Bezpłatne koncerty online oraz warsztaty muzyczne [KWIECIEŃ 2020]

0

Świat się zatrzymał i musimy niejako przywyknąć do nowych okoliczności. Ciężko jest hierarchizować, który sektor ucierpi na tym zastoju najbardziej. Jednak niezaprzeczalnie ci, którzy malują nasze dusze, również musieli powstrzymać swoje plany. Mimo to artyści wychodzą naprzeciw swoim odbiorcom. Muzycy występują „na żywo” ze swoich domowych czterech kątów i organizują koncerty online. Ponadto pojawia się wiele ciekawych wykładów o tematyce około muzycznej. Nasze propozycje poniżej.

SPACERY ONLINE CZ.2

Zaczynamy od wrocławskiego muzyka – Bartłomieja Kota, wokalisty zespołu „Wrocławskie spacery”. Nazwa pięknie nawiązuje do tego, jak mocno muzyka może przeniknąć na inne zmysły niż słuch. Będzie to druga część podróży po stolicy Dolnego Śląska. Będziecie mogli przede wszystkim usłyszeć, ale i zobaczyć, poczuć, a może i dotknąć Miasta Spotkań… Wszystko dzięki magii dźwięków.

Kiedy: 2 kwietnia godz. 16:30

Gdzie: profil wokalisty

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/spacery2

MASECKI Z DOMU

Tym razem coś dla amatorów muzyki klasycznej. A może dla tych, którzy na codzień nie mają jej w swoim repertuarze do słuchania ten czas kwarantanny domowej będzie idealną okazją do zapoznania się z tym gatunkiem? I pokochania go! Muzyka ta uspokaja i koi. Wprowadza w stan refleksji. Może okazać się teraz idealnym remedium dla każdego. W dodatku tak wybitny muzyk z pewnością przysporzy Wam wiele pięknych doznań.

Kiedy: każda niedziela godz. 12

Gdzie: strona wydarzenia 

Więcej informacji: https://www.teatrstudio.pl/pl/aktualnosci/masecki-z-domu

ŚLUBNA AKADEMIA ONLINE – MUZYKA NA ŚLUBIE

Organizacja wesela to wybór daty i miejsca, lista gości, temat, dekoracje, ale i … muzyka! Jedni decydują się na zatrudnienie DJ-a, drudzy na kapelę na żywo. Niekiedy pojawia się też karaoke! Jeżeli jesteś właśnie na etapie planowania najlepszej imprezy w Twoim życiu, koniecznie „wybierz się” na to spotkanie! Na webinarze wypowiadać się będzie DJ Kapi.

Kiedy: 6 kwietnia godz. 18

Gdzie: strona wydarzenia (tam również więcej informacji)

MUZYCZNE SPOTKANIA Z VERTIGO BAND

Ukochany jazzowy zakątek wrocławski zadba o Was również w tym trudnym dla nas czasie. W kwietniu każdego dnia odbywać się będą muzyczne spotkania z artystami grającymi jazzowe (i nie tylko) dźwięki! Będzie dużo propozycji i inspiracji, tak, aby Wasze uszy jak najczulej wspominały ten domowy czas.

Kiedy: codziennie od 1 kwietnia o godz. 17

Gdzie: Spotkanie #1

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/994295947631795

NFM ONLINE

Wrocławska przestrzeń dla piękna bardzo rzetelnie realizuje koncerty online. Już od początku ogromnych zmian filharmonia dba o swoich melomanów. Codziennie pod postacią koncertów live oraz zapisów archiwalnych na fanpage’u pojawiają się nowe propozycje. Od poranków z płytą, kiedy to można usłyszeć rekomendacje albumów muzycznych, przez propozycje dla najmłodszych słuchaczy, aż po wyjątkowe koncerty. Ogrom propozycji i cennych lekcji muzycznych.

Kiedy: codziennie

Gdzie: Fanpage Narodowego Forum Muzyki (tam codziennie aktualizowane są informacje)

Pamiętajcie również, aby obserwować swoich ulubionych artystów na ich social mediach. Na Instagramie często muzycy robią live, kiedy to można zadawać im pytania oraz posłuchać, jak grają w kameralnych domowych warunkach małe koncerty online. A niekiedy możecie doczekać się wyjątkowej niespodzianki, np. Sanah zaprezentowała premierowo utwór ze swojej nadchodzącej płyty właśnie podczas relacji na żywo na swoim ig 🙂

Ponadto zachęcamy także do udziału w różnego rodzaju szkoleniach i warsztatach online, o których pisaliśmy tutaj:

12 kursów online, które pozwolą Ci zdobyć nowe kwalifikacje podczas pandemii

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułFestiwal 3-Majówka we Wrocławiu odwołany. Będą jednak mniejsze koncerty!
Następny artykułO dziś kolejne restrykcje rządowe na czas pandemii! [PILNE]