Wrocław na weekend: 8 najciekawszych wydarzeń [10-11 maja 2019]

0

Ten weekend będzie niezwykle interesujący – zwłaszcza dla wielbicieli sportów i rywalizacji. Szkoda spędzać te piękne dni w domu, więc przygotowaliśmy zestawienie 8 najciekawszych atrakcji, w których koniecznie trzeba wziąć udział. 

8. Wrocławskie Igrzyska Seniorów

Kolejna edycja Wrocławskich Igrzysk Seniorów rusza już w sobotę, 11 maja. Seniorzy będą rywalizować w biegu o Puchar Prezydenta Wrocławia oraz w nordic walking o Puchar Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu.

Podczas całych Igrzysk Seniorzy zmierzą się również w takich konkurencjach jak pływanie, badminton, zawodach indywidualnych w boule i grze w kręgle.

Natomiast pod koniec miesiąca odbędą się zawody szachowe oraz turniej w scabble, a same Igrzyska zakończą się w czerwcu turniejem siatkówki plażowej.

Harmonogram

 • 11 maja 2019 BIEG I NORDIC WALKING, otwarcie Igrzysk o 10.00, Park Zachodni – Hala Orbita, ul. Wejherowska 2 (bieg o Puchar Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka, dystans 4,5 km, start 11.00, nordic walking o Puchar Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu, dystans 3 km, start 12.00)
 • 15 maja 2019 PŁYWANIE, od 12.00 do 14.00, Kryta Pływalnia GEM, ul. Mianowskiego 2A – styl dowolny i klasyczny, dystans 50m
 • 16 maja 2019 BADMINTON, od 9.30 do 11.30, sala GEM, ul. Mianowskiego 2A
 • 18 maja 2019 BOULE, od 10.00 do 12.00, boiska przy ul. Kiełczowskiej
 • 21 maja 2019 KRĘGLE, od 9.45 do 11.30, SKY Bowling w Sky Tower
 • 28 maja 2019 SZACHY, od 14.00 do 17.00, Klub Szachowy HETMAN, ul. św. Antoniego 31b
 • 30 maja 2019 SCRABBLE, od 14.00 do 17.00, Wrocławskie Centrum Seniora, pl. Dominikański 6
 • 8 czerwca 2019 SIATKÓWKA PLAŻOWA, od 9.30 do 12.30, boiska GEM, ul. Mianowskiego 2B

Co zrobić, żeby wziąć udział?

Zapisać się można poprzez wypełnienie elektronicznego formularza lub w tradycyjnej formie papierowej (po formularz zapraszamy do Punktu Informacyjnego we Wrocławskim Centrum Seniora przy pl. Dominikańskim 6).

Zapisy na start w Igrzyskach możliwe są za pomocą formularza elektronicznego lub w tradycyjnej formie papierowej – formularze dostępne w Punkcie Informacyjnym we Wrocławskim Centrum Seniora, pl. Dominikański 6.

Więcej informacji 

fot. mat. prasowe.

12. Wrocławska Olimpiada Młodzieży

Oprócz Igrzysk Seniorów, w ten weekend rozpocznie się Wrocławska Olimpiada Młodzieży. Olimpiada jest przeznaczona dla młodych zawodników, którzy na co dzień trenują w lokalnych klubach sportowych. Uczestnicy powalczą ze sobą w blisko 20 dyscyplinach sportowych.

Uroczyste otwarcie Olimpiady będzie miało miejsce na Stadionie lekkoatletycznym AWF o godzinie 9.00. Znaczna część zawodów sportowych zostanie rozegrana w ten weekend – kolejne dopiero 19 maja.

Harmonogram

Wstęp wolny

mat. prasowe

Dźwięki z winyli I Potańcówka

Szóste urodziny Krzywego Komina już tuż-tuż, a z tej okazji organizatorzy zapraszają na muzyczną potańcówkę w dźwiękach z winyli. Nie zabraknie bogatych brzmień, funkowych rytmów oraz niecodziennych improwizacji.

Zagrają – DJ Marcin Ryszka, DJ Zrywenchii/Trap Door oraz kolektyw turntabalistyczny SKIP PROOF SCRATCHERS.

Harmonogram:

 • 12.00-19.00 – Muzyczny chill-out I DJ Marcin Ryszka, DJ Zrywenchii/Trap Door
 • 14.00-18.00 – Dźwięki z winyli
 • SKRECZ SESJA 18.00-19.00 – Jam gramofonowy | POKAZ 19.00-19.30 – Beatjuggle showcase
 • POKAZ 19.00-22.00 – POTAŃCÓWKA I DJ Marcin Ryszka, DJ Zrywenchii/Trap Door.

Start 11 maja! Udział jest bezpłatny 

CRZ Krzywy Komin, Dubois 33-35a
Więcej informacji 

mat. prasowe

Piknik „Wrocławianie i 4 łapy na polanie”

Czwarta już edycja pikniku „Wrocławianie i 4 łapy na polanie” odbędzie się 11 maja w godzinach 14.00-17.00 w Parku Grabiszyńskim (polana przy cmentarzy Żołnierzy Polskich).

Podczas pikniku zorganizowane zostaną liczne konkursy i zabawy – właściciele z psami będą mieli okazję do wzięcia udziału w kursie posłuszeństwa na torze Agility. Oprócz tego świetną atrakcją będzie konkurs na najfiglarniejszego szczeniaka, dorosłego psa o najciekawszej osobowości i najdostojniejszego seniora.

Wstęp bezpłatny 🙂

mat. prasowe

V Wrocławski Bieg Akademicki

Wrocławski Bieg Akademicki to inicjatywa studencka powstała w celu propagowania aktywności fizycznej podczas Juwenaliów.

Najważniejszym wydarzeniem będzie bieg na 5 oraz 10 kilometrów, w którym będzie uczestniczyło blisko tysiąc biegaczy! Bieg odbędzie się oczywiście w specjalnym miasteczku biegowym – i wcale nie trzeba mieć statusu studenta, aby pobiec!

Wrocławski Bieg Akademicki to przede wszystkim wydarzenie charytatywne – w tym roku zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie 2-letniej Marysi, która choruje na nowotwór jamy ustnej.

Zaczynamy w ten weekend –  12 maja o godzinie 9.00. 

Udział płatny – minimum 50 zł wpłaty.

Ruszamy w Parku Grabiszyńskim!

Więcej informacji 

mat. prasowe

Na tropie dostępnego miasta 2

W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich akcja „Na tropie dostępnego miasta 2” umożliwi osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom bezpłatny wstęp do miejsc kultury.

Udział w akcji biorą takie ośrodki jak:  Muzeum Pana Tadeusza, Kino Nowe Horyzonty (bilet na dowolny seans filmowy), Dolnośląskie Centrum Filmowe (bilety na wydarzenie „Energia Wrocławia” – spotkanie z Maciejem Zielińskim połączone z projekcją filmu „Zapaśnik”), Kolejkowo, Stadion Wrocław (zwiedzanie z przewodnikiem), Stadion Olimpijski (zwiedzanie z przewodnikiem), Hydropolis.

Wejściówki będzie można wykorzystać w ten weekend, po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym w Fundacji „Promyk Słońca”. Zgłoszenia można przesyłać do 10 maja lub wyczerpania się puli biletów.

Kontakt: Aleksandra Bojo, Anna Jeżowska-Siwek, samodzielni@promykslonca.pl, tel. +48 603 503 396.

Więcej informacji 

mat. prasowe

Festiwal Millennium Docs Against Gravity 2019

Hasłem tegorocznego festiwalu jest „Zobacz, czy rozumiesz świat i czy świat rozumie ciebie”. Uczestnicy obejrzą w Dolnośląskim Centrum Filmowym ponad 80 najlepszych filmów non-fiction z całego świata.

Jednym z najbardziej wyczekiwanych filmów będzie film Wernera Herzoga – „Herzog/Gorbaczow” (Meeting Gorbachev).

Oprócz tego zostaną wyświetlone filmy: „Kto zabił sekretarza generalnego ONZ?” (Cold Case Hammarskjöld) Madsa Brüggera, urzekający hipnotycznymi obrazami „Antropocen: epoka człowieka” (Anthropocene: The Human Epoch) reżyserki Jennifer Baichwal oraz pierwszy film dokumentalny znanego z ekranizacji prozy J.R.R. Tolkiena Petera Jacksona – „I młodzi pozostaną” (They Shall Not Grow Old).

Udział jest biletowany – bilety w cenie 12 i 15 zł dostępne w kasie DCF.

Dolnośląskie Centrum Filmowe, ul. Piłsudskiego 64A
Więcej informacji 

mat. prasowe

Ekologiczny happening na Nadodrzu – W gruncie rzeczy!

Już w ten weekend, w sobotę o 12:00, wrocławianie zazielenią przestrzeń Nadodrza! CRZ Krzywy Komin organizuje radosny happening roślinno-ekologiczny pod hasłem “W gruncie rzeczy”. Podczas jego trwania plac Maxa Borna przemieni się w piękny, zielony zagajnik. Odwiedzający będą mieli niepowtarzalną okazję do wspólnego posadzenia roślin i stworzenia kolorowych instalacji.

Happening to świetna okazja do tego, aby zamienić się w ogrodników, architektów zieleni – artystów! Każdy będzie mógł przyczynić się do upiększenia Nadodrza.

Happening jest częścią 6. Urodzin CRZ Krzywy Komin – Krzywe Uro – Party&Arty, które Centrum świętuje w tym roku pod znakiem ekologii i sztuki inspirowanej naturą. W programie również rękodzielnicze warsztaty, ekologiczne zajęcia dla dzieci oraz wydarzenia muzyczne.

Widzimy się w sobotę, 11 maja, o godzinie 12.00 na placu Maxa Borna!

Udział oczywiście bezpłatny 😉

Więcej informacji 

mat. prasowe

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułJuż za dwa tygodnie – Wrocław Tattoo Konwent na Stadionie Wrocław!
Następny artykułZintegrowany System Kwalifikacji – rozwiązanie dla rynku pracy we Wrocławiu i regionie
Odkryj Wrocław na nowo