Kolejny etap prac konstrukcyjnych na inwestycji Młyn Maria [ZDJĘCIA]

0
a

20 lutego 2020 w najwyższym punkcie inwestycji Młyn Maria, realizowanej przez dewelopera RealCo Property Investment and Development, zawisła tradycyjna wiecha. 

– Dziś symbolicznie świętujemy Wiechę, co oznacza, że kończymy prace konstrukcyjne na naszej inwestycji – mówił Piotr Jaśkowski, Członek Zarządu firmy RealCo, inwestora i dewelopera Młyna Maria. – Za nami bardzo ważny i złożony etap prac, którego przeprowadzenie wymagało sprawnej kooperacji, ogromnej wiedzy technicznej i dużego zaangażowania ze strony wykonawców. Do tej pory prace były trudne i mało estetyczne, ale przed nami okres kiedy Młyn Maria będzie piękniał z miesiąca z na miesiąc.

 Aktualnie na terenie budowy Młyna Maria trwają prace wykończeniowe, w ramach których rozprowadzane są instalacje i montowane okna. 

RealCo Property Investment and Development rewitalizuje i przekształca kompleks zabytkowych budynków Młyna Maria, nadając im nowe funkcje: mieszkalną i usługową. W miejsce starych maszyn młyńskich powstanie 121 lokali mieszkalnych o zróżnicowanej powierzchni od 25 do 130 m kw. i wysokości od 2,6 do 4 metrów. Na parterze zaplanowano 14 łatwo dostępnych lokali usługowych z dużymi witrynami.

– Rewitalizacja Młyna Maria zostanie sfinalizowana w następnym roku. Oznacza to, że przyszli mieszkańcy tego historycznego obiektu będą mogli odebrać klucze i cieszyć się nowymi, wykończonymi w standardzie do zamieszkania, apartamentami – już w II kwartale 2021 roku – dodaje Piotr Jaśkowski, RealCo.

Na zlecenie RealCo, prowadzeniem i nadzorem prac budowlanych zajmuje się Miastoprojekt. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Maćków. Pośród podwykonawców znaleźli się również Ozbud i Keller.

Deweloper RealCo zadbał o detal w procesie rewitalizacji Młyna Maria. Zachował historyczny podział okien, podjął się również renowacji znanego każdemu mieszkańcowi Wrocławia, znaku Młyn Maria. Kubatura i kształt łącznika frontowego zmieniały się wielokrotnie w długiej historii Młyna Maria. Docelowy kształt i forma łącznika frontowego to ukłon w stronę odbudowy powojennej. Ściana od strony Mostu Młyńskiego została zachowana oryginalnie z dawnego okresu, a pozostała bryła – pieczołowicie odtworzona łącznie z otworem na niestandardowe duże okno łukowe, które będzie doświetlało wnętrze lokalu usługowego, przewidzianego wewnątrz łącznika frontowego.

Sprzedaż lokali mieszkalnych i usługowych w Młynie Maria leży po stronie RealCo.


Młyn Maria to zabytkowa nieruchomość, położona w centrum Wrocławia na dwóch odrzańskich wyspach: Piasek i Młyńskiej.

Śródmiejska lokalizacja inwestycji zapewnia bezpośredni dostęp do takich punktów we Wrocławiu jak: Rynek, Uniwersytet, Ossolineum, Hala Targowa czy Ogród Botaniczny. Sąsiadujące z Młynem Maria rozległe tereny zieleni, bulwary i nabrzeża Odry tworzą miejsce do rekreacji i odpoczynku. Stąd widać Ostrów Tumski, a spacer do Rynku miasta zajmuje 10min.

Pierwszy młyn przy ulicy Staromłyńskiej powstał w 1242 r. Potem wielokrotnie zmieniał właścicieli, jak również swoją architektoniczną strukturę. Na przełomie XIX i XX wieku przeszedł gruntowną modernizację i stał się jednym z najbardziej efektywnych młynów w regionie.

Powojenny rozwój przemysłu spożywczego na obrzeżach Wrocławia wygasił podstawową, produkcyjną funkcję Młyna. Przez stulecia tylko jedna rzecz nie uległa zmianie: towarzyszące mu wiernie kanały młyńskie.

Młyn Maria został zakupiony przez Spółkę w marcu 2016 roku. Obecnie, za sprawą rewitalizacji prowadzonej przez RealCo, wielowiekowe budynki Młyna Maria przechodzą kolejną metamorfozę.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWeekend we Wrocławiu: 9 najciekawszych wydarzeń [21-23 lutego 2020]
Następny artykuł BEER FOOD WEEK –  NOWY FESTIWAL RESTAURACYJNY STARUJE JUŻ 11 MARCA
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.