Lato we Wrocławiu: Co robić w weekend? 4 wydarzenia, w których warto wziąć udział [25-27.08]

0

Weekend to doskonały czas na aktywne spędzenie czasu i odkrywanie nowych fascynujących wydarzeń. Jeśli znajdujesz się we Wrocławiu i zastanawiasz się, jak uatrakcyjnić swoje nadchodzące dni, nie musisz dłużej szukać! Miasto to oferuje wiele ciekawych i różnorodnych atrakcji, które z pewnością umilą Twój weekend, niezależnie od tego, czy jesteś mieszkańcem, czy odwiedzającym.

Przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie pięciu interesujących wydarzeń, które odbędą się w okolicach 25-27 sierpnia. Niezależnie od Twoich zainteresowań, znajdziesz coś, co przypadnie Ci do gustu! Od kulturalnych spotkań po sportowe emocje – Wrocław ma wiele do zaoferowania.

Busker Tour 2023 we Wrocławiu – festiwal cyrkowy na Rynku

W nadchodzący weekend, 25-26 sierpnia 2023, mieszkańcy i odwiedzający Wrocław będą mieli okazję wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu – Busker Tour. Jest to festiwal uliczny, który zaprezentuje interdyscyplinarne sztuki performatywne i Nowy Cyrk, z udziałem buskerów z różnych zakątków świata, takich jak Japonia, Włochy, Bułgaria, Malezja, Argentyna i innych krajów.

Buskerzy to artyści, którzy potrafią przemienić dowolne miejsce w scenę i zainteresować przechodniów swoimi talentami. Podczas Busker Tour zaprezentują oni różnorodne programy artystyczne i rozrywkowe dla publiczności w każdym wieku. Program festiwalu będzie obejmował kilkanaście różnych spektakli i koncertów, w których buskerzy swobodnie łączą elementy teatru, tańca, akrobatyki, żonglerki i innych dziedzin sztuki. Widzowie będą mieli okazję podziwiać teatr marionetek, akrobatykę partnerską, efekty iluzjonistyczne, pokazy cyrkowe, manipulację przedmiotami, klaunadę oraz koncerty. 

Zaproszeni buskerzy reprezentują różnorodne dziedziny sztuki, używają różnych rekwizytów, a także pochodzą z różnych krajów, co zapewnia różnorodność i niepowtarzalność ich występów. Większość z nich będzie występować w Polsce po raz pierwszy, co czyni festiwal szczególnie atrakcyjnym dla publiczności.

Adres: wrocławski Rynek

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Festiwal sztuk ulicznych we Wrocławiu! Busker Tour 2023

Jarmark Smaku i Tradycji

Nieopodal, na Placu Nowy Targ w dniach 25 – 27 sierpnia odbędzie się równie ciekawe, co smakowite wydarzenie – Jarmark Smaku i Tradycji. Jarmark Smaku i Tradycji to wyjątkowe wydarzenie organizowane w tym roku, które oferuje niezrównane możliwości degustacji lokalnych potraw i eksploracji nowych smaków. Celem tego festiwalu jest przybliżenie regionalnych przysmaków i zapoznanie uczestników z różnorodnymi produktami, które mogą stać się inspiracją w kuchni.

Festiwal stanowi znakomitą platformę dla lokalnych producentów, którzy mogą zaprezentować swoje wyroby szerokiej publiczności. Przybywający na Jarmark Smaku i Tradycji mają możliwość bezpośredniego kontaktu z producentami i zdobycia wiedzy na temat procesów produkcyjnych oraz historii za każdym produktem. Wydarzenie będzie prowadzone przez konferansjera, a jedną z atrakcji będą spacerujące alpaki. 

Adres: Plac Nowy Targ

Głośne granie – festiwal muzyki dawnej Forum Musicum

W weekend 25 – 27 sierpnia odbędą się ostatnie koncerty w ramach tegorocznego festiwalu muzyki dawnej Forum Musicum, którego tematem przewodnim jest Madrygał. W ramach subprojektu Głośne Granie w tych dniach odbędą się koncerty w przestrzeni miejskiej wrocławia, m.in. 25.08 o godz. 17.00 przed bazyliką mniejszą pw. św. Elżbiety i o godz. 18.00 przed głównym wejściem do Narodowego Forum Muzyki, czy 26.08 o 17.00 na Ostrowie Tumskim pod pomnikiem św. Jana Nepomucena i o 18.00 przy Kościele Uniwersyteckim.

W czasie występów zespołu muzycznego Alti Soni, które odbędą się w różnych miejscach miasta, będzie można usłyszeć piękne utwory muzyczne z różnych epok historycznych. Na programie znajdą się kompozycje z XV wieku, takie jak utwory Piotra z Grudziądza, Antonia Zacary da Teramo i Domenica da Piacenza. Oprócz tego publiczność będzie miała okazję posłuchać utworów renesansowych zapisanych w Cancionero de Palacio, słynnym manuskrypcie zawierającym kompozycje muzyczne pochodzące z Hiszpanii

Dni Fantastyki 2023

W weekend 25-27 sierpnia odbędzie się również wydarzenie, które jest prawdziwą gratką dla fanów fantastyki i literatury samej w sobie – Dni Fantastyki. Tegoroczna edycja skupiać się będzie na motywie Miasta Wyobraźni. Na fanów literatury fantastycznej czekać będą spotkania ze znanymi autorami, którzy podzielą się swoimi inspiracjami i doświadczeniami. W panelach dyskusyjnych będzie można uczestniczyć w pasjonujących rozmowach na temat tworzenia światów fantastycznych, bohaterów i intrygujących fabuł.

Dla miłośników planszówek zorganizowane zostaną emocjonujące turnieje, w których będzie można zmierzyć się z innymi entuzjastami. Ponadto, konkursy cosplay sprawią, że fani kostiumów i charakteryzacji będą mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności i wcielić się w ulubionych bohaterów. Oprócz tego czekają na Was koncerty i stragany wystawców z całego kraju. 

Adres: OPT Zamek, plac Świętojański 1, 54-076 Wrocław

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Dni Fantastyki 2023 we Wrocławiu [PROGRAM, CO, GDZIE, KIEDY]

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWe Wrocławiu znów otworzy się Dyniowa Farma z wiejskimi zwierzętami, labiryntem i 20 innymi atrakcjami
Następny artykułW lipcu najcześciej lataliśmy do Turcji. Rekordowy miesiąc Portu Lotniczego Wrocław
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.