Kolejne przejazdy pociągiem retro i wydarzenia dla miłośników kolei we Wrocławiu!

0

W najbliższym czasie we Wrocławiu odbędą się bardzo ciekawe wydarzenia dla miłośników kolei. Przejazdy pociągiem retro, wystawy i spotkania z przewodnikiem. 

29.10.23 – „Pociągiem retro z lat 70-tych do Oleśnicy”

To pierwszy przejazd tego typu w tym roku, organizowany przy współpracy z Urzędem Miasta oraz Ośrodkiem Kultury i Sztuki w Oleśnicy. Dzięki tej kooperacji podróżni mają okazję przejechać się po fragmencie linii kolejowej nr 143, która stanowi historyczną trasę Kolei Prawego Brzegu Odry otwartą w 1868 roku (Wrocław Nadodrze-Oleśnica). W cenie biletów zbliżonej do standardowej ceny na tym odcinku podróżnych czekają nie lada atrakcje: zwiedzanie miasta z przewodnikiem oraz podróż historycznymi wagonami – z lat 1928-1930 lub wagonem kuszetką z 1977 roku. Ponadto uczestnicy mogą zwiedzić w czasie wolnym samodzielnie różne placówki muzealne i obiekty rekomendowane przez Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Oleśnicy. To nie wszystko. Wydarzeniu będzie towarzyszyć występ orkiestry oraz rekonstrukcje historyczne na dworcu w Oleśnicy.

Więcej szczegółów oraz bilety:
https://kskwroclaw.pl/pociagiem-retro-do-olesnicy/

11.11.2023 – „Kolejowe zakamarki Wrocławia z okazji Święta Niepodległości”

Wyjątkowa odsłona z cyklu zapoczątkowanego w tym roku, przygotowana specjalnie pod kątem Święta Niepodległości. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wprowadziliśmy zmiany, aby uczestnicy nie odczuwali monotonii, zgodnie z hasłem „Z nami nie będziecie się nudzić !” W ramach tej edycji opowiadane przez przewodnika historie będą tematycznie związane z tym wyjątkowym dniem, jakim jest 11 listopada. Ponadto jeden z przejazdów będzie skomunikowany z „Radosną Paradą Niepodległośći” , która wyruszy z pl. Wolności w kierunku Centrum Historii Zajezdnia, gdzie publiczność zaśpiewa Mazurka Dąbrowskiego. Skomunikowanie odda podróżnym niezapomniany widok i możliwość wykonania ciekawych zdjęć. Skład przejedzie nad pochodem przez najwyższy punkt kolejowy we Wrocławiu, który znajduje się nad ulicą Grabiszyńską. Dochód ze sprzedaży z biletów wspiera ratowanie zabytków kolejnictwa i realizowanie celów statutowych Klubu. W tym roku stowarzyszenie pozyskało kilka nowych wagonów historycznych ( nad którymi rozpoczęto prace renowacyjne ), w tym dzięki wpłatom 1.5% – link: https://kskwroclaw.pl/nowy-wagon-w-naszej-kolekcji/

27-29.10.2023 – Krajowa Wystawa Filatelistyczna „180 lat kolei Wrocław – Świebodzice”

W październiku tego roku mija ważny jubileusz, 180 lat linii kolejowej otwartej w 1843 roku między Wrocławiem a Świebodzicami ( w rok po otwarciu najstarszego odcinka na obecnych ziemiach polskich polskich Wrocław – Oława, 1842 rok ). Dzięki temu połączeniu Wrocław Świebodzki zawdzięcza swoją nazwę, od ówczesnej stacji końcowej w Świebodzicach. Wystawa odbędzie w Sali Sesyjnej Dworca Głównego we Wrocławiu. Honorowy patronat nad wystawą objęli Minister Infrastruktury oraz Marszałek Dolnego Śląska a głównym patronem wydarzenia są Koleje Dolnośląskie.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułK-Weekend na wrocławskim lotnisku. Dwa dni koreańskich atrakcji
Następny artykułNowy Ośrodek Wsparcia dla Osób w Kryzysie Bezdomności.
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.