Kolejkowo w Sky Tower – wielkie otwarcie już jutro!

0
fot. Facebook/Kolejkowo

Jedną z najmocniejszych stron nowego Kolejkowa jest jego lokalizacja. Nowy adres to nowe możliwości, nowe makiety i kilka niespodzianek, które od jutra czekają na zwiedzających w Sky Tower. Ogrom zmian, jakie zaszły widać już od wejścia. Powierzchnia Kolejkowa zwiększyła się trzykrotnie!

Nowa odsłona Kolejkowa to nie tylko makiety i efekty audiowizualne. To także udogodnienia w postaci kawiarenki, bezpłatnej szatni, sklepiku, czy kącika zabaw, które będą czekać na odwiedzających już od jutra. Celem tej rozbudowy jest, poza oczywistym powiększeniem wystawy, uatrakcyjnienie Kolejkowa dla wszystkich zainteresowanych nietypowym zwiedzaniem miasta i pamiątkami, ale także dla rodzin z dziećmi. Otwarcie Kolejkowa już w ten piątek!

Co nowego w Kolejkowie?

Część figurek oraz budynków przeniesiona została ze starej lokalizacji, jednakże znajdziemy tutaj dużo nowości. Pojawienie się ich to efekt pracy twórców, którym niemalże rok zajęło skompletowanie wystawy, którą podziwiać będziemy mieli okazję już od jutra. Szczególnie teraz, gdy dzieło stanowi jedną z najważniejszych atrakcji Wrocławia, presja stworzenia idealnych elementów była największa. Przestrzeń wystawy po przeprowadzce będzie stanowiła 1500 m2 (na Dworcu Świebodzkim było to zaledwie 500 m2). W Europie można odwiedzić podobne miejsca, natomiast wrocławskie Kolejkowo stanowi swego rodzaju unikat. To z pewnością największa makieta turystyczna w Polsce, jednak tym, co szczególnie przykuwa oko, jest pływający statek, którym pochwalić się może zaledwie kilka makiet na świecie. Przy jego konstrukcji zastosowano technologię wykorzystywaną do budowy jachtów.

Kolejkowo w Sky Tower

Kolejkowo w Sky Tower – wielkie otwarcie!

Makietę będzie można zwiedzać na 1. piętrze Sky Tower przez cały tydzień w godzinach 10.00 – 18.00. Wystawa pozostanie otwarta przez 365 dni w roku, również w święta, dni wolne od pracy oraz niedziele, także te niehandlowe. W weekendy odwiedzający będą mogli cieszyć się Kolejkowem o godzinę dłużej. Zakup biletów odbywa się online, a z naszych przewidywań zwiedzanie całego obiektu może zająć nawet do dwóch godzin. Polecam zatem zarezerwować sobie czas i wybrać się już w ten weekend do nowo otwartego Kolejkowo w Sky Tower!

Co? Kolejkowo
Gdzie? W Sky Tower
Kiedy? Od 30 lipca
Zakup biletów pod tym linkiem.

A jeśli nie interesuje Cię miniaturowy Wrocław, to co powiesz na Festiwal tatuażu na stadionie wrocławskim już w ten weekend?

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNajwiększy festiwal tatuażu już w ten weekend na Stadionie Wrocławskim!
Następny artykuł4 propozycje na weekendowy wyjazd poza Wrocław!
Cześć, nazywam się Patryk i jestem studentem Uniwersytetu Wrocławskiego. W obrębie najbliższych memu sercu zainteresowań znajduje się sport, psychologia oraz szeroko pojęta technologia. Kocham być w centrum wydarzeń, rozmyślać i analizować. Nie wyobrażam sobie wolnego weekendu bez wyjścia na miasto, a wracanie o późnych porach do domu to dla mnie chleb powszedni.