Już za kilka dni Mikołajki. Przygotowaliśmy dla Was listę kilku wydarzeń, na które warto się wybrać. Wśród atrakcji m.in.: koncerty, kiermasze świąteczne, bieg mikołajkowy oraz trening piłkarski na Stadionie Wrocław.

 • ROZŚWIETLENIE CHOINKI WRAZ Z MIKOŁAJEM

1 grudnia Święty Mikołaj odwiedzi Rynek, by jak co roku pomóc  w rozświetleniu wrocławskiej choinki. Będą mu towarzyszyć przyjazne elfy, które obdarują dzieci drobnymi upominkami.

Powitanie Świętego Mikołaja przez Wiceprezydenta Wrocławia Macieja Bluja zaplanowane jest na godz. 17.30. Chwilę po nim rozpocznie się naukę magicznego zaklęcia. Jego trzykrotne wypowiedzenie o godz. 18.00 spowoduje rozbłyśnięcie choinki.

5

 • MIKOŁAJKI NA STADIONIE WROCŁAW

W niedzielę 3 grudnia odbędą się Mikołajki na Stadionie Wrocław. Impreza organizowana jest przez Szkołę Tańca Flashdance oraz Stadion Wrocław. Mikołajki to w sumie dwa, następujące po sobie wydarzenia w Centrum Konferencyjno-Eventowym. Od godz 11.00 rozpoczną się darmowe atrakcje dla dzieci i całych rodzin. Postawiono na edukację i rozrywkę.

W programie m.in.:
– trening z Akademią Piłkarską Śląska Wrocław
– pokazy i warsztaty tańca ze Szkołą Tańca Flash Dance
– gry planszowe z planszóweczka.pl
– pamiątkowe fotografie na kucyku ze Stajnią pod Topolami
– warsztaty z tworzenia ozdób świątecznych
– malowanie twarzy
– możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia w rallycrossowym monstrum Martina
Kaczmarskiego o mocy 600 KM oraz innych, sportowych samochodach

Wszystkie atrakcje „Mikołajek ze Stadionem Wrocław” są bezpłatne, dodatkowo w ramach jarmarku będzie można kupić różnego rodzaju upominki i ozdoby świąteczne. Dostępna będzie również strefa gastronomiczna,.

O godz.  18:00 rozpocznie się koncert Magia Marzeń 2017, który organizuje Szkoła Tańca Flashdance Wrocław oraz Fundacja Mam Marzenie. Wystąpią: Anna Wyszkoni, Beniamin – były podopieczny Fundacji Mam Marzenie, Paweł Tymiński wraz z zespołem.
W koncercie będą mogły uczestniczyć osoby, które kupią cegiełki w cenie 35 zł.

mikolajki-jpg

 • BIEG MIKOŁAJÓW

Zostań Mikołajem i wystartuj w biegu po zdrowie dzieci. Po raz kolejny, duży, czy mały, ma szansę wcielić się w dobrodusznego brodacza i sprezentować potrzebującym to co najważniejsze – zdrowie.

10 kilometrów trasy oraz tysiące biegaczy w czerwonych czapkach, którzy mają jeden, wyjątkowy cel – pomoc potrzebującym. Nie jest to zapowiedź kolejnego zgrupowania Mikołajów przed roznoszeniem prezentów, tylko V – jubileuszowa edycja Biegu Mikołajów, która w sobotę, 2 grudnia wystartuje w pięciu polskich miastach – Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu oraz dwóch nowych lokalizacjach – Krakowie i Gdyni. Po raz kolejny dorośli oraz ich pociechy będą mogli zamienić się w pomocnego brodacza i poprzez bieganie wspomogą wybrane fundacje.

Godziny otwarcia biura zawodów i harmonogram imprezy:

Piątek, 1 grudnia

 • 15:00 – 20:00 – odbiór pakietów startowych w biurze zawodów  na okrąglaku na Torze Partynice

Sobota, 2 grudnia

 • 7:30 – 11:00 – odbiór pakietów startowych w biurze zawodów
 • 10:00 – start biegu dla dzieci oraz młodzieży „Dzieci biegają dla dzieci”
 • 11:30 – rozdanie nagród uczestnikom biegu „Dzieci biegają dla dzieci”
 • 12:00 – start Biegu Mikołajów
 • 14:30 – rozdanie nagród
 • 16:00 – zakończenie imprezy

WIĘCEJ: https://biegmikolajow.org/bieg-wroclawski/

 

bieg-mikolajkowy-2017-png

MIKOŁAJKI W SIECHNICACH

Mikołaj i jego świta, Pectus, Arka Noego, animacje dla najmłodszych, jarmark świąteczny i wiele innych atrakcji 10 grudnia na rynku w Siechnicach.

Duża scena:

 • 15:00 Przyjazd Mikołaja (Motor Mania Husky) i oficjalne powitanie Burmistrza Siechnic
 • 16:00 koncert zespołu ARKA NOEGO OFFICIAL
 • 18:00 koncert zespołu Pectus

Strefa Animacji (Wrocławski Teatr Młodych):

 • 15:30 mini występ dziecięcej sekcji wokalnej Izabeli Smoleń
 • 17:30 mini występ dziecięcej sekcji wokalnej Dźwiękodzieło
 • oprócz występów w strefie animacji: animacje – Mikołaj, Elfy i Śnieżynki, sesje zdjęciowe z Mikołajem, ubieranie choinki ze Śnieżynkami i Elfami, malowanie buziek, skręcanie baloników cukierasy dla dzieciaków.

23456402_1837423099633611_3530985986058183295_o

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułRozświetlenie choinki na wrocławskim Rynku – sprawdź kiedy
Następny artykułMarina Park na Popowicach – budowa coraz bliżej [WIZUALIZACJE]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.