Najlepszy klub jazzowy we Wrocławiu? Zdecydowanie Vertigo Jazz Club & Restaurant!

0

Wrocław to miasto pełne magicznych, wyjątkowych i nietuzinkowych miejsc. Jednym z nich jest Vertigo Jazz Club & Restaurant. Wyruszycie w nim w podróż do lat dwudziestych XX wieku, kiedy muzyka jazzowa królowała. W Europie jest niewiele takich charakterystycznych miejsc, gdzie można usiąść przy okrągłym stoliku, a w tle słychać występy na żywo przygotowane przez najlepszych muzyków jazzowych w Polsce i na świecie.

Czy można zakochać się w miejscu? Vertigo Jazz Club & Restaurant to wyjątkowy lokal na mapie Wrocławia, w którym zakochacie się od pierwszych dźwięków muzyki.

Wyjątkowe miejsce na mapie Wrocławia – Vertigo Jazz Club & Restaurant
Fot. Andrzej Rzeźwicki

Ciekawostki o jazz klubie

Klub i restauracja powstały w 2005 roku przy ulicy Oławskiej 13 (gdzie dawniej istniała kamienica „Pod Anielskim Zwiastowaniem”) z myślą o wszystkich miłośnikach muzyki jazzowej. Otwarcie uświetniła znana wokalistka jazzowa Monika Borzym. Od tamtego czasu organizowane są nieprzerwanie występy zespołów jazzowych oraz bluesowych. Na scenie pojawiają się także wykonawcy stand-upów. Możemy zarezerwować miejsca również na spektakle wystawiane przez Teatr Improwizacji Improkracja.

Klub we współpracy z Wydziałem Kultury Urzędu Miasta Wrocławia współorganizuje Vertigo Summer Jazz Festival w dniach od 1 do 31 lipca, zapełniając przestrzeń miejską muzyką jazzową.

Vertigo Jazz Club & Restaurant wydaje także własną gazetę, która jest wzorowana na te z lat 20 ubiegłego wieku – Vertigo Daily. Znajdziecie w niej menu restauracji, informacje o jazzie i Wrocławiu. Podróż w czasie jest gwarantowana!

Przed lokalem spotkać można jednego ze znanych wrocławskich krasnali – Vertiugusia, który gra na puzonie. Instrument ten jest również w logo klubu.

Wyjątkowe miejsce na mapie Wrocławia - Vertigo Jazz Club i Restaurant-Kocham Wrocław
Fot. Vertigo Jazz Club & Restaurant, koncerty

Daj się zaczarować!

Vertigo zabierze Was w podróż po najlepszych klubach jazzowych Nowego Jorku. To miejsce przypomina fotografię wyjętą z lat dwudziestych XX wieku: okrągłe stoliki przy których siedzą eleganccy, roześmiani ludzie i ta wyjątkowa scena, na której muzycy czarują gości dźwiękami fortepianu, puzonu, harfy czy gitary. Klimatu dopełnia ciepłe światło płynące z licznych świec. Jest to jedno z tych miejsc na mapie we Wrocławiu, w których się zakochasz od pierwszego koncertu i będziesz chciał tam wracać.

Vertigo Jazz Club i Restaurant-Kocham Wrocław
Fot. Andrzej Rzeźwicki

Wyjątkowe miejsce na randkę

Zbliża się wieczór, a Ty spacerujesz z ukochaną osobą po wrocławskim Rynku. Pragniesz, aby Wasze szczęście potrwało jeszcze kilka chwil. Podążacie w kierunku Galerii Dominikańskiej, kiedy nagle słyszycie dobiegający skądś harmonijny dźwięk muzyki jazzowej.

W Walentynki klub proponuje, aby zakochani przeżyli romantyczne chwile przy dźwiękach harfy. Zachęcamy do zapoznania się z programem występów na luty przygotowany przez Vertigo, aby urozmaicić sobie ten jeszcze zimowy czas. Na miejscu możecie wybrać idealne dania dla siebie z bogatego menu oferowanego przez restaurację. Czekają Was tam niezapomniane chwile.

Więcej informacji o Vertigo: tutaj

Zobacz także: TOP 5 uroczych kawiarni na randkę we Wrocławiu

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWybieramy klawiatury do pracy – ergonomiczna, gamingowa czy klasyczna?
Następny artykuł8 rzeczy, za które nie lubię Wrocławia