Już za dwa tygodnie – Wrocław Tattoo Konwent na Stadionie Wrocław!

0
a

W weekend 25-26 maja fani tatuażu zbiorą się na Stadionie Wrocław, gdzie odbędzie się 29. edycja Tattoo Konwent. W czasie konwencji, będącej częścią ogólnopolskiego cyklu, tatuować będzie ponad 300 tatuatorów, których prace mogą zostać wystawione w 11 kategoriach konkursowych.

Podczas wydarzenia zagra legendarna punk rockowa formacja Dezerter, którą supportować będzie street punkowy Zbeer. Pośród licznych atrakcji dodatkowych znajdą się także pokazy alternatywne, wystawy i strefy tematyczne związane między innymi z modą czy motoryzacją. Wszystkie tegoroczne edycje Tattoo Konwent odbywają się pod nowym hasłem „Inne wymiary sztuki”.

Ogólnopolski festiwal tatuażu Tattoo Konwent zagości we Wrocławiu po raz ósmy, jednak zbliżająca się edycja będzie pierwszą, która odbędzie się na Stadionie Wrocław. Nowa lokalizacja oznacza między innymi większą liczbę wystawców. Na imprezie pojawi się ponad 300 tatuatorów tworzących w różnych stylach. Swoje prace będą mogli zgłaszać w 11 kategoriach konkursowych. Tatuaże prezentowane przez modeli na scenie głównej oceni Jury. Nowością jest zmienny skład gremium oceniającego. Skład jury pierwszego dnia wejdą: Mariusz Romanowicz, Asia Zielińska i Darek Doktór, drugiego dnia zastąpią ich: Vincent Bloodline, Karol Krawczyk oraz jeszcze jeden, niezapowiedziany jeszcze tatuażysta.

W trakcie Wrocław Tattoo Konwent odbędzie się otwarte seminarium dla osób, które rozpoczęły już swoją przygodę z tatuowaniem. Prelekcje pod nazwą „Realistyka w wielu odsłonach” poprowadzi Joanna Fąferko z Black Pearl Tattoo.

Wśród atrakcji związanych z tatuażem znajdzie się także „Dziarka w ciemno”, w czasie której tatuator ukryty za kotarą, wykona na uczestniku zabawy tatuaż, o nieznanej dla niego tematyce. Tatuowany zobaczy wzór dopiero, gdy artysta skończy pracę.

Muzyka, alternatywny performans i technologia

W sobotę wieczorem na scenie festiwalu odbędą się koncerty. Gwiazdą muzyczną festiwalu będzie legendarna, punk rockowa grupa Dezerter. Chwilę przed nim zagra zespół Zbeer, reprezentujący nurt street punkowy. W ciągu dnia publiczność zobaczy występ dwóch artystek, specjalizujących się w alternatywnym performansie. Rebecca Crow zaprezentuje współczesną odmianę burleski, wcielając się między innymi w komiksową postać Harley Quinn, znaną z serii o Batmanie. Z kolei w zróżnicowanym repertuarze Nikity Klosewood znajdą się pokazy: Alice in Wonderland, Fetish Catwoman i Fetish Geisha. Występy obu pań przeznaczone są wyłącznie dla osób dorosłych. Wszyscy będą mogli obejrzeć natomiast wizualny pokaz INK3D – autorski mapping ukazujący dzieje tatuażu. W trakcie seansu widzowie poznają nie tylko historię sztuki tatuażu, ale również style tatuowania i ważne konteksty społeczne związane z ozdabianiem ciała.

Fani odważnych stylizacji i charakteryzacji przygotowują się na tego typu wydarzenia o wiele wcześniej. Nietypową ozdobą mogą być nie tylko trwałe tatuaże, ale też soczewki kolorowe, np. dające efekt całkowicie czarnej soczewki, czy wampirzego spojrzenia. To rozwiązanie dla każdego – nie trzeba mieć wady wzroku, żeby nosić takie soczewki. Mniej odważni wybierają soczewki kolorowe w tradycyjnych barwach – dzięki nim można zmienić kolor oczu, albo pogłębić własny. Zmiana wyglądu oczu staje się coraz bardziej popularna, szczególnie wśród fanów tatuażu, czy piercingu, ale też makijażu.

Strefy, wystawy i inne atrakcje

W przestrzeniach zajmowanych przez Tattoo Konwent zawsze znajdują się strefy tematyczne. Klasycznie nie zabraknie strefy Hotball z oldschoolowymi motocyklami i innymi pojazdami oraz nietypowymi dziełami sztuki. Na dzieci czekać będzie strefa animacyjna oraz warsztaty, a dla miłośników zakupów przygotowana zostanie strefa mody. Głód i pragnienie zaspokoić będzie można w strefie gastro z foodtrackami.

W ubiegłym roku, na wrocławskiej edycji rozpoczęła się akcja „Zrób portret u Watemborskiego”. Tym razem odwiedzający również będą mieli okazję sfotografować się u portrecisty z Wrocławia.

To nie koniec atrakcji związanych z fotografią. W przestrzeniach Stadionu Wrocław zawiśnie wystawa „Beauty behind the ink” autorstwa Kamili Burzymowskiej oraz „2081” Agi Szuścik – scenarzystki i reżyserki autorskiego mappingu INK3D. Na konwencji zobaczyć będzie można również niesamowite obrazy Kuby Kujawy – tatuatora z Tattoo.pl.

Przedsprzedaż biletów

Trwa internetowa przedsprzedaż tańszych wejściówek na Wrocław Tattoo Konwent. Ceny biletów dystrybuowanych przez internet zaczynają się od 39 zł (bilet jednodniowy) i 49 zł (bilet dwudniowy). W ofercie znalazły się również atrakcyjne cenowo bilety rodzinne, za które zapłacić trzeba od 105zł do 175 zł – w zależności od opcji. W sprzedaży dostępne są także wejściówki VIP w cenie 300 zł. Już wkrótce ruszy sprzedaż Tattoo Biletu z Dziarką w ciemno. Wejściówki i pełen program wydarzenia znaleźć można na: www.tattookonwent.pl.

Na stronie internetowej wciąż trwa także rejestracja wystawców.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWbiegnij po schodach na 49 piętro – kończą się miejsca na Sky Tower Run!
Następny artykułWrocław na weekend: 8 najciekawszych wydarzeń [10-11 maja 2019]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.