Miniaturowa wersja działań wrocławskiego MPK do zobaczenia w Kolejkowie!

0

Dziesięciokrotnie mniej wykolejeń tramwajów w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku – to jeden z dowodów na skuteczność TORYwolucji, którą od kilku lat prowadzi MPK Wrocław. – mówili na spotkaniu w Kolejkowo, przedstawiciele miejskiego przewoźnika.

Efekty wielkiej modernizacji można oglądać w miniaturowej wersji na nowej wystawie w Kolejkowie w Sky Tower.  

Literalnie TRZY – tyle wykolejeń tramwajów zanotowano we Wrocławiu w pierwszym kwartale tego roku. W analogicznym okresie ubiegłego roku było ich 35. Tak wyraźny spadek tego typu zdarzeń jest wynikiem prowadzonej od kilku lat TORYwolucji. Tylko w pierwszym kwartale tego roku zrealizowano trzeci już etap remontu na placu Jana Pawła II – wymieniono tam skrzyżowanie torowe.

TORYwolucja to nie jest puste hasło – to efekty pracy setek ludzi, inwestycje, które widać we Wrocławiu już na pierwszy rzut oka. Ciągle działamy. Systemowo. Na wspomnianym placu Jana Pawła II już toczy się czwarty etap inwestycji – wymiana rozjazdu od strony mostu Sikorskiego, i korzystając z zamknięcia, wymiana torowiska od placu Jana Pawła II do ulicy księcia Witolda. Cieszy mnie fakt, że zespół KOLEJKOWA uznał TORYwolucję za ważne wydarzenie i uczynił z naszych działań istotny element swojej wystawy – mówi prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawejder.

Jednocześnie w pierwszym kwartale tego roku, zgodnie z założeniami, dokończono prace na skrzyżowaniu na placu Dominikańskim – wymieniono tam rozjazdy, od strony ulicy Kazimierza Wielkiego. Tego typu prace przeprowadzono też u zbiegu ulicy Słowiańskiej z ulicą Jedności Narodowej.

Działania MPK w mikroskali prezentuje Kolejkowo, znane z obrazowych makiet tematycznych samego Wrocławia, jak i Dolnego Śląska.

– Kolejkowo miniaturyzuje otaczający nas świat. Codziennie poruszając się po Wrocławiu widzimy remonty i budowę nowych linii tramwajowych. Stąd pomysł na nową scenkę rodzajową przedstawiającą budowę nowego odcinka torowiska. Cieszymy się, że mogliśmy ją wykonać we współpracy z wrocławskim MPK – mówi Jakub Paczyński, prezes Kolejkowa.

Już w sobotę MPK rusza z wymianą rozjazdu w skrzyżowaniu ul. Dubois z Pomorską, od strony ulicy Kurkowej. Ogłoszono przetarg na wymianę rozjazdu na ulicy Piłsudskiego przy skrzyżowaniu z ulicą Stawową. Przygotowywane jest ogłoszenie przetargu na wymianę dwóch rozjazdów w węźle most Zwierzyniecki – ulica Mickiewicza.

W każdy weekend, począwszy od tego minionego, zajezdnia Ołbin, w której stacjonują najstarsze tramwaje, jest zamknięta. W efekcie – wszystkie tramwaje, którymi w weekendy jeżdżą pasażerowie, są klimatyzowane i niskopodłogowe.

TORYwolucja trwa. Kolejne efekty będą widoczne na ulicach Wrocławia już wkrótce. Te uwiecznione w konstrukcji Kolejkowa możecie oglądać w Sky Tower. To stała wystawa. W przyszłości będzie rozwijana, pojawi się więcej instalacji związanych z wrocławskim MPK.  

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułSukces przy stole – Restaurant Week przedłużony do 15 kwietnia!
Następny artykułRuszają rysunkowe spacery po wrocławskiej Leśnicy! Urban Sketchers we Wrocławiu
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.