Mikołajki 2020 we Wrocławiu – co czeka nas w tym roku?

0

Święty Mikołaj już zaprząga swoje sanie i rusza w świat, aby pod osłoną nocy zakraść się do każdego domostwa i pozostawić w nim niezwykłe prezenty. Musi się spieszyć, bo czasu coraz mniej – 6 grudnia już za tydzień!

6 grudnia to dzień, którego z niecierpliwością wyczekują nie tylko najmłodsi. To nie tylko czas pisania listów do Świętego Mikołaja i obdarowywania naszych najbliższych podarunkami. To również chwila, w której możemy na moment oderwać się od rzeczywistości i poczuć magię zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Przedstawiamy kilka pomysłów na spędzenie tego wyjątkowego dnia, które sprawią, że świąteczna magia zapuka również do Twoich drzwi.

Świąteczny spektakl dla całej rodziny 

Strefa Kultury Wrocław serdecznie zaprasza najmłodszych widzów na mikołajkowy spektakl online pt. „Gwiazdeczka”. Odbędzie się on 6 grudnia o godzinie 12:00 na oficjalnym profilu Strefy Kultury Wrocław na Facebooku.

mikołajki
Photo by Bruno Joseph from Pexels

Gwiazdeczka” to barwna opowieść o gwiazdce, która musi stanąć oko w oko z nieczystymi siłami, aby wykonać powierzone jej zadanie. Nie jest jednak sama – w osiągnięciu celu pomocą służą jej trzej królowie i gwiazda polarna. Dzięki ich pomocy historia kończy się szczęśliwie. Ten pełen piosenek spektakl to nie tylko niezwykła opowieść, lecz również historia o odpowiedzialności za mniejszych i słabszych od siebie oraz za środowisko, w którym żyjemy. To doskonała propozycja na spędzenie wolnego czasu w rodzinnym gronie.

Więcej informacji tutaj

Robo-mikołajki, czyli lekcja robotyki dla najmłodszych

Mikołajki świętować można już dzień wcześniej – 5 grudnia o godzinie 12:00 zapraszamy wszystkich małych majsterkowiczów na bezpłatną lekcję robotyki online. Pod okiem pana Bożydara Milewskiego będziemy mogli wspólnymi siłami opracować system bezpiecznego dostarczania paczki wyrzuconej z lecących sań Świętego Mikołaja. Gdy projekt będzie już gotowy, każdy w swoim domowym zaciszu podejmie próbę zbudowania tego ważnego systemu. Niezbędny do tego będzie papier, klej oraz nożyczki – po dodatkowe materiały każdy uczestnik może zgłosić się tutaj. Dodatkowo, na ekranie zobaczymy dwa roboty – LEGO EV3 oraz zupełnie nowego LEGO Mindstorms Inventor. Szykuje się niezwykła świąteczna zabawa!

Photo by JESHOOTS.COM on Unsplash

Więcej informacji tutaj

Proszę wsiadać! Ekspres Polarny wyrusza do stacji Biegun Północny!

Już 6 grudnia na miłośników starych pociągów czeka niespodzianka. Z okazji Mikołajek ze stacji Wrocław Główny wyruszą zabytkowe Liliputy – Mikołaj i Śnieżynka. Na ich pokładzie udamy się w podróż po Wrocławiu i jego okolicach. Wagony pasażerskie wyposażone będą w drewniane ławeczki oraz elementy, których nie spotkamy już w obecnych pociągach, m.in. zabytkowe toalety. Serdecznie zapraszamy!

mikołajki
Photo by Simon Matzinger from Pexels

Na wydarzenie obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc. Cennik biletów i więcej informacji dostępne tutaj.

Graficzny Kiermasz Świąteczny

Jak co roku, Koło Naukowe Katedry Grafiki Artystycznej zaprasza na Graficzny Kiermasz Świąteczny. Rozpocznie się on w Mikołajki i potrwa do 24 grudnia. Ze względów bezpieczeństwa odbędzie się on jednak w zmienionej formie. Zainteresowani będą mogli nabyć niepowtarzalne grafiki i ręcznie wykonane kartki, wybierając z internetowego katalogu dostępnego na stronie. Do skorzystania z okazji zachęcają autorzy grafik – studenci i dydaktycy wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.

mikołajki
https://www.facebook.com/kngrafiki/photos/a.323189471122416/3429373457170653

Mikołajki na lodzie

Na mikołajkową zabawę na lodzie zaprasza Lodowisko Stadion Wrocław. 6 grudnia od godziny 10:00 do 19:00 na łyżwiarzy czekać będzie Święty Mikołaj oraz słodki poczęstunek. O godzinie 13:00 na lodową taflę zaprosi nas grupa Wrock&Roll, której instruktorzy poprowadzą treningi jazdy na łyżwach. Nie zabraknie również najpopularniejszych świątecznych piosenek i zimowego wystroju, który przeniesie nas do Lodowej Krainy i wprowadzi nas w magiczny, mikołajkowy nastrój.

Photo by Longxiang Qian from Pexels

W Mikołajki lodowisko czynne będzie w godzinach od 9.00 do 22.00. Warto pamiętać, że na tafli może przebywać jednocześnie max. 60 osób. 

Więcej informacji tutaj

Sprawdź również: POMAGAJMY! Akcje bożonarodzeniowe, które warto wesprzeć

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPark Iluminacji na Zamku Topacz! Otwarcie już za kilka dni
Następny artykułDobry rok na kredyt