Co powstanie w miejscu Solpolu? Pracownia architektoniczna przedstawiła wizualizacje!

0

Wielu mieszkańców Wrocławia zastanawia się jaki budynek powstanie na miejsce pamiętnego Solpolu. Był jednym z kluczowych przykładów architektury postmodernistycznej, zaprojektowanym przez Wojciecha Jarząbka i jego zespół. Teraz pozostało po nim wspomnienie i pusty plac, który być może w niedługim czasie zostanie zastępiony nową budowlą.

Pracownia architektoniczna AP Szczepaniak, zaprezentowała właśnie film z propozycją dwóch projektów budynków, które miałyby stanąć przy ulicy Świdnickiej w miejscu Solpolu.

Budynek ma mieć max. 25 metrów wysokości i zostałby podzielony na 3 bryły. Projekt ma uwzględniać bliskość Kościoła Św. Doroty i współgrać z jego formą. Koncepcja ma również nawiązywać do niektórych elementów z dawnego Solpolu.

Jak Wam się podoba koncepcja?

mat. wizualizacje AP Szczepaniak

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułKoleje Dolnośląskie powracają z połączeniem z Wrocławia do czeskiego skalnego miasta oraz wagonem rowerowym!
Następny artykułMiejsca, których nie ma już we Wrocławiu: Tak wyglądała Restauracja w Parku Południowym
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.