fot. FRU Media Bartłomiej Dębicki FOTO & FILM

We Wrocławiu, zawsze otwartym na różnorodność i kreatywność, 24 sierpnia odbędzie się niezwykłe wydarzenie. W samym sercu miasta, na malowniczym Rynku, przemaszeruje kolorowy korowód składający się z dzieci pochodzących z różnych zakątków świata. To właśnie tutaj, pod hasłem „Wszyscy za mną”, młodzi artyści spotkają się, aby stworzyć barwny, artystyczny pochód, który zapewne na długo pozostanie w pamięci mieszkańców Wrocławia.

Już od godziny 11:00 Rynek, zwykle tętniący życiem, zostanie opanowany przez blisko 100 młodych uczestników, którzy przybyli do Polski w ramach projektu Lelenfant. Ta inicjatywa jest doskonałym przykładem tego, jak sztuka i kultura mogą przekraczać granice, łącząc ludzi z różnych stron globu. Dzieci uczą się od siebie nawzajem, dzieląc się swoimi kreatywnymi pomysłami i tworząc coś niezwykłego.

Nie zabraknie muzyki, śpiewów i artystycznych występów. Bębniarze wesprą korowód, nadając mu rytm i energię. Ich udział sprawi, że wydarzenie stanie się nie tylko wizualnym, ale i dźwiękowym spektaklem. Przechodnie będą zachęcani do przyłączania się do pochodu, a uliczna atmosfera nabierze jeszcze większego kolorytu.

Ta kolorowa parada nie jest jedynie osobliwym wydarzeniem ulicznym. Jest częścią większego projektu, jakim jest Lelenfant, którego finał zaplanowany jest na 30 sierpnia. Wydarzenie to odbędzie się w prestiżowym Teatrze Polskim przy ul. Gabrieli Zapolskiej 3. Jednak dzień wcześniej, 29 sierpnia, każdy będzie miał okazję uczestniczyć w otwartej próbie generalnej, co stanowi doskonałą okazję, aby zobaczyć, jakie niesamowite dzieło przygotowali młodzi artyści.

Na scenie teatru zostanie zaprezentowany spektakl przygotowany przez blisko 70 młodych talentów z różnych zakątków świata, takich jak Białoruś, Czechy, Indie, Iran, Maroko, Palestyna, Polska, Tanzania i Ukraina. Ta międzynarodowa mieszanka kultur i talentów jest niezwykle inspirująca. Pracując nad spektaklem metodą „dzieci uczą dzieci”, stworzyli nie tylko widowisko, ale i prawdziwy manifest Lelenfant – projektu o światowym zasięgu. Unikalne show to hołd dla różnorodności i współpracy między narodami. Jest to także przypomnienie, że sztuka jest językiem, który nie zna granic i może zjednoczyć ludzi bez względu na pochodzenie czy kulturę.

Jeśli chcielibyście być częścią tego niezwykłego wydarzenia, bilety są wciąż dostępne. Szczegółowe informacje znajdziecie na oficjalnej stronie projektu Lelenfant.

HARMONOGRAM MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI LELENFANT:

  • Wszyscy za mną – międzynarodowa parada Lelenfant w dniu 25.08.2023 o godz. 12:00 na wrocławskim Rynku | wstęp wolny
  • Otwarta Próba Generalna Wielkiego Międzynarodowego Spektaklu Lelenfant w dniu 29.08.2023 o godz. 18:00 | Teatr Polski we Wrocławiu, ul. G. Zapolskiej 3 | bilety od 10 PLN
  • Wielki Międzynarodowy Spektakl Lelenfant w dniu 30.08.2023 o godz. 18:00 |Teatr Polski we Wrocławiu, ul. G. Zapolskiej 3 | bilety od 15 PLN

Międzynarodowa edycja Lelenfant to nie tylko wydarzenie artystyczne, to także manifest kulturowej różnorodności i przyjaźni między narodami, którą Wrocław dumnie promuje. Projekt Lelenfant jest dofinansowany ze środków Gminy Wrocław i realizowany przez Fundację Przyjaźń Sztuka Edukacja.

To doskonały przykład tego, jak sztuka może być mostem łączącym ludzi na całym świecie. Nie przegapcie tej niezwykłej okazji, aby doświadczyć magii Lelenfant!

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: Flagowiec Olbrzymi wyrósł w Parku Szczytnickim – to piękny i olbrzymi grzyb!
Następny artykułJaki metraż mieszkania można kupić we Wrocławiu za przeciętną pensję? [Ranking]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.