Leć z Wrocławia na najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe Europy [MIEJSCA, CENY]

0

Przejażdżka na świątecznym młyńskim kole w centrum Oslo, niesamowity Festiwal Światła w Amsterdamie, degustacja pieczonych kasztanów w Paryżu czy zakup tradycyjnych Caga Tio w cieniu katedry Św. Eulalii.

Zobaczcie, jakie atrakcje oferują najpiękniejsze europejskie jarmarki bożonarodzeniowe i sprawdźcie, kiedy najlepiej wybrać się na nie, lecąc samolotem z Wrocławia.

Zaliczane do najpiękniejszych jarmarków bożonarodzeniowych w Europie – świąteczne kiermasze w Paryżu, Barcelonie, Zurychu, Manchesterze, Gdańsku czy Neapolu są teraz dosłownie na wyciągnięcie ręki. Podróżni z Wrocławia jeszcze w grudniu mają szansę na atrakcyjne cenowo bilety i podróż do największych miast Europy, by odwiedzić niesamowite świąteczne kiermasze.

Neapol

Grudzień to idealny czas, by jeszcze przed świętami wziąć wolne i zaplanować zwiedzanie największych europejskich jarmarków. Zwłaszcza, że zimowy rozkład lotów umożliwia okołoweekendowe city breaki, co sprawia, że nieobecność w pracy nie musi wiązać się z braniem długiego urlopu – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Tegoroczne jarmarki bożonarodzeniowe w Europie ruszyły pod koniec listopada i będą trwały do końca grudnia, a nawet jeszcze na początku stycznia. Najlepszym czasem jednak jest zwiedzanie ich tuż przed Bożym Narodzeniem.

W tym roku pasażerowie z Wrocławia mają naprawdę szeroki wachlarz możliwości. Praktycznie w większości miast, do których latają samoloty z naszego lotniska, odbywają się spektakularne jarmarki bożonarodzeniowe – mówi Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław.

Sztokholm

Najsłynniejsze jarmarki w Europie

Do najpopularniejszych jarmarków w Europie należą przede wszystkim te w Paryżu. Łącznie w stolicy Francji odbywa się ich blisko 10, z czego najbardziej znane są te w Ogrodach Tuileries, przy wieży Eiffla, obok katedry Notre Dame czy wzdłuż bulwaru Saint Germain. Warto też odwiedzić ogromny jarmark w dzielnicy La Défense czy słynące z alzackiej kuchni świąteczne kiermasze przed Dworcem Wschodnim. Na paryskie jarmarki można polecieć w dniach 16-18 grudnia, tuż przed samym Bożym Narodzeniem. Za bilet w dwie strony w tym terminie zapłacimy 338* zł.

Wybierając się na europejskie jarmarki, warto zdecydować się na Barcelonę. Zaletą podróży do stolicy Katalonii jest nie tylko temperatura, która waha się w okolicach 10°C, ale przede wszystkim niezwykły Targ Św. Łucji, który słynie ze wspaniałych stoisk, spektakli tanecznych oraz występów marionetek. Do Barcelony na lotnisko El Prat można podróżować w terminie 15-18 grudnia.

Barcelona

Dla osób gustujących w angielskim klimacie świąt i co roku z niecierpliwością wyczekujących bożonarodzeniowej dekoracji Harrodsa idealnym wyborem na prawdziwie brytyjski jarmark bożonarodzeniowy będzie… Manchester. Świąteczne kiermasze w tym mieście są przez Brytyjczyków uważane na najlepsze na całych Wyspach. W centrum Manchesteru znajduje się blisko 10 jarmarków, na których można znaleźć tradycyjne ozdoby, a także degustować gorącą czekoladę i grzane wino. Loty do Manchesteru warto zarezerwować w terminie 17-20 grudnia.

Pięknie na Północy

Europejskie jarmarki ze śniegiem? W tym roku szansę na taką scenerię możemy znaleźć przede wszystkim w Skandynawii. To właśnie w Oslo i Sztokholmie odbywają się największe bożonarodzeniowe jarmarki w północnej Europie. Lecąc do stolicy Szwecji w terminie 17-19 grudnia (248 zł za bilet w obie strony*), można odwiedzić jeden z kilku jarmarków w Sztokholmie. Ten najbardziej popularny organizowany jest oczywiście na Starym Mieście.

W sąsiedniej Norwegii, w Oslo, największy jarmark świąteczny organizowany jest na Karl Johans Gate. Jest tam nie tylko lodowisko, ale także wielkie młyńskie koło, z którego można podziwiać świąteczną panoramę miasta. Za bilety do Oslo w terminie 15-18 grudnia zapłacimy 199 zł w obie strony.

Decydując się na Skandynawię, nie można pominąć największej świątecznej atrakcji dla dzieci – czyli Legolandu, gdzie w grudniu panuje wyjątkowa atmosfera, a park rozrywki ustrojony jest 400 choinkami. Odpowiedni czas na wylot do Billund to z pewnością termin 15-18 grudnia. Cena za bilety w obie strony to 174 zł.

Sztokholm

Włochy, Szwajcaria, a może Polska?

Jarmark bożonarodzeniowy w słonecznej Kampanii? Czemu nie, zwłaszcza, że to właśnie z Neapolu pochodzą słynne szopki. Podróż do Neapolu można zaplanować w terminie 13-17 grudnia i to w cenie 217 zł za bilety w obie strony.

Kolejnymi europejskimi miastami, które koniecznie warto odwiedzić w grudniu, są Amsterdam i Zurych. W stolicy Holandii, do której z Wrocławia polecimy codziennie liniami KLM, odbywa się aż 20 jarmarków. Największą atrakcją jest zaś Festiwal Światła ze specjalnie na tę okazję skonstruowanymi instalacjami rzucającymi kolorowe światła na kanały miasta.

Mediolan

Jarmarkiem wyjątkowym na skalę Europy jest ten w Zurychu. Kiermasze świąteczne zlokalizowane są w budynku głównego dworca kolejowego. Wrażenie robi także ogromna choinka przystrojona kryształami Swarovskiego. Do Zurychu z Wrocławia pasażerów zabiorą linie SWISS.

Idealną opcją na krótki, ale intensywny weekend z wylotem z Wrocławia, jest Gdańsk. To właśnie jarmark na Targu Węglowym jako jedyny w Polsce został nominowany do nagrody „European Best Christmas Market 2023”. Wybierając się do Trójmiasta, warto zdecydować się na lot w terminie 16-18 grudnia za 224 zł w obie strony.

Gdańsk

*Ceny na dzień 12.12.2022

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław. Eter już działa! Jak zamówić przejazd w nowej aplikacji?
Następny artykułIdealny prezent na święta? Wiemy, gdzie go znaleźć
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.