fot: kolejejedolnoslaskie.eu

Od 16. Lutego we wszystkie dni, kiedy powietrze we Wrocławiu będzie bardzo zanieczyszczone, pasażerowie Kolei Dolnośląskich w obrębie miasta będą mogli podróżować za darmo. Z nowej oferty będą mogli skorzystać kierowcy wraz z jednym współpasażerem. Aby nie płacić za przejazd, wystarczy mieć przy sobie dowód rejestracyjny samochodu.

Darmowe przejazdy Kolejami Dolnośląskimi będę możliwe, gdy prognozowana wartość stężenia pyłu PM10 przekroczy 141 mikrogramów na metr sześcienny powietrza na obszarze aglomeracji wrocławskiej. Pasażerowie będą mogli korzystać z kolei aglomeracyjnej (czyli wszystkich stacji w granicach administracyjnych Wrocławia) do końca dnia wskazanego w komunikacie, czyli do godziny 23:59. Informacje o darmowych przejazdach podróżni znajdą na stronie internetowej Kolei Dolnośląskich oraz w mediach społecznościowych przewoźnika.

fot: kolejedolnoslaskie.eu
fot: kolejedolnoslaskie.eu

– Zdajemy sobie sprawę, że to nie samochody w głównej mierze przyczyniają się do złego stanu powietrza w naszych miastach, jednak spaliny samochodów jeszcze pogarszają jego jakość. Według Zarządu Województwa Dolnośląskiego, jeżeli można w jakikolwiek sposób poprawić komfort życia w ramach aglomeracji wrocławskiej, choćby przez zmniejszenie liczby samochodów na ulicach, należy podjąć odpowiednie decyzje – zaznacza Jerzy Michalak, członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

fot: koelejdolnoslaskie.eu
fot: koelejdolnoslaskie.eu

– Koleje Dolnośląskie, jako nowoczesny i odpowiedzialny społecznie przewoźnik, stawiają sobie za cel nie tylko realizację przewozów, ale również współdziałanie w zakresie ochrony środowiska naturalnego, czego wyrazem jest między innymi współtworzenie, bezpłatnej komunikacji publicznej w przypadku wysokiego stężenia zanieczyszczeń powietrza. Nie pierwszy raz promujemy transport kolejowy jako najbardziej ekologiczny środek transportu. -podkreśla Cezary Pacamaj, Wiceprezes Zarządu Kolei Dolnośląskich.

Szczegóły warunków promocji Walki ze smogiem Koleji Dolnośląskich można znaleźć tutaj: https://www.kolejedolnoslaskie.eu/sites/default/files/Warunki%20promocji%20Walka%20ze%20smogiem.pdf

Źródło: www.kolejedolnoslaskie.eu

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPoznaj sekrety Akademii Sztuk Pięknych – ruszyły zapisy!
Następny artykułCafe Równik – więcej niż zwykła kawiarnia.
Odkryj Wrocław na nowo