Kolejny etap prac na moście Zwierzynieckim – zmiany od 22 stycznia

0

Wdrożenie kolejnego etapu prac renowacyjnych na moście Zwierzynieckim – częściowe rozbiórki i montaż podwieszanych pomostów w chodniku po stronie ZOO.

Podczas najbliższego weekendu rozpoczną się przygotowania do rozbiórek przed montażem podwieszanych pomostów technicznych pod chodnikiem od strony wody górnej – po południowej stronie mostu. Pomosty  – podobnie jak po stronie północnej – posłużą do realizacji prac remontowych i antykorozyjnych od spodu konstrukcji.

Front robót będzie wymagał zajęcia wąskiego pasa chodnika oraz fragmentu przyległej jezdni po stronie ogrodu zoologicznego, z utrzymaniem ruchu pieszo – rowerowego, kołowego i tramwajowego.

Wygrodzenie na jezdni będzie stanowić lustrzane odbicie organizacji ruchu obowiązującej po północnej stronie mostu. Ruch indywidualny oraz transport zbiorowy będą się odbywać jezdnią o szerokości 6 m.

Wprowadzenie organizacji ruchu zastępczego zaplanowano do wdrożenia w nocy z 21/ 22 stycznia.

Renowacja mostu Zwierzynieckiego w częściach chodnikowych wraz z wykonaniem zabezpieczeń antykorozyjnych na elementach kamiennych (granit, piaskowiec) oraz stalowych zaplanowano do sierpnia br. Wprowadzenie organizacji ruchu zastępczego po drugiej stronie mostu pozwoli na przyspieszenie prac. Wykonanie częściowych rozbiórek oraz montaż pomostów technicznych umożliwią rozpoczęcie badań uszkodzeń, koniecznych przed rozpoczęciem prac antykorozyjnych po południowej stronie zabytkowego mostu.

Zabezpieczenia antykorozyjne są realizowane w trzech etapach:

  • mycie w celu oczyszczenia konstrukcji z tlenków, chlorków oraz cząstek organicznych,
  • piaskowanie specjalnym czyściwem pod ciśnieniem aż do poziomu czystego metalu, granitu i piaskowca (z pełną ochroną użytkowników oraz środowiska, prace są realizowane w tworzonych w tym celu komorach z plandek),
  • nakładanie powłok zabezpieczających (warstwa podkładowa, międzywarstwowa i wierzchnia z kolorem).

Badania stratygraficzne zostały zakończone, uzyskane wyniki trafią do Miejskiego Konserwatora Zabytków w celu ostatecznego rozstrzygnięcia kolorystyki obiektu po zakończonej renowacji.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Rozpoczyna się renowacja mostu Zwierzynieckiego!

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułKredyt na samochód elektryczny – co warto wiedzieć?
Następny artykułWrocław: Ceny przejazdu taksówkami wzrosną! Od 4zł za km, 9zł za samo ,,trzaśnięcie drzwiami”
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.