Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu 2019 [ATRAKCJE I NOWOŚCI]

0
fot. Show Me Poland

Jak co roku, we Wrocławiu na rynku stanie Jarmark Bożonarodzeniowy. Tradycyjnie będzie można napić się grzańca, zjeść czekoladowe pierniki i cieszyć się świąteczną atmosferą. Co organizatorzy przygotowali dla nas w tym roku?

Jarmark Bożonarodzeniowy pojawi się na wrocławskim rynku już 22 listopada 2019 roku i potrwa aż do 31 grudnia. Zakupów na stoiskach będzie można dokonywać między godziną 10:00 a 21:00. Odwiedzających czeka masa zaplanowanych atrakcji oraz niespodzianek.

Plac Solny

Tego roku na Placu Solnym pojawi się między innymi trzypoziomowy bajkowy domek z tarasem widokowym i wieżyczką z podświetlanym zegarem. W środku będzie można napić się gorących napojów oraz podziwiać Jarmark Bożonarodzeniowy z innej perspektywy. Pierwszy raz pojawi się również „Galeria Mikołaja”– kolejna trzypoziomowa atrakcja, która bajkową świąteczną dekoracją zachęci do odwiedzenia tego nietypowego wnętrza. Wokół nich będą porozstawiane drewniane domki handlowe, które będą oferowały przeróżne produkty. Od placków ziemniaczanych i nalewek z Armenii, po ozdoby z drewna czy kosmetyki naturalne.

Smaki Jarmarku 

Na terenie całego Jarmarku ciężko znaleźć miejsce bez domku z jedzeniem. Będzie można spróbować przysmaków nie tylko z Polski, ale także z całej Europy. Natkniemy się zarówno na dolnośląskie miody, jak i francuskie salami. Dla fanów słodkości Jarmark oferuje m.in. owoce w czekoladzie, hiszpańskie churros i gofry. Miłośnicy polskiej kuchni będą mogli zasmakować się w bigosach, pierogach, pieczonych kasztanach czy kwaśnicy.

Wyjątkowe rękodzieło

Jeśli uwielbiasz ręczne robótki, również znajdziesz coś dla siebie! Jarmark w tym roku oferuje ręcznie robione zegarki, artystyczną biżuterię, ręcznie malowane bombki i wiele, wiele innych. Pojawi się również biżuteria prosto z Afryki, co pokazuje również wielokulturowość wydarzenia. Zakupić będzie można również ręcznie wyszywane maskotki, kocyki dla najmłodszych oraz drewniane zabawki.

Atrakcje dla każdego

Jarmark Bożonarodzeniowy jest dostosowany dla każdego. Na najmłodszych czekają seanse bajek, takich jak np. „Królewna Śnieżka”. Pojawią się również rozświetlone sanie z „magicznymi prezentami”. Będzie można przy nich wykonać pamiątkowe zdjęcie. Taka fotografia będzie również możliwa przy świątecznej tablicy z zimową scenerią. Całe rodziny mogą się udać po gorące napoje, od czekolady po grzańca, i zachować unikatowe kubeczki-buciki. Dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych przygotowane będą specjalne warsztaty, gdzie dzieci będą mogły m.in. wymalować własne pierniczki. Nieopodal choinki ustawiona będzie skrzynka pocztowa, do której wszyscy będą mogli wrzucać listy i kartki ze świątecznymi marzeniami skierowanymi do św. Mikołaja. Kto wie, może życzenia się spełnią?

Jarmark Bożonarodzeniowy bez wątpienia jest miejscem magicznym, wyjątkowym i każdy powinien chociaż raz go odwiedzić. Wśród zapachu choinek i świątecznych piosenek ciężko nie wczuć się w świąteczny nastrój. Jeśli ktoś miałby wątpliwości, zapraszamy do przeczytania 6 powodów, dla których warto na Jarmark się wybrać.

Więcej informacji i szczegółów znajduje się na stronie Jarmarku.

fot. Pianoforte Agencja Artystyczna – www.jarmarkbozonarodzeniowy.com

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułOtwarcie lodowisk we Wrocławiu! [CO, GDZIE, KIEDY, CENNIK]
Następny artykułW Arkadach Wrocławskich rusza bezpłatny teatr dla dzieci!