Mikołajki 2019 we Wrocławiu [10 NAJCIEKAWSZYCH POMYSŁÓW]

0

Mikołajki 2019 we Wrocławiu zapowiadają się emocjonująco! Liczne spotkania z Mikołajem, zabawy z elfami i ciekawe warsztaty plastyczne to najlepszy sposób na spędzenie wolnego czasu. Jeśli nie wiesz, gdzie wybrać się z dzieckiem w ten cudowny dzień – koniecznie zobacz nasze propozycje!

1. Rozświetlamy wrocławską choinkę z Mikołajem!

6 grudnia Święty Mikołaj odwiedzi Rynek, by jak co roku pomóc nam rozświetlić wrocławską choinkę. Będą mu towarzyszyć przyjazne elfy, które obdarują dzieci drobnymi upominkami.

Świętego Mikołaja powita Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Chwilę po tym rozpoczniemy naukę magicznego zaklęcia. Jego trzykrotne wypowiedzenie o godz. 18:00 spowoduje rozbłyśnięcie choinki.

2. Mikołajki w Afrykarium

Kiedy już w Afrykarium zgasną światła, gdy w ZOO nie ma turystów, to organizatorzy zapraszają na  mikołajki w Afrykarium.

Będzie można podziwiać ponad 60 gatunków ryb, spotkać zielonego żółwia i rekina, albo śpiące hipopotamy. Po tych wszystkich przygodach usiąść do dekorowania pierniczków, przygotowano dla dorosłych pyszne ciasteczka, a dla dzieci pierniczki, które własnoręcznie  udekorują.

Liczba miejsc ograniczona, więc warto się pospieszyć i już dziś kupić bilety.

W programie:

 • Wejście do ZOO, wieczorne zwiedzanie Afrykarium,
 • poczęstunek w Laguna Bistro
 • zdobienie pierniczków świątecznych.

Bilety w cenie 89 zł można kupić tylko do 3 grudnia.

3. Mikołajkowe warsztaty 3D w Auchan Bielany

Spotkanie ze świętym Mikołajem, świąteczne warsztaty, a także pokazy druku 3D to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na dzieci w różnym wieku.

7 grudnia Centrum Handlowe Auchan Bielany organizuje wielką zabawę mikołajkową ze specjalnym gościem świętym Mikołajem, który będzie czytał dzieciom bajki i pozował do zdjęć wykonywanych przez profesjonalnego fotografa.

Część atrakcji będzie przybliżała działanie drukarek 3D. Na specjalnie przygotowanym stanowisku maluchy poznają możliwości narzędzia i zobaczą gotowe produkty powstałe dzięki drukowi 3D. Wszyscy zainteresowani stworzą swoje własne projekty ozdób świątecznych przeznaczone do druku, następnie na ekranie telewizora będą obserwować proces drukowania, a powstały przedmiot otrzymają jako pamiątkę.

Podczas warsztatów kreatywnych maluchy własnoręcznie zaprojektują również wirtualne kartki świąteczne z życzeniami, które wyślą mailowo do swoich znajomych lub rodziny. W specjalnym programie do projektowania dzieci ozdobią oryginalne prace, a przy okazji odkryją tajniki pracy grafika.

Świąteczne atrakcje odbędą się 7 grudnia w Centrum Handlowym Auchan Bielany przy ul. Francuskiej 6 w Bielanach Wrocławskich. Zajęcia będą dostępne od godz. 11.00 do 18.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

4. Mikołajkowy Bal Dla Dzieci – Święty Mikołaj w Vertigo

Muzyczny, mikołajkowy Bal „świątecznych przebierańców”. 7 grudnia Vertigo przeniesie Państwa i Państwa pociechy prosto na biegun północny, do krainy Świętego Mikołaja.

Przez salę Vertigo rozlegać się będzie donośny śmiech brodatego jegomościa, zachęcający do tego by dzieciaczki podzieliły się z nim tym czego pragną na święta, a dzięki pracowitemu muzycznemu zespołowi reniferków, cały klub wypełni się świąteczną muzyką.

Wystąpi dla Państwa zespół w składzie: Basia Piotrowska – wokal, Dorota Zygadło – wokal, Bartek Ziętara – piano, Marcin Spera – kontrabas, Dawid Opaliński – perkusja, Paweł Lisiecki – gitara. Święty Mikołaj oczekuje przebranych w najwymyślniejsze stroje dzieciaczków, z całą pewnością otrzymają jakiś podarunek.

Gdzieniegdzie przemykać będą dzielne pomocnice świętego Mikołaja – Panie Animatorki, które będą pilnować chochlików i wymyślać przeróżne zabawy. Pozostaje nam tylko powiedzieć: Ho, ho Vertigo! I 7 grudnia prosimy oczekiwać świetnej mikołajkowej zabawy.

Wieści od Mikołaja dla dorosłych: każdy rodzic jest również mile widziany przebrany. Być może dla starszych nicponi, znajdzie się jakiś muzyczny podarek.

7 grudnia – 13:00 do 16:00. bilety 30 zł dzieci / 30 zł dorośli bilet rodzinny: 3 osoby – 70 zł, 4 osoby – 90 zł, 5 osób 110 zł.

5. Mikołajki na Torze – Darmowa Jazda w Tandemie

Ekstra pomysł na mikołajki.  8 grudnia Tor Kartingowy Le Mans zaplanował dla wszystkich dzieci moc mikołajkowych atrakcji:

 • 11.00-16:00 – Darmowa jazda w tandemie ze specjalnym kierowcą, dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat.
 • 17.00-20.00 – Spotkanie ze Świętym Mikołajem. W trakcie wizyty u Mikołaja będą prowadzone animacje i zabawy muzyczne.

Oprócz tego dla dzieci i młodzieży do 16 roku życia przygotowana została super promocja: Pojedynczy przejazd (jedna osoba, 10 min) za 22 zł zamiast 30 zł.

6. Warsztat Świętego Mikołaja – spektakl dla dzieci

W dalekiej krainie pełnej śniegowych płatków mieszka Święty Mikołaj. W tym roku jest bardzo zmęczony. Ma już swoje lata, a dzieci na całym świecie czekają na prezenty. Nie może ich zawieźć… Na szczęście do jego warsztatu trafiają trzy Elfy, które bardzo pragnę nauczyć się rzemiosła i chcą przygotowywać prezenty dla dzieci. Fircyk, Pyszałek i Złośnik postanawiają pomóc Św. Mikołajowi i zatrudniają się w warsztacie Mikołaja. Czy uda im się pogodzić ze sobą i mimo różnic charakteru przygotować prezenty dla wszystkich dzieci?

Zapraszamy do magicznej krainy Świętego Mikołaja. Po każdym spektaklu Dzieci mogą się spotkać ze Świętym Mikołajem i Elfami w jego chatce, specjalnie udekorowanej i przygotowanej na świąteczny czas.

 • Przedział wiekowy? Od 0 do … lat. W ten świąteczny czas wszyscy jesteśmy dziećmi, zaproszenie kierujemy do wszystkich:)
 • Termin spektaklu:  zostały bilety na 8 grudnia, godz. 13.00 oraz 13.30. Po spektaklu spotkanie z Mikołajem i Elfami.

Cennik:

 • bilet ulgowy 18 zł (dla każdego dziecka, niezależnie od wieku)
 • bilet normalny 20 zł (dla każdej osoby dorosłej)

Bilety obowiązują każdą osobę na widowni, niezależnie od wieku.

Miejsce spektaklu: Sala Waniliowa Szkoły Tańca Al-Mara ul. Ofiar Oświęcimskich 19, I piętro, 50-069 Wrocław

7. Magiczne spektakle mikołajkowe

W sobotę, 7 grudnia, zapraszamy na pełne świątecznej magii spektakle mikołajkowe w Arkadach Wrocławskich.
Spędźcie u nas cudowny, rodzinny czas z dziećmi, a my zadbamy o niezapomniane atrakcje.

W programie:

 • 12:00-12:45 GRAJKA MIKOŁAJKA, czyli bajka o przygodach trójki przyjaciół!
 • 14:00-14:45 CO SIĘ STAŁO Z MIKOŁAJEM – tajemnicza i pełna przygód opowieść o…zaginięciu Świętego Mikołaja!
 • 15:00–16:00 Spotkanie z Mikołajem

Wydarzenie odbędzie się na poziomie 0 naszego Centrum Handlowego, naprzeciwko sklepu H&M.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, nie obowiązuje też rezerwacja miejsc.

8. MIKOŁAJKI POD NAPIĘCIEM W KOLEJKOWO

7 grudnia we wrocławskim Kolejkowie dzieci zwiedzające makietę będą miały niepowtarzalną okazję spotkać Mikołaja i wtajemniczyć się w świat energii elektrycznej. W godzinach od 11 do 17 Mikołaj wręczy prezenty, a przedstawiciele Tauronu  pokażą, że nauka w formie zabawy jest fantastyczną sprawą. Dodatkowo zaproszą dzieci do bezpiecznych eksperymentów i doświadczeń. Świętujący będą pod profesjonalną  opieką animatorów, którzy zadbają o dobrą i bezpieczną zabawę. Dla najmłodszych Mikołajkowe spotkanie  to także okazja do wzięcia udziału w kreatywnych warsztatach modelarskich.

Na wydarzenie nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Wstęp na salę zabaw zawarty jest w cenie zwiedzania wystawy w dniu 7 grudnia.

9. OH! WEEKEND MIKOŁAJKOWY 2019

06-08.12.2019 OHKINO organizuje OH! WEEKEND MIKOŁAJKOWY 2019. Podczas weekendu przygotowano wiele atrakcji nie tylko dla najmłodszych.

10. MIKOŁAJKI W KINIE NOWE HORYZONTY

Świąteczne filmy, bezpłatne warsztaty i coś słodkiego na deser: w mikołajkowy weekend (7-8 grudnia) zapraszamy do Kina Nowe Horyzonty na szereg atrakcji dla małych i dużych widzów. W programie m.in. tworzenie świątecznych ozdób, pokazy produkcji cukierków (z obowiązkową degustacją) i seanse hitów filmowych.

Rodziny/grupy z dziećmi mogą kupić bilety rodzinne w specjalnej cenie 15 zł!

PROGRAM

7 grudnia, sobota

10.30 I Poranki filmowe: „Uroki zimy”

11.15-13.00 I Po porankach zapraszamy na warsztaty mikołajkowe, podczas których będziemy zdobić pierniki i przygotowywać świąteczne dekoracje.

11.00-17.00 I Pokazy ręcznej produkcji cukierków z Galerią Karmelu Słodkie Nastroje

15.00 I Warsztaty w ramach Ręki Dzieła Fest: Kolorowe łańcuchy

8 grudnia, niedziela

10.30 I Poranki filmowe: „Uroki zimy”

Po seansie zapraszamy na warsztaty mikołajkowe, które poprowadzi Wrocławski Teatr Pantomimy.

11.00-17.00 I Pokazy ręcznej produkcji cukierków z Galerią Karmelu Słodkie Nastroje

15.00 I Warsztaty w ramach Ręki Dzieła Fest: Dekoracje choinkowe

Przez cały weekend zapraszamy na pokazy hitów filmowych dla dzieci:

Basia 3
reż. Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz, Robert Jaszczurowski / Polska 2019 / 45’

Kraina lodu 2
reż. Jennifer Lee, Chris Buck / USA 2019 / 103’

Śnieżna paczka
reż. Aaron Woodley / Chiny, Indie, Japonia, Kanada, USA, Wielka Brytania, Korea Południowa 2019 / 92’

Wstęp na wszystkie warsztaty jest bezpłatny, nie prowadzimy rezerwacji miejsc (obowiązuje zasada pierwszeństwa, w miarę dostępności miejsc; wystarczy dołączyć do wybranej grupy warsztatowej już w kinie). Bilety na pokazy filmowe można kupić w kasach kina lub na www.kinonh.pl.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułMikołajki pod napięciem [KOLEJKOWO ZAPRASZA]
Następny artykułRoztańczone Elfy przejdą ulicami Wrocławia
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.