Letnia Fala bezpłatnych koncertów na dachu Concordia Design!

0

Letnie wieczory i live session na jednym z najpiękniejszych dachów Wrocławia. Tak zapowiada się Fala nowych brzmień – cykl bezpłatnych koncertów w Concordia Design z udziałem najciekawszych artystów polskiej sceny muzycznej.

Wystąpią WaluśKraksaKryzys, Kasia Lins w duecie i Jarecki. Wstęp wolny, ale biletowany – wejściówki będą do zdobycia na Facebooku wydarzenia. W każdym koncercie może wziąć udział 100 osób. Pierwsza Fala już 8 lipca.

Nadciąga Fala nowych brzmień

Fala to oryginalny pomysł na spędzenie lata w mieście i obietnica niepowtarzalnych przeżyć. Dach Concordia Design należy do najpiękniejszych punktów widokowych we Wrocławiu – kulturalno-biznesowy hub zlokalizowany jest w samym sercu miasta, na Wyspie Słodowej. Każdy z trzech koncertów będzie miał formę live session i zostanie zarejestrowany – seria wyjątkowych nagrań sesji muzycznych z udziałem publiczności zostanie opublikowana w sieci. Występy na dachu z widokiem na Wrocław poprzedzą rozmowy z zaproszonymi artystami – będzie to element wprowadzenia w muzyczny świat każdego z nich. – Nazwa cyklu nawiązuje do niezależnej, polskiej wytwórni z początku lat 90. Fala to także pierwsza oficjalna kompilacja polskiego punka i film o tej samej nazwie o kultowym Festiwalu w Jarocinie – tłumaczy Marek Gluziński, Video Director w Mobile Vikings, jeden z pomysłodawców wydarzenia.

Artyści, którzy są na fali

Na dachu Concordia Design usłyszymy tych, o których jest głośno. Są na fali wznoszącej i płyną na szczyt kariery. 8 lipca we Wrocławiu wystąpi WaluśKraksaKryzys – specjalista od „poezji śpiewanej na petardzie”. Jego twórczość jest słodko-gorzka, ale zawsze prawdziwa, a wokal nie do podrobienia. W kwietniu tego roku ukazała się debiutancka płyta WKK pt. „Atak”, a kilka miesięcy wcześniej utwór „Tuż przed północą” nagrany wspólnie z Królem. Dokument filmowy z live session będzie miał premierę w sieci już 29 lipca. W sierpniu (26.08) natomiast setka kolejnych szczęśliwców spotka się z Jareckim – jednym z głosów Męskiego Grania. Szykuje się uczta dla fanów soulu i żywych, przestrzennych brzmień. Artysta zaprezentuje utwory z nowej płyty, a nagranie z koncertu opublikowane będzie w internecie 16 września. Finał Fali to (17.09) pożegnanie lata z Kasią Lins porównywaną do Lany Del Rey, St. Vincent czy Chelsea Wolfe. Matka Boska Linsowska, jak mówi o sobie sama artystka, docenia potęgę rytuału, a jej koncerty na długo pozostają w pamięci. We Wrocławiu wystąpi w duecie z Karolem Łakomcem. Usłyszymy m.in. utwory z albumu „Moja wina”. Materiał filmowy z trzeciej Fali ukaże się w sieci 7 października.

Jak zdobyć bilety?

Koncerty Fali są bezpłatne. W każdym może wziąć udział 100 osób. Aby zdobyć wejściówkę, należy śledzić komunikaty na oficjalnym wydarzeniu Fali na Facebooku:  https://www.facebook.com/events/4617874301559416/. Organizatorzy szykują kreatywne zagadki i dobrą zabawę. Warto wykazać się czujnością – do zdobycia są niezapomniane wizualno-dźwiękowe wrażenia z najpiękniejszego dachu Wrocławia. Na Falę zapraszają Concordia Design Wrocław oraz niezależny operator społecznościowy Mobile Vikings. Więcej informacji: falakoncerty.pl

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPrzełomowe testy genetyczne wykrywające chorobę Alzheimera powstają we Wrocławiu
Następny artykułUczniowie klas pierwszych otrzymają soniczne szczoteczki do zębów
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.