Marzenia ukryte w bombkach

0

Każda bombka to jedno dziecięce marzenie. Na choince w Centrum Handlowym Korona zawisło ich 41 – tylu podopiecznych wrocławskich domów dziecka czeka na świąteczne prezenty.

W najbliższy weekend każdy będzie mógł wybrać bombkę z imieniem, stając się przez chwilę Świętym Mikołajem.

Okres przedświąteczny to czas, w którym częściej dzielimy się dobrem z tymi, którzy najbardziej go potrzebują. Podopieczni Całodobowej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Opoka” i „Tęcza” oraz Domu dla Dzieci Towarzystwa Nasz Dom nie zasiądą do wigilijnego stołu ze swoimi rodzicami. Pracownicy placówek starają się stworzyć jak najbardziej rodzinną atmosferę, ale przed Bożym Narodzeniem jeszcze bardziej doskwiera dzieciom i młodzieży świadomość tego, czego im brak. Nie mogą liczyć na swoją rodzinę. Pozostaje nadzieja, że ktoś inny zadba o to, by pod choinką znalazły się upragnione książki, klocki, maskotki czy inne upominki.

Dlatego w CH Korona już 11 i 12 grudnia, czyli w nadchodzącą sobotę i niedzielę, będzie można wybrać bombkę z imieniem podopiecznego, a tym samym zadeklarować przygotowanie dla niego świątecznego prezentu. Osoby, które się na to zdecydują, otrzymają najprawdziwsze, ręcznie napisane przez dzieci listy do Świętego Mikołaja. Pozostanie już tylko wybranie się na poszukiwanie wymarzonych podarunków, a następnie zapakowanie ich i dostarczenie do punktu obsługi akcji jeszcze w ten sam weekend.

Organizatorzy akcji, wcielający się w rolę pomocników Świętego Mikołaja, dostarczą wszystkie prezenty jeszcze przed świętami do wyżej wymienionych domów dziecka. Zadbają, by każde dziecko, którego imię widniało na bombce, znalazło pod świątecznym drzewkiem to, o czym marzyło. Wszystko po to, żeby dziecięce oczy przez chwilę rozbłysły radością – że jest ktoś, kto pamięta i chce uszczęśliwić wybrane dziecko.

Święta to czas radości, miłości i spotkań w rodzinnym gronie. Wiemy, że dzieci z domów dziecka nie mogą w pełni tego doświadczyć, dlatego postanowiliśmy zorganizować akcję, która choć trochę pozwoli to zmienić. Jesteśmy przekonani, że nasi klienci dobrze sprawdzą się w roli Świętego Mikołaja, a przekazane upominki wywołają uśmiechy na twarzach podopiecznych i sprawią, że te święta będą dla nich wyjątkowe – mówi o akcji Sylwia Klaman, Marketing and PR Director, Cromwell Property Group, właściciel Centrum Handlowego Korona.

Warto pamiętać, że każdy podarunek to nie tylko rzeczy materialne, które się w nim znajdują. To owinięte w kolorowy papier i przewiązane wstążką dobro, ciepło i nadzieja, którą warto się dzielić.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułKup choinkę na Nocnym Jarmarku i pomóż zwierzakom!
Następny artykułFilmy i seriale kręcone we Wrocławiu. Wrocław w kamerze
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.