Koncert Wiedeński we Wrocławiu już 4 września

0

Po sukcesach poprzednich koncertów, artyści powracają do Wrocławia! Koncert Wiedeński, to pierwsze tego typu wydarzenie, które w tak dużym stopniu przyczyniło się do rozpowszechnienia na szeroką skalę muzyki Johanna Straussa w Polsce.

Sukces koncertu sprawił, że jest to obecnie niedościgniony wzór dla coraz to nowych zespołów inspirujących się tym wydarzeniem, o czym świadczą pojawiające się regularnie projekty o podobnej tematyce. Niekwestionowany, najbardziej rozpoznawalny Kameralny Zespół Straussowski wykonujący wyłącznie muzykę Króla Walca – Johanna Straussa nieprzerwanie od niemal dekady!

Koncert Wiedenski Poznań 23.02.2020

Soliści operowi i gwiazdy baletu na scenie

Podczas gali wystąpią obdarzeni wspaniałymi głosami, fantastyczni soliści operowi oraz gwiazdy polskiego i międzynarodowego baletu. Towarzyszyć im będą wybitni kameraliści występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i na świecie.

Na scenie pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, wspaniali soliści międzynarodowej estrady, artyści występujący w największych polskich i światowych salach koncertowych. Wzruszają i bawią publikę od wielu lat, za każdym razem przyjmowani owacjami na stojąco.  

Klasyka i niespotykana muzykalność

Tradycją stały się już coroczne Koncerty Wiedeńskie w wykonaniu tej niezwykłej grupy wspaniałych artystów. To połączenie klasycznej wiedeńskiej formy i kunsztu z młodością, wdziękiem, werwą i niespotykaną muzykalnością artystów wykonujących to jedyne w swoim rodzaju widowisko.

Zabrzmią największe, ponadczasowe i wiecznie bliskie sercom melomanów przeboje króla walca – Johanna Straussa, nie zabraknie także popisowych arii z najsłynniejszych operetek „Zemsta nietoperza„, „Baron cygański,Wesoła wdówka„, „Księżniczka czardasza” oraz „Kraina uśmiechu„. Publiczność usłyszy m.in.: Walc „Nad pięknym modrym Dunajem„, Arię Barinkaya „Wielka sława to żart„, Duet wszech czasów „Usta milczą dusza śpiewa„, polkę „Tritsch- Tratsch” oraz słynny „Marsz Radeckiego„.

Koncert programowo nawiązywać będzie do tradycyjnych gali i noworocznych koncertów, odbywających się w Wiedniu. Artyści zagrali już na tysiącach koncertów, a wydarzenia obejrzały do tej pory setki tysięcy widzów.

Termin: 4 września, godz. 17:00 i 20:00
Miejsce: Sala Koncertowa Radia Wrocław

BILETY 90-130 zł:

Księgarnia Książnica (ul. Świdnicka 49)
Księgarnia PWN (ul. Kuźnicza 56)
Ragtime (ul. Traugutta 15)
Riff (ul. Piłsudskiego 28)

BILETY ONLINE: tutaj

GRUPY (powyżej 10 os.): tel. 515 985 232

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułSudety dostępne dla niepełnosprawnych – pionierski projekt na Dolnym Śląsku!
Następny artykułJarecki zagra bezpłatny koncert dla 100 osób na dachu Concordia Design!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.