K-Weekend na wrocławskim lotnisku. Dwa dni koreańskich atrakcji

0

Port Lotniczy Wrocław od 3 listopada będzie obsługiwać bezpośrednie połączenie z Seulem. Z tej okazji 28 i 29 października na lotnisku odbędzie się K-Weekend. Przez dwa dni na podróżnych i mieszkańców Wrocławia będą czekać atrakcje inspirowane koreańską kulturą i tradycją.

Koreańska sobota na wrocławskim lotnisku

Bezpośrednie połączenie z Seulem będzie jedną z wizytówek Portu Lotniczego Wrocław. Jego uruchomienie to odpowiedź na oczekiwania Dolnoślązaków i licznych inwestorów operujących w regionie. Dzięki organizacji weekendu koreańskiego chcemy przybliżyć mieszkańcom tę fascynującą kulturę, a przy okazji zachęcić do odwiedzin Korei mówi Cezary Pacamaj, prezes zarządu Portu Lotniczego Wrocław.

Wydarzenie wystartuje w sobotę o godzinie 11:00. Serię pokazów rozpocznie występ Majesty Dance Team. Obserwowana na YouTube przez ponad 100 tysięcy subskrybentów grupa zaprezentuje trzy układy zyskującego na popularności tańca k-pop. Na głównej scenie wystąpi również Hae-eo-hwa Korean Fan Dance Team, specjalizujący się
w tradycyjnym koreańskim tańcu. Lotnisko przygotowało atrakcję dla miłośników sportu w postaci pokazu taekwondo w wykonaniu Wrocławskiej Akademii Taekwon-do.

Imprezę swoją obecnością uświetni Mijin Mok. Influencerka obserwowana przez 350 tysięcy obserwujących na TikToku oraz autorka książki „7736 km. Pomiędzy Koreą Południową a Polską” opowie o podobieństwach łączących obydwa kraje. Mijin Mok poprowadzi także otwarte warsztaty z koreańskiej kaligrafii.

Wolny czas dla rodzin

Jedną z dodatkowych atrakcji będzie organizowane już w przeszłości i cieszące się ogromnym zainteresowaniem zwiedzanie portu. W sobotę co godzinę – od 12:00 do 16:00 – będą organizowane wycieczki, podczas których uczestnicy będą mieli niezwykłą okazję poznać lotnisko od kuchni i zgłębić niedostępną na co dzień wiedzę na temat jego funkcjonowania. W porcie przez całą sobotę będzie też dostępna strefa gastronomiczna pełna koreańskich przekąsek, a także fotobudka 360°.

Przez cały weekend organizatorzy wyłonią zwycięzców sześciu konkursów. Jeden z nich trwa już w mediach społecznościowych Portu Lotniczego Wrocław, a zadaniem konkursowym jest wymyślenie hasła promującego połączenie Wrocław – Seul. W pozostałych konkursach uczestnicy wykażą się wiedzą, uwagą, a także umiejętnościami fotograficznymi. Fundatorami wybranych nagród będą oficjalni Partnerzy wydarzenia, firmy Tias Sp. z o.o. oraz LG Energy Solution Wrocław Sp. z o.o. Firma LG przygotowała także specjalną strefę chillout pod hasłem „Naładuj się dobrą energią przed podróżą”.

Koreańska atrakcja dla kinomanów

W niedzielę coś dla siebie znajdą miłośnicy dobrego kina, którzy w hali przylotów i odlotów film obejrzą Minari, opowiadający o losach koreańskiej rodziny goniącej za „amerykańskim snem”. Produkcję nagrodzono Złotym Globem za najlepszy film nieanglojęzyczny oraz wyróżniono 6 nominacjami do Oscarów.

Spragnieni kontaktu z koreańską kulturą przez cały weekend będą mogli dostać się do portu komunikacją miejską. W kierunku lotniska przez cały weekend będą kursować linie 106, 129 oraz weekendowa linia P. W niedzielę organizatorzy zapewnią gościom i uczestnikom wydarzenia bezpłatny parking na terenie lotniska.

Partnerami wydarzenia są firmy LG, Tias, Centrum Kultury Koreańskiej oraz Kino Nowe Horyzonty.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułKuchnie Wrocław – meble kuchenne na wymiar
Następny artykułKolejne przejazdy pociągiem retro i wydarzenia dla miłośników kolei we Wrocławiu!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.