Lotny Festiwal Piwa ponownie we Wrocławiu już w ten weekend! [LISTA WYSTAWCÓW]

0
fot. Adsam Bystry

Znakomita wiadomość dla miłośników wyjątkowego piwa! Przybywa zapowiedź jednego z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w świecie piwa – Lotny Festiwal Piwa we Wrocławiu . To szczególne święto piwnego rzemiosła, smaków i kultury powraca w pełnej okazałości, obiecując trzy dni niezwykłej zabawy, doskonałych trunków i kulinarnych doznań. W dniach od 1 do 3 września, plac pod Iglicą, znajdujący się przy pięknej Hali Stulecia, przemieni się w prawdziwe królestwo piwa i rozrywki!

Piwna Rewolucja na Placu pod Iglicą

Lotny Festiwal Piwa stanowi wyjątkową okazję do eksploracji różnorodnych smaków, które kryją się w rzemieślniczym piwie. Wrocław, jest znany ze swojego długiego dziedzictwa piwowarskiego, w tym roku ponownie zaprasza miłośników piwa i entuzjastów kulinarnych eksperymentów na jedno z najważniejszych piwnych wydarzeń w Polsce. Plac pod Iglicą, otoczony zielenią i urokliwą Halą Stulecia, stanie się areną dla setek, jak nie tysięcy unikatowych piw!

fot. Adam Bystry

Dlaczego warto wybrać się na 7. Wrocławski Lotny Festiwal Piwa?

Organizatorzy tegorocznej edycji założyli sobie za cel uczynienie wydarzenia jeszcze bardziej intrygującym i różnorodnym niż kiedykolwiek wcześniej. W programie znajdziemy:

Degustacje Rzemieślniczych Piw

Rozkosz dla podniebienia! W trakcie festiwalu będzie można skosztować różnorodnych stylów piwnych – od lekkich lagerów, przez intensywne imperialne stout’y, aż po kwaśne sour’y. Doświadczeni piwowarzy oraz reprezentanci browarów z ochotą podzielą się informacjami o procesach warzenia i charakterystyce poszczególnych piw.

Kulinarny Duet

Lotny Festiwal Piwa to nie tylko odkrywanie piwa, to także kulinarne doznania. Wokół placu pod Iglicą staną liczne stoiska i food trucki oferujące kulinaria, które doskonale harmonizują z aromatami piwnymi. Od tradycyjnych dań po uliczny fast food i nowatorskie smaki – każdy znajdzie coś dla siebie.

Spotkania z Piwowarami

Twórcy piw, którzy prezentują swoje dzieła na festiwalu, będą mieli okazję spotkać się z degustatorami. Chętnie podzielą się informacjami na temat procesów warzenia, inspiracji i tajemnic swoich receptur. To doskonała okazja, by głębiej zrozumieć rzemiosło warzenia piwa.

Koncerty i Rozrywka

Lotny Festiwal Piwa to także czas na dobrą zabawę. Oprócz doskonałych piw i smakowitych potraw, uczestnicy będą mogli bawić się przy dźwiękach różnorodnych artystów muzycznych, tworząc unikalny festiwalowy klimat. Koncerty na żywo dostarczą nam m.in. finaliści Craft Music City. W programie aż 5 koncertów i DJ set! A kto zagra?!

  • Chłodno
  • Free Road
  • Dopamina
  • SPLEENN
  • Punched Orange

Silent Disco

Spragnionym hulanek z pewnością przypadnie do gustu Silent Disco, czyli możliwość beztroskiego potuptania w wygodnych słuchawkach do najlepszej muzyki. Silent Disco będzie czekać na chętnych w sobotę (2 września) w godzinach 22:00-2:00.

Lotne Zawody we Flanki

To jeszcze nie wszystko! Pasjonatów piwa z pewnością zainteresują Lotne Mistrzostwa we Flanki, czyli rywalizacja, w której ważna jest nie tylko celność i szybkość, ale także zdolność szybkiego picia piwa. Wystarczy zgromadzić drużynę, wymyślić kreatywną nazwę i przygotować się na emocjonującą, sportową rywalizację. To wydarzenie trzeba zobaczyć na własne oczy!

fot. Adam Bystry

AŻ 24 PIWNYCH WYSTAWCÓW Z CAŁEJ POLSKI, MIODOSYTNIE, DESTYLARNIE

Każdy znajdzie coś dla siebie:

Browar Sady

Browar Anders

Browar Magic Road

Browar Rodinný pivovar Rampušák

Browar Złoty Pies

Browar Pod Zamkiem

Browar Mintaka

Browar Gwarek

Browar ReCraft

Browar NEPOmucen

Browar Cztery Ściany

Browar Spółdzielczy

Erl Bräu & KALEA

Browar Piwo z Żuka

Browarny Craft Beer

Browar Bury

Browar Moczybroda

Browar Lubrow

Browar Hirschberger

Browar Jedlinka

Browar Odra Barrels

Browar Lobster

Browar Turek

Browar TankBusters

The Big Fellow

Legacy

Lotny Festiwal Piwa we Wrocławiu stanowi wyjątkową okazję, by zanurzyć się w świat piwnych smaków, aromatów i tradycji rzemieślniczych browarów. Plac pod Iglicą wraz z Halą Stulecia stanie się centralnym punktem piwnej rewolucji, gdzie miłośnicy piwa spotykają się, degustują, uczą i bawią w wyjątkowym festiwalowym klimacie. Niech weekend od 1 do 3 września będzie czasem dla wszystkich tych, którzy cenią dobre piwo i niezapomnianą rozrywkę!

Szczegóły Wydarzenia:

  • Gdzie: Plac pod Iglicą, Hala Stulecia
  • Kiedy: 1-3 września 2023

Godziny Otwarcia:

Piątek – 15:00-22:00

Sobota – 12:00-22:00 (Silent Disco 22:00-2:00)

Niedziela – 12:00-20:00

Wydarzenie jest bezpłatne, więc nie przegap okazji!

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułZbadaj się za darmo podczas Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia!
Następny artykułGame Fest we Wroclavii. Wielkie święto miłośników gier
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.