fot. materiały organizatora
a

Letnie wieczory warto spędzać w plenerze. Spacery, koncerty, a może kino? Prezentujemy repertuar filmowy w ramach letniego kina na Wyspie Słodowej i dachu RENOMY. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej

do 27 sierpnia, godz. 21.30, Wyspa Słodowa, wstęp wolny

Od 5 sierpnia na Wyspie Słodowej w piątkowe, sobotnie i niektóre niedzielne wieczory odbywać się będą seanse Kina Plenerowego. Zobaczymy m.in. głośnego „Obywatela Milka” ze świetną rolą Seana Penna, historię zwariowanej nowojorskiej tancerki Frances Ha, a także dwa dokumenty Wernera Herzoga. Na gości kina plenerowego tradycyjnie czekać będą wygodne leżaki i krzesła. Podczas seansów kina plenerowego obowiązuje zakaz picia alkoholu i palenia papierosów.

Repertuar:

 • 6.08, godz. 21.30  – „Bank Lady”, reż. Christian Alvart
  Jak urozmaicić sobie nudne i monotonne życie? Odpowiedź na to pytanie znalazła 30-letnia Gisela Werler. Pracownica małej wytwórni tapet marzy o podróży na Capri. Jej plan staje się możliwy do realizacji, gdy poznaje Hermana – taksówkarza, który… napada na banki! Ta para stworzy zupełnie nieprzewidywalny duet rabusiów w Niemczech Zachodnich lat 60. XX w.

bank_lady

 • 13 sierpnia, godz. 21:30 – ,,El Club”, dramat, reż. Pablo Larrain
  Mała miejscowość na chilijskim wybrzeżu Pacyfiku. Czterech księży wraz siostrą zakonną pędzi tu spokojne życie, którego największym wydarzeniem są gonitwy, w których bierze udział ich chart. Spokój grupy przerywa samobójstwo nowo przybyłego księdza, który nie wytrzymuje oskarżeń rzucanych na niego publicznie przez tajemniczego mężczyznę. Dla wyjaśnienia tej zagadkowej sytuacji kuria przysyła ojca Garcię, rzutkiego jezuitę, który rozpoczyna śledztwo.

13892232_1084123201642249_219031443843435188_n

 • 14 sierpnia, godz. 21:30 – ,,Kurczak ze śliwkami” (2011), dramat, komedia
  Teheran, rok 1958. Wirtuoz Nasser-Ali szuka skrzypiec godnych zastąpić jego ukochany, zniszczony w wyniku kłótni z żoną instrument. Bezskutecznie. Nie mogąc grać, Nasser-Ali traci całą radość życia. Postanawia położyć się do łóżka i… czekać na śmierć. Przez siedem następnych dni pogrąża się w głębokiej zadumie, a sny, tak melancholijne, jak i radosne, zabierają go z powrotem do czasów młodości, a nawet na rozmowę z Azraelem, Aniołem Śmierci, który objawia mu przyszłość jegodzieci… Wraz z odkrywaniem kolejnych elementów tej układanki na jaw wychodzi wzruszający sekret życia Nassera-Alego: wspaniała historia miłości, która zainspirowała jego geniusz i jego muzykę…

13912378_1084123211642248_5069443112182724604_n

Kino letnie na dachu Renomy

od 6 sierpnia, godz. 21.30, Dom Handlowy Renoma

Dom Handlowy Renoma zaprasza na „Kryminalne lato”, czyli wieczorne seanse Kina Letniego na dachu. Pokazy odbywać się będą w każdą sierpniową sobotę od 21.30. Wśród filmów nie zabraknie kinowych hitów takich jak „Angielska robota” czy „Łowcy głów”. Do dyspozycji widzów przygotowane zostaną wygodne leżaki, dzięki którym seanse będą jeszcze przyjemniejsze.

Repertuar:

 • 6 sierpnia, godz. 21:30 – Angielska robota
  Film oparty na prawdziwych wydarzeniach przedstawiających kulisy legendarnego napadu na londyński bank przy Baker Street z 1971 roku.
 • 13 sierpnia, godz. 21:30 – ,,Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet” (2009), kryminał, thriller
  Skazany w procesie o zniesławienie dziennikarz śledczy podejmuje się niezwykłego zlecenia. Na prośbę właściciela koncernu przemysłowego bada tajemniczą sprawę kryminalną sprzed lat. Wraz  z pomagającą mu młodą hackerką Lisbeth zagłębia się w mroczną i krwawą historię rodziny. Kolejne elementy łączą się w całość i przybliżają do rozwiązania śmiertelnej układanki. W trakcie śledztwa między dziennikarzem i dziewczyną rodzi się niebezpieczna fascynacja.

RenomaKino16_B1

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułMiędzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej Busker Bus już w sierpniu we Wrocławiu!
Następny artykułChcą otworzyć OKNA, nową kulturalno – artystyczną przestrzeń na mapie Wrocławia
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.