Zbadaj się za darmo podczas Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia!

0

Już 9 września, po trzech latach przerwy, odbędzie się 14. edycja Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia. Bezpłatna kampania zdrowotna promująca zdrowy styl życia przenosi się na ulicę Legnicką, pod CH Magnolia Park. Wrocławianki i wrocławianie będą mogli skorzystać z bogatej oferty badań profilaktycznych, specjalistycznych porad, wykładów i warsztatów, a także zrelaksować się podczas sąsiedzkiej potańcówki i spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej.

W godzinach 10:00-18:00, w myśl hasła „Więcej zdrowia, więcej życia!”, przestrzeń przed Centrum Handlowym Magnolia Park (ul. Legnicka 58) wypełni się atrakcjami skierowanymi do wszystkich osób, które cenią sobie zdrowy tryb życia, ruch na świeżym powietrzu, naturalną żywność i dobrą muzykę.

Na miejscu będzie można m.in. zmierzyć ciśnienie i poziom cukru we krwi oraz skorzystać z porad psychologicznych, dietetycznych i diabetologicznych. Przez cały dzień dostępny będzie również cytobus, a eksperci będą uczyć zasad pierwszej pomocy i inspirować do zdrowego stylu życia. Organizatorzy przygotowali ciekawe warsztaty i zajęcia dla różnych grup wiekowych. Dzieci nauczą się robić lemoniadę, będzie można pospacerować ścieżką sensoryczną, a także wziąć udział w wielopokoleniowej potańcówce. – Chcemy, by Wrocławianki i Wrocławianie mogli z nami spędzić sobotni, wrześniowy dzień w aktywny i zdrowy sposób, jednocześnie korzystając z oferty badań profilaktycznych, spotkań i wykładów w obszarze profilaktyki zdrowotnej – mówi Joanna Nyczak, Dyrektorka Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Wrocławia.

Do tegorocznej edycji swój udział zgłosiło ponad 40 wystawców, m.in.: Wrocławskie Centrum Zdrowia, Dolnośląskie Centrum Onkologii Pulmonologii i Hematologii, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło Wrocław Centrum, Narodowy Fundusz Zdrowia, Ochotnicza Straż Pożarna – Grupa Ratownictwa Specjalistycznego „STARÓWKA”, Fundacja „NON LICET”, Fundacja „Pokonać Endometriozę”, Synexus Polska, Fundacja „Polska Górom!”, Polskie Stowarzyszenie Osób z Nadciśnieniem Płucnym i Ich Przyjaciół, Fundacja W Związku z Rakiem, Centrum Kardiologiczne „Pro Corde” oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Udział we wszystkich badaniach i konsultacjach jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszych zapisów. Z uwagi na otwarty charakter wydarzenia o udziale decyduje kolejność zgłoszeń przy poszczególnych stoiskach.

Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia 2023 organizowane są przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia we współpracy z Fundacją Ładne Historie oraz Centrum Handlowym Magnolia Park. Kampania finansowana jest ze środków Gminy Wrocław.

Więcej informacji: https://ladnehistorie.pl/wroclawskiednipromocjizdrowia/

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułTylko tej nocy ściany budynków się budzą. Kinomural 2023 [PROGRAM]
Następny artykułLotny Festiwal Piwa ponownie we Wrocławiu już w ten weekend! [LISTA WYSTAWCÓW]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.