Na mapie Wrocławia rośnie kolejny mini Aquapark w północno-wschodniej części miasta na wrocławskim Zakrzowie. Obecnie trwają prace wykończeniowe na wszystkich kondygnacjach budynku. Ukończona została technologia basenowa łącznie z zasypanym złożem filtracyjnym we wszystkich obiegach basenowych. Trwają prace nad infrastrukturą drogową w obszarze parkingu, a na dachu montowana jest instalacja fotowoltaiczna. W budynku są już wszystkie urządzenia techniczne łącznie z kogeneracją i pompą ciepła.

Powstaje nowa strefa Saunarium oraz fitness na Zakrzowie

Aquapark Zakrzów to nie tylko strefa basenów, na pierwszym piętrze budynku powstanie część sportowo–wypoczynkowa, czyli sale fitness oraz strefa saunarium. W strefie sportowej powstaną 2 sale fitness, a w strefie saunarium będą dwie sauny fińskie, sauna parowa oraz pomieszczenie do wypoczynku.

W tej chwili na placu budowy zakończone zostały prace elewacyjne i płytkarskie w strefie saunarium i fitness. W siłowni montowane są lustra i podłogi. W ciągach komunikacyjnych montowane są pochwyty i balustrady, w całym obiekcie zakończone są już prace elektryczne i teletechniczne.

– W centrum basenowo-sportowym przy ulicy Wilanowskiej jesteśmy już na szczęśliwym finiszu. Budynek jest już zamknięty. Z każdej strony mamy wstawioną stolarkę. Trwają prace wykończeniowe na każdym z poziomów. Mamy zakończone prace związane z montażem, instalacją technologii basenowej, sporządzone próby szczelności nieccek basenowych. Jeżeli chodzi o strefę fitness i saun to tak naprawdę zostały nam ostatnie szlify oraz wstawianie odpowiedniego sprzętu i aparatury – mówi Kornel Kempiński dyrektor ds. zarządzania obiektem.

Cztery strefy w jednym obiekcie

Nowy obiekt to nie tylko basen, ale cały kompleks sportowo-rekreacyjny. Podobny do Aquaparku na Brochowie.  W strefie rekreacyjnej powstaną: basen sportowy o wymiarach 25 x 14,5 m i głębokości od 1,3 – 1,8 m, basen do nauki pływania oraz basen z hydromasażem dla 12 osób, a także sezonowy basen zewnętrzny. Basen zewnętrzny będzie posiadał część brodzikową przeznaczoną dla najmłodszych.

– Tereny zewnętrzne i basen rekreacyjny zewnętrzny są już gotowe. W tej chwili trwają prace związane z porządkowaniem terenów zielonych, jak również trwają prace związane z budową parkingu i ciągów pieszych przy wejściu frontowym. Jeżeli chodzi o harmonogram dalszych czynności, zakładamy, że do końca roku będziemy mieli podłączone wszystkie media w nowej inwestycji. Cały pierwszy kwartał 2024 to okres odbiorów i przejmowania budynku wraz z jego technologią – dodaje Kornel Kempiński.

Inwestycja obejmie teren o powierzchni 9 tys. mkw., z czego aż 3 tys. mkw. zajmie zieleń – 57 drzew i ok. 280 mkw. krzewów i traw. Przed Aquaparkiem powstanie także parking z miejscami dla 59 samochodów. Przewidziano też 88 miejsc postojowych dla rowerów.

Nowy Aquapark będzie unikalny i jeszcze bardziej ekologiczny

Obiekt przy ulicy Wilanowskiej będzie unikatem, ze względu na swoje ekologiczne funkcje. Będzie wyposażony w zespół urządzeń generujących ciepło i prąd w obiekcie z naturalnych źródeł. Na dachu budynku powstanie farma fotowoltaiczna. Obiekt będzie wyposażony również w zespół generatorów gazowych produkujących energię elektryczną oraz pompę ciepła, która będzie wytwarzała ciepło na niecckach basenowych wraz z generatorami. Dodatkowo basen będzie wyposażony w zbiorniki wody retencyjnej, do której trafiać będzie woda z basenu oraz terenów przyległych. Woda będzie wykorzystywana do powtórnego obiegu w miskach ustępowych sanitariatów, ale również wtórnie do podlewania zieleni.

Będziemy mieć cały zespół urządzeń generujących i ciepło i prąd na obiekcie z jak najbardziej naturalnych źródeł, czyli farma fotowoltaiczna umiejscowiona na dachu. Oprócz tego zespół generatorów gazowych produkujących nam energię elektryczną. Ponadto pompę ciepła, która będzie nam generowała ciepło na nieckach basenowych wraz z generatorami. Więc będzie to naprawdę unikatowy obiekt – mówi Kornel Kempiński.

DCIM101MEDIADJI_0644.JPG

 Aquapark na Zakrzowie będzie unikatem energetycznym i ekologicznym na mapie Dolnego Śląska, a co najważniejsze będzie charakteryzował się bardzo niskim współczynnikiem utraty ciepła.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułMorsuj i pomagaj! Ruszyła akcja charytatywna #ŁadneMorsy. Do zebrania jest 20 tysięcy złotych
Następny artykułCzy warto czekać na Black Friday w dobie inflacji?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.