Miesiąc Rodziny po raz czternasty we Wrocławiu [PROGRAM]

0

Dzień Matki jak co roku rozpoczyna obchody Miesiąca Rodziny – corocznego projektu Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. Po dwóch latach przerwy wydarzenia w ramach Miesiąca Rodziny odbywają się jako spotkania na żywo i plenerowe pikniki.

Po pandemii oraz po przybyciu do Wrocławia tysięcy uchodźców z Ukrainy integrujący charakter Miesiąca Rodziny nabiera szczególnego znaczenia, który wpisuje się także w obchody Roku Dobrych Relacji.

Pikniki na Wyspie Słodowej

Takimi wydarzeniami bez wątpienia będą pikniki rodzinne na Wyspie Słodowej, które odbędą się 28 maja (sobota) oraz 12 czerwca (niedziela) w godz. 12.00–18.00. Podczas pikników stoiska z aktywnościami  zdrowotnymi, edukacyjnymi i rekreacyjnymi będą czekać na mieszkańców, którzy odwiedzą Wyspę Słodową. Zaproszeni są wszyscy wrocławianie i wrocławianki: od najmłodszych po najstarszych, każdy znajdzie coś dla siebie. Na dzieci czekać będzie największa plenerowa strefa animacyjna we Wrocławiu. Dla dzieci młodszych przygotowano w niej zabawy ruchowe i malowanie buziek, a dla starszaków różnorodne warsztaty (astronomiczne, robotyki, kulinarne). Wszyscy będą mogli także skorzystać z ogromnego wyboru gier planszowych oraz specjalnej strefy gier retro.

Podczas pikników będzie możliwość oznakowania roweru, wykonania podstawowych pomiarów i badań, a także spróbowania swoich sił na energorowerach i wzięcia udziału w różnych zabawach i konkursach. Chętni będą mogli zwiedzić prawdziwą karetkę i dowiedzieć się, co się w niej znajduje i do czego służy.

Nie zabraknie również stoisk ze sztandarowymi projektami WCRSu: Wrocławskiej Akademii Pierwszej Pomocy z kultowym już „wyścigiem karetek”, Wyprawki Wrocławskiej, kampanii „Podziel się wodą” podczas której częstować będziemy orzeźwiającą kranówką, działań osiedlowych z pocztówkami z wrocławskich osiedli oraz atrakcji dla seniorów włącznie z możliwością wyrobienia karty seniora.

Na plenerowej scenie zobaczyć będzie można m.in. pokaz akrobatyczny uczniów z Młodzieżowego Domu Kultury Śródmieście, występ muzyczny Fundacji Bente Kahan czy też pokaz zumby gold.

 

Festiwal Sportów Rodzinnych

W tym roku Miesiąc Rodziny ma także wydźwięk sportowy dzięki Festiwalowi Sportów Rodzinnych, który odbędzie się 5 czerwca (niedziela) na Torze Wyścigów Konnych Partynice. Międzypokoleniowe zmagania sportowe w różnych konkurencjach to dobra okazja, by spróbować nowych sportów lub wykazać się w ulubionych.

Wydarzenia towarzyszące

Miesiąc Rodziny to nie tylko plenerowe spotkania weekendowe, ale także szereg wydarzeń towarzyszących. Nie zabraknie wśród nich wykładów i podcastów dla rodziców i opiekunów, warsztatów dla dzieci, a także rodzinnych spacerów po Wrocławiu i gry terenowej. Na bieżąco aktualizowane informacje o wszystkich wydarzenia odbywających się w ramach Miesiąca Rodziny są publikowane na stronie https://wcrs.wroclaw.pl/miesiac-rodziny-2022/.

Wydarzenia w czasie Miesiąca Rodziny są zaprojektowane taki sposób, aby udział w nich mogły wziąć osoby w każdym wieku, przełamując bariery międzypokoleniowe i międzynarodowe.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNowa odsłona Pałacu Leipzigera! Zobacz jak wygląda Hotel Altus Palace w środku!
Następny artykułBitamina X Bacardi na HotSpot Beach Bar we Wrocławiu!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.