Koty łączą siły! Panthers Wrocław rozpoczyna współpracę z Fundacją Koci Zakątek

0

17 lutego klub Panthers Wrocław ogłosił współpracę z Fundacją Koci Zakątek. Lepszej daty na przekazanie takiej informacji nie można znaleźć, ponieważ tego dnia przypada Światowy Dzień Kota!

Wspólnie podejmowane działania mają na celu zachęcanie kibiców do adopcji podopiecznych Fundacji oraz przekazywania datków na jej rzecz. Być może któryś kot znajdzie dom właśnie u jednego z fanów mistrzowskiego klubu?

Współpraca Panthers Wrocław i Fundacji Koci Zakątek nie jest przypadkowa. Los zwierząt nie jest obcy wrocławskiemu klubowi, w którego logotypie widnieje dzika pantera, a jego maskotką jest uwielbiany przez fanów klubu Kot Miaurycy. Zarówno drużyna, jak i Fundacja mają swoją siedzibę w stolicy Dolnego Śląska – miejscu, w którym będą realizowane ich wspólne inicjatywy, by pomóc bezdomnym kotom.

  • Ogromnie się cieszę na współpracę z Fundacją Koci Zakątek. Dla każdego zawodnika i zawodniczki naszego klubu zwierzaki są ważnymi członkami rodziny. Co więcej, niejedno z nas ma na swoim koncie adopcję kota lub psa. Mam nadzieję, że działania podejmowane wspólnie z organizacją przyniosą zamierzony efekt, zmniejszając liczbę mieszkańców przebywających w Fundacji oraz wspomagając jej funkcjonowanie – mówi Michał Latoś, prezes Panthers Wrocław.

Fundacja Koci Zakątek działa od 2009 roku (przez 5 pierwszych lat nosiła nazwę Ebra), każdego dnia ratując cenne życie kotów, a utrzymuje się głównie z darowizn i zbiórek pieniężnych. Pod jej opieką miesięcznie przebywa stale około 100 podopiecznych.

  • Pandemia wpłynęła negatywnie na poziom adopcji podopiecznych, co bezpośrednio przekłada się na naszą codzienność. Borykamy się z rosnącą liczbą kotów, które często trafiają do nas schorowane, a towarzyszą temu zwiększające się wydatki na ich utrzymanie, wyżywienie, czy leczenie. Zachęcanie do wzięcia pod dach zwierząt i przekazanie datków na rzecz Fundacji przez czołowy klub w Europie Panthers Wrocław może być dla nas ogromną szansą, z której bardzo się cieszymy – mówi Edyta Gal, prezes Fundacji Koci Zakątek.

Współpraca ma polegać na podejmowaniu wspólnych działań, zachęcających do adopcji kotów oraz przekazywania środków finansowych, wspierających funkcjonowanie Fundacji. Będzie to m.in. przez komunikację w mediach społecznościowych czy przeprowadzanie zbiórek pieniężnych oraz rzeczowych na meczach domowych Panthers Wrocław. Pierwsze spotkanie na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu Pantery zagrają już 5 czerwca 2022 roku. Informacje o innych planowanych przedsięwzięciach będą przekazywane na bieżąco.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: W Sky Tower odbędzie się Dogowystawa! Pieski do adopcji

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułKarnawał 2022 we Wrocławiu. Gorączka sobotniej nocy w hotelu nad Odrą!
Następny artykułWrocław: Nowy neon pojawił się na ul. Świdnickiej!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.