Jakie książki podarować na prezent?

0

Książki dla bliskich to doskonała propozycja na prezent przy różnych okazjach. Wielu z nas kocha książki od dawna, niektórzy na nowo odkryli tę miłość przy okazji pandemii, jeszcze inni czytają okazjonalnie (na wakacjach, podczas wyjazdów i długich weekendów), natomiast cieszy ich tego typu podarek.

Pojawia się jednak pytanie, jaką książkę warto podarować.

Kryminał zawsze w cenie

Zestaw kryminałów na prezent to w bardzo wielu przypadkach absolutnie trafiony w 10 pomysł. Nie ma co ukrywać, że wiele osób literaturę traktuje przede wszystkim jako rozrywkę, która pozwala się oderwać od problemów życia codziennego i na chwilę „wyłączyć”. Kryminały pod tym względem to doskonały wyborów. Wielu czytelników ceni sobie wartką akcję, budowane umiejętnie napięcie, chętnie współuczestniczy razem z bohaterami w odkrywaniu tajemnic i rozwiązywaniu kryminalnych zagadek. Oczywiście wybierać można spośród bardzo bogatej oferty autorów zagranicznych. Ogromną popularnością obecnie cieszą się między innymi kryminały skandynawskie, natomiast nie warto zapominać o literaturze polskiej. Na rodzimym rynku wydawniczym pojawił się szereg bardzo ciekawych propozycji. Coraz to bardziej zaskakującymi fabułami raczą czytelników Remigiusz Mróz (absolutny mistrz tej formy), Robert Małecki, Małgorzata Rogala, Izabela Janiszewska, Jacek Łukawski, Przemysław Żarski.

Porywająca fantastyka

Kolejnym gatunkiem, który cieszy się bardzo dużą popularnością, zarówno wśród bardzo młodych, jak i nieco starszych czytelników, jest fantastyka. Tutaj przede wszystkim królują pozycje zagraniczne, choć i coraz ciekawsze propozycje proponują nam także rodzimi autorzy. Fantastyka to bardzo zróżnicowany gatunek, znajdziesz tutaj pozycje takie jak:

  • Opowieści z piasku i morza Alwyn Hamilton, które opowiada o pustynnej przygodzie, w trakcie której można odkryć niejedną tajemnicę,
  •  cykl Świat Verity Victorii Schwab to opowieść o dwójce bohaterów, którzy walczą o przyszłość swojego miasteczka,
  • Tusz Alice Broadway opowiada o historii życia ukrytych za tatuażami i księdze skóry, które skrywa niejedną mroczną tajemnicę,
  • Te wiedźmy nie płoną Isabel Sterling opowiada o czarownicach, które walczą o ocalenie sabatu.

Dla podróżników i nie tylko 

Książki dla bliskich zawsze powinny być dobrane przede wszystkim do ich zainteresowań. Jeśli szykujesz prezent dla niestrudzonego wędrowcy, podróżnika, który zamiast wakacji all-inclusive wybiera podążanie mniej uczęszczanymi ścieżkami, koniecznie sprawdź tytuły takie jak:

  • Jej wysokość gęś. Opowieści o ptakach Jacka Karczewskiego – propozycja dla miłośników fauny, opowiadająca o ptakach żyjących m.in. na rozlewiskach Biebrzy;
  • Jak zwierzę. Intymne zbliżenie z naturą Charlesa Fostera – dla wszystkich zainteresowanych życiem dzikich zwierząt; autor zrobił naprawdę wiele, aby poznać ich środowisko naturalne;
  • Szlaki. Opowieści o wędrówkach Roberta Macfarlane’a o traktach, szlakach handlowych i trasach, którymi jeszcze nie tak dawno podążali pielgrzymi.

Tego typu pozycje zainteresują zarówno tych, którym bliskie jest obcowanie z naturą, którzy chętnie spędzają czas z dala od miejskiego zgiełku, jak i tym, którzy chcą poznać historię naszej planety, kontynentu, zarówno od strony rozwoju flory i fauny, jak i budowy fortyfikacji, szlaków, miast itp.

Nie wiesz co kupić?

Nie orientujesz się najlepiej w dziedzinie literatury, która fascynuje twoich bliskich? Doskonałym rozwiązaniem będą gotowe pakiety książek. Na https://wydajenamsie.pl/zrob-prezent-swoim-bliskim-ekipa-elfow-staje-na-wysokosci-zadania/ znajdziesz propozycję dla odkrywców, miłośników kryminałów, fantastyki, romansów, powieści historycznych, literatury obyczajowej. Dzięki temu podarujesz prezent wielowymiarowy, a jednocześnie zgodny z zainteresowaniami obdarowanego.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNowa Jadłodzielnia przy budynku Urzędu Miejskiego na ul. Hubskiej |
Następny artykułMagnolia Park wręczy pół tysiąca kwiatów przed Dniem Kobiet
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.