Lato z Vertigo Summer Blues Festival – ruszył jedyny bluesowy festiwal we Wrocławiu

0

Muzyka jest uniwersalnym językiem, który potrafi dotknąć serca i dusze ludzi na całym świecie. W mieście Wrocław, miłośnicy bluesa mają wyjątkową okazję doświadczenia magicznych dźwięków i nastrojowej atmosfery podczas IV edycji Vertigo Summer Blues Festival. To niezwykłe wydarzenie, które odbywa się od 5 sierpnia 2023 roku do 20 sierpnia 2023 roku, stanowi prawdziwe święto dla fanów „niebieskich dźwięków” i jest jedynym tego rodzaju festiwalem bluesowym we Wrocławiu.

Po zakończeniu czerwcowego Vertigo Summer Vibes Festival oraz lipcowego Vertigo Summer Jazz Festival, sierpień zostaje wypełniony wyjątkowym brzmieniem bluesa. Format festiwalu pozostaje wierny swoim korzeniom i kontynuuje tradycję poprzednich spotkań muzycznych. Przez blisko dwa tygodnie uczestnicy festiwalu będą mieli okazję przenieść się w świat bluesowych melodii, wędrując po najciekawszych miejscach we Wrocławiu i doświadczając unikalnych koncertów.

Podczas festiwalu bluesowego nie zabraknie odwiedzin w różnorodnych lokalizacjach, które stanowią nieodłączny element tego wyjątkowego wydarzenia. Miłośnicy muzyki będą mieli okazję delektować się dźwiękami bluesa na miejskich plażach, takich jak Marina Kleczków, ZaZoo Beach Bar oraz Babie Lato Partynice. Niezwykłą podróż muzyczną zapewni również rejs statkiem Wratislavia, podczas którego dźwięki bluesa połączą się z malowniczymi widokami rzeki.

Nie można zapomnieć o kluczowym punkcie programu festiwalu – piątkowych koncertach w renomowanym Vertigo Jazz Club & Restaurant. To właśnie tutaj artyści bluesowi z całego kraju oraz spoza jego granic zaprezentują swoje umiejętności, tworząc niezapomniane chwile dla publiczności. Dodatkowo, niedzielne spotkania na urokliwej Wyspie Daliowej staną się okazją do odprężenia w pięknej scenerii i oddania się magii bluesowych dźwięków.

Wszystkie niezbędne informacje dotyczące harmonogramu oraz miejsc spotkań bluesowych entuzjastów można znaleźć na oficjalnym profilu festiwalu na Facebooku. Tam znajdują się szczegółowe opisy poszczególnych koncertów, godziny ich rozpoczęcia oraz lokalizacje, które pozwolą uczestnikom w pełni cieszyć się festiwalem.

Dla wszystkich miłośników bluesa oraz dla osób, które chcą doświadczyć niepowtarzalnej atmosfery bluesowego świata, IV edycja Vertigo Summer Blues Festival stanowi imperatywum na sierpniowy kalendarz wydarzeń we Wrocławiu. To wyjątkowa okazja, by zanurzyć się w niezwykłych dźwiękach, poznać utalentowanych artystów i podzielić się radością z innymi miłośnikami muzyki.

HARMONOGRAM:

06.08.23 na Bulwarze Dunikowskiego razem z imprezą Gastro Miasto, gdzie zagra dla Was Blues Super Session

07.08.23 Marina Kleczków – JJ Trio + Wiktoria Wlaźlik

08.08.23 Bluesowy Tramwaj – Henryk & The Borsiak’s

09.08.23 Wroclavia – John Porter & Friends

10.08.23 Puro Hotel Wrocław – Tricky Things

11.08.23 Vertigo Jazz Club & Restaurant – Dark Leaves

12.208.23 Babie Lato Partynice – SBB Stagracz Blues Band

13.08.23 Wyspa Daliowa – George Dyer Band

14.08.23 Marina Kleczków – Zbyszek “Zbylu” Nowak & Back To The Roots

15.08.23 Statek Wratislavia – Jacek Baran & The Blues Connection

16.08.23 dACH! Dominikańska – Tomasz Nitribitt & Bartek Miarka Trio

17.08.23 Hotel Monopol – Valentina Vatutina Band

18.08.23 Vertigo Jazz Club & Restaurant – Sociograss

19.08.23 Przystanek Rondo – Americana Review

20.08.23 Wyspa Daliowa – Outsider

Już po raz czwarty zapraszamy do udziału w tej fascynującej podróży przez świat bluesowych emocji podczas Vertigo Summer Blues Festival!

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNeony LED od Ledsy, które możesz powiesić na ścianie
Następny artykułGOLF JEST DLA KAŻDEGO – II EDYCJA na Kopalni Wrocław – Strefa Wakacji
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.