Dni Fantastyki 2023 we Wrocławiu [PROGRAM, CO, GDZIE, KIEDY]

0
fot. Dni Fantastyki

Od 2004 roku miasto Wrocław staje się areną magicznych przygód, niezwykłych światów i niezapomnianych spotkań. Właśnie wtedy bowiem narodziły się Wrocławskie Dni Fantastyki (DF), które dziś są najstarszym festiwalem poświęconym szeroko pojętej fantastyce na Dolnym Śląsku. To coroczne święto przyciąga fanów literatury, filmu, komiksu, gier, popkultury oraz twórców tych niezwykłych światów. W każdym roku liczba uczestników rośnie, a w 2022 roku festiwal odwiedziło ponad 10 000 pasjonatów fantastyki.

Motyw Przewodni: „Miasto Wyobraźni”

Każda edycja Dni Fantastyki obraca się wokół konkretnego motywu przewodniego. To on strukturyzuje przebieg festiwalu oraz inspiruje twórców, pisarzy, aktorów i artystów do stworzenia niezapomnianych atrakcji. W tegorocznej edycji to „Miasto Wyobraźni” staje się źródłem inspiracji. Wyobraźcie sobie miejsce, gdzie granice między rzeczywistością a magią zlewają się w jedno, a każdy krok może prowadzić do nieznanego.

Fantastyka w Centrum Miasta

Dni Fantastyki przenoszą magiczne światy w samo serce Wrocławia. Miejska Biblioteka Publiczna im. T. Różewicza oraz Stowarzyszenie Gildia Organizatorów przyłączają się do organizatorów, aby w Mediatece na placu Teatralnym 5, tuż przy wrocławskim Rynku, zapoczątkować festiwal już od środy, 23 sierpnia. Biblioteka staje się głównym miejscem wydarzeń aż do piątku, gdzie odbywają się spotkania z pisarzami, twórcami komiksów, vlogerami książkowymi i bookstagramerami. A dla najmłodszych fanów fantastycznych światów czekają atrakcje w bibliotece przy ulicy Chociebuskiej 8-10. Wstęp na wszystkie wydarzenia w tej części festiwalu jest bezpłatny.

Fantastyka w Zamku

Ale to nie koniec! W piątek wyjątkowa magia przenosi się na teren Zamku Leśnica, gdzie uczestników oczekują kolejne fantastyczne atrakcje. Sobota i niedziela to już pełna immersja w światy fantastyki na terenie OPT Zamek. Budynek zamku gości spotkania, panele dyskusyjne, turnieje planszówek, konkursy cosplay oraz wiele innych emocjonujących wydarzeń. Niezależnie od tego, czy jesteście fanami fantasy, science fiction, horroru czy steampunku, na pewno znajdziecie coś dla siebie.

Bezpłatna Strefa Fantastyki Open

To nie koniec niesamowitych wrażeń! Bezpłatna Strefa Fantastyki Open umiejscowiona w leśnickim parku, otaczającym Zamek Leśnica, oferuje warsztaty, koncerty, pokazy artystyczne oraz spotkania z ciekawymi gośćmi. To idealna okazja, by przybliżyć fenomen fantastyki szerszemu gronu odbiorców. Tu rekonstrukcje historyczne łączą się z magią, a inspirujące rozmowy prowadzą do odkrywania nowych światów.

Wrocławskie Dni Fantastyki to nie tylko festiwal. To magiczne przeżycie, które łączy pokolenia w fascynacji niezwykłym, wciągającym światem wyobraźni. Niezależnie czy jesteś miłośnikiem książek, filmów, komiksów, czy gier, to wydarzenie jest dla ciebie. Wciągnij się w świat magii i fantazji, który przychodzi do życia w sercu Wrocławia podczas Dni Fantastyki.

fot. Dni Fantastyki

Termin: 23-25 sierpnia

Miejsce:
– OPT Zamek we Wrocławiu, pl. Świętojański
– MEDIATEKA przy pl. Teatralnym 5
– MBP, ul. Chociebuska 8-10

PROGRAM: kliknij

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułSkate Night Wrocław – pierwsza potańcówka na rolkach już w najbliższy piątek!
Następny artykułLetnia Wyprzedaż Garażowa przy Magnolia Park. Zobacz, co możesz „upolować”
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.