Las w żarówce? Na tych warsztatach stworzysz wiosenną kompozycję w mikro skali

0

Wiosna w żarówce to wyjątkowe warsztaty tworzenia własnego mini lasu w Centrum Kultury Agora. Do jego wykonania użyte zostaną oryginalne żarówek o nietypowym cylindrycznym kształcie, pochodzące z recyklingu.

Podczas zajęć dowiecie się w jaki sposób dobierać i pielęgnować rośliny przeznaczone do wykonania nasadzeń w szkle oraz jakich komponentów użyć do przygotowania odpowiedniego podłoża.

Jak wykonać las w żarówce?

Ze względu na nieoczywisty kształt żarówek, uczestnicy w sposób precyzyjny i z wykorzystaniem specjalistycznych pęset wykonają własne zielone kompozycje. Gotowy las będzie można dowolnie udekorować, umieszczając w nich np. ozdobne kamienie lub naturalne muszle. Całość konstrukcji, przy użyciu kleju na gorąco, otrzyma stabilizującą ją podstawę, stając się tym samym ciekawym elementem dekoracyjnym albo oryginalnym prezentem.

Zajęcia poprowadzi Alicja  Swatek, która od 6 lat zajmuje się nauczaniem obcokrajowców języka polskiego. Od dłuższego czasu rozwija hobby związane z florystyką, tworząc m.in. mini lasy w szkle. Innowacją jest używanie przez nią nietypowych naczyń, np. starych żarówek, które pozyskuje z likwidowanych zakładów przemysłowych. Poprzez taką formę recyklingu daje im drugie życie i wprowadza tchnienie industrialnego, nowoczesnego charakteru do mieszkań czy biur.

Termin: 26.03, godz. 12:00

Miejsce: CK Agora, ul. Serbska 5A

Więcej informacji: tutaj

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułŚródziemnomorski klimat w centrum Wrocławia? Kapka Wina z pięknym patio, szeroką ofertą win i tapasów zaprasza
Następny artykułWystawa Stulecia, czyli po co potrzebna była Hala Stulecia
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.