Miejsca, których nie ma już we Wrocławiu: Tak wyglądała Restauracja w Parku Południowym

0
rok 1905, Breslau (Widoki Niemiec w kolekcji odbitek Photochrom.)

W przedwojennym Wrocławiu istniało wiele miejsc, w których można było doświadczyć różnego rodzaju rozrywki. Sale taneczne, restauracje, miejsca spotkań. Jednym z licznie odwiedzanych lokali przez mieszkańców ówczesnego Breslau, była resturacja Haasego w Parku Południowym. Dziś nie pozostało po niej najmniejszego śladu.

Resturacja Haasego (niemieckiego browarnika) istniała w latach 1898 – 1945. Niestety została zniszczona w trakcie II wojny światowej.

Malowniczo położony lokal w centrum Parku Południowego, tuż przy stawie, zachwycał i przyciągał biesiadników. Można było do niego dopłynąć łódką, lub dostać się drogą lądową.

Podobno w trakcie wojny była ona miejscem spotkań niemckich oficerów – w specjalnej loży oddzielnej od reszty dźwiękoszczelnymi szybami.

przed 1915 rokiem

Więcej o Parku Południowym przeczytasz tutaj: Park Południowy we Wrocławiu i jego niezwykła historia

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułCo powstanie w miejscu Solpolu? Pracownia architektoniczna przedstawiła wizualizacje!
Następny artykułWięcej policjantów niż policjantek wśród nowej kadry Policji Dolnośląskiej!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.