Więcej policjantów niż policjantek wśród nowej kadry Policji Dolnośląskiej!

0
fot. Policja Wrocław

W siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu od była się wczoraj uroczysta zbiórka, związana z powołaniem inspektora Norberta Kurendy na stanowisko Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji. Kurenda służył wcześniej jako Komendant Powiatowy Policji w Bolesławcu.

W ramach uroczystości 23 nowych funkcjonariuszy, w tym 12 kobiet, złożyło policyjną przysięgę przed przedstawicielami ścisłego kierownictwa Policji na Dolnym Śląsku. Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu, nadinspektor Dariusz Wesołowski, wręczył akty ślubowania nowoprzyjętym funkcjonariuszom.

Podczas uroczystości mówiono o służbie dla Narodu, ochronie porządku prawnego, bezpieczeństwie państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Dla 11 funkcjonariuszy i 12 funkcjonariuszek, był to ważny moment w życiu, gdyż stali się pełnoprawnymi policjantami i policjantkami. Funkcjonariusze będą kontynuować swoją naukę na kursach podstawowych w szkołach Policji w kraju, a następnie wrócą do swoich jednostek macierzystych w różnych miastach Dolnego Śląska.

Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu, nadinspektor Dariusz Wesołowski, wręczył akty ślubowania nowym funkcjonariuszom w obecności swoich zastępców i przedstawicieli jednostek garnizonu dolnośląskiego oraz ks. protojereja Grzegorza Cebulskiego, który skierował do policjantów kilka słów otuchy i zapewnił o duchowym wsparciu.

fot. Policja Wrocław

Generał Dariusz Wesołowski wygłosił przemówienie na temat służby w Policji i związanej z nią odpowiedzialności za mieszkańców kraju. Życzył wszystkim bezpiecznej służby i stałego rozwoju zawodowego.

Podczas uroczystości inspektor Norbert Kurenda złożył meldunek o gotowości do pełnienia służby na nowym stanowisku i podziękował kadry kierowniczej za zaufanie. Zapewnił, że jego priorytetem jest podejmowanie wspólnych działań na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Dolnego Śląska.

mat. Policja Wrocław

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułMiejsca, których nie ma już we Wrocławiu: Tak wyglądała Restauracja w Parku Południowym
Następny artykuł4 pomysły na Dzień Mężczyzn we Wrocławiu
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.