedświątecznym czasie chcemy promować dobroczynność, dlatego zapraszamy do wspólnej mobilizacji w szczytnym celu – mówi Maria Zięba, prezeska Fundacji Ładne Historie. Tym razem Fundacja zbiera środki na pomoc wytchnieniową dla seniorów i seniorek, którzy mimo podeszłego wieku często sprawują opiekę fizyczną i psychiczną nad bliskimi osobami. To grupa społeczna, która rzadko upomina się o swoje potrzeby. Wytchnienie jest im szczególnie potrzebne, aby móc zregenerować siły i zadbać o równowagę psychofizyczną. – W ramach programu chcemy sfinansować zajęcia i aktywności dla seniorów i seniorek – opiekunów, przy jednoczesnym zapewnieniu w tym czasie opieki nad osobami, którymi się zajmują – dodaje Maria Zięba.

Jak przyłączyć się do akcji?

Do zebrania jest 20 tysięcy złotych. Środki można wpłacać już teraz do wirtualnej puszki przez stronę: https://zrzutka.pl/8938sf. Finał akcji, czyli wielkie morsowanie połączone z wielką zbiórką, odbędzie się 3 grudnia o godz. 11:00 w dwóch lokalizacjach – na kąpielisku Morskie Oko we Wrocławiu i nad zalewem w Dziećmorowicach (przy Karczmie Góralskiej). Nad bezpieczeństwem uczestników i uczestniczek czuwać będą lokalne grupy morsów – Wrocławskie i Wałbrzyskie Morsy. Organizatorzy zachęcają do kibicowania morsom, a morsujących w innych miejscach i terminach do publikowania zdjęć w mediach społecznościowych i oznaczania wpisów hashtagiem #ŁadneMorsy oraz #GivingThuesday. Szczegóły: https://www.facebook.com/events/227057057073104

Fundacja Ładne Historie jest liderem Ogólnopolskiej Sieci Turystyki Wytchnieniowej. Działa na terenie całego województwa dolnośląskiego. Realizując inicjatywy społeczno-kulturalne, takie jak projekt „Łączą nas góry” czy „Plac Grunwaldzki OD NOWA”, tworzy proste i piękne historie o mocy wspólnoty, empatii, przyjaźni i sąsiedztwa. Więcej informacji:  https://ladnehistorie.pl/

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułW piątek startuje Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu! [NOWOŚCI]
Następny artykułTrwa budowa Aquaparku przy ul. Wilanowskiej
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.