Obecnie niemal każdy posiadacz smartfona stosuje pewien rodzaj jego ochrony przed uszkodzeniami – w większości przypadków jest to silikonowe, przezroczyste etui, które wykazuje wiele zalet. Jeśli posiadasz swoje akcesorium już od kilku miesięcy, z pewnością zauważyłeś, że zaczęło ono żółknąć. Jest to naturalny proces, który wynika między innymi z oddziaływania promieni słonecznych, a także gromadzenia się zanieczyszczeń. Na szczęście w takiej sytuacji nie musisz kupować nowego egzemplarza – w tym artykule podpowiemy Ci, jak wybielić silikonowe etui, żeby posłużyło Ci jeszcze przez długi czas.

Jak wybielić zżółknięte etui?

Silikonowe, przezroczyste etui mają niewątpliwie wiele zalet – są minimalistyczne, estetyczne, dobrze chronią przed wstrząsami i uderzeniami, a także wykazują wysoką odporność na uszkodzenia. Decydując się na zakup takiego akcesorium, musimy jednak zaakceptować, że posiada ono wadę – z czasem ulega żółknięciu. Wówczas nie warto wymieniać go na nowy model, tylko zapoznać się z naszymi poradami na temat tego, jak wybielić etui silikonowe.

Jak wybielić silikonowe etui? Skuteczne sposoby na odnowienie zżółkniętego case’a

Choć kwestia tego, jak wybielić etui silikonowe, nie jest skomplikowana, warto pamiętać, że raczej niemożliwe jest przywrócenie akcesorium takiej estetyki, jaką cechowało się w dniu zakupu. Możemy jednak sprawić, by prezentowało się znacznie lepiej, a także spowolnić dalsze odbarwianie się. W celu wyczyszczenia zżółkniętego etui możemy wykorzystać jeden z dwóch produktów, które prawdopodobnie każdy z nas posiada w swoim domu. Z sody oczyszczonej połączonej z wodą przygotujemy pastę, którą po nałożeniu na case należy pozostawić na kilka minut, nie dopuszczając do wyschnięcia. Zamiennie możemy wykorzystać mleczko czyszczące.

Wiesz już, jak wybielić silikonowe etui – jak zatem zapobiegać jego żółknięciu?

Jeśli wybraliśmy przezroczyste, silikonowe etui na telefon, warto dbać o nie w odpowiedni sposób, aby zapobiegać jego żółknięciu. Jak wspomnieliśmy, case odbarwia się na skutek kontaktu z promieniami słonecznymi. Aby spowolnić ten proces, warto więc ograniczyć używanie smartfona na zewnątrz, zwłaszcza w słoneczne dni. Niekorzystnie na stan pokrowca mogą ponadto wpływać ciepło oraz wilgoć. Więcej na temat tego, jak wybielić zżółknięte etui, przeczytasz tutaj: https://biegwolnoscipoznan.pl/jak-wyczyscic-zzolkniete-etui-na-telefon/.

Jak wyczyścić etui z drobnych i poważniejszych zabrudzeń?

Jeżeli Twój case jest nowy lub właśnie zastosowałeś polecane metody dotyczące tego, jak wybielić etui silikonowe, koniecznie dowiedz się, w jaki sposób dbać o nie na co dzień, aby przedłużyć jego żywotność. Do wytarcia etui z kurzu i jego odświeżenia sprawdzą się chociażby chusteczki do ekranów lub zwilżona szmatka. W przypadku poważniejszych zabrudzeń można użyć zmywacza do paznokci lub alkoholu – ten drugi sprawdzi się nawet w przypadku plam pozostawionych przez długopis czy marker. Pamiętajmy, aby czyszcząc etui zawsze zdejmować je uprzednio ze smartfona. Jeżeli Twoje etui posiada liczne, trudne do usunięcia zabrudzenia, dobrym pomysłem będzie zamoczenie go w roztworze ciepłej wody z mydłem na około godzinę. Po upływie tego czasu należy je wypłukać i osuszyć.

Gdzie kupić dobry case silikonowy?

Choć silikonowe etui żółkną z czasem niezależnie od jakości wykonania, zdecydowanie warto postawić na solidnie wykonane akcesorium, jako że może ono lepiej ochronić nasz telefon, przedłużając tym samym jego żywotność. Szeroki wybór case’ów znajdziesz na stronie https://www.etuo.pl/etui-silikonowe-elastyczne. Oferta zawiera akcesoria kompatybilne z wieloma różnymi markami i modelami smartfonów, które ponadto dostępne są w przystępnej cenie. Pamiętaj, aby po zakupie wdrożyć w życie nasze porady, aby zapobiec szybkiego żółknięciu etui. W tym celu unikaj używania telefonu na świeżym powietrzu, trzymania go w pobliżu źródła wilgoci czy wysokiej temperatury, a także pamiętaj o regularnym czyszczeniu etui.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNowa karczma w klimacie wikingów na mapie Wrocławia! Wiking Axe Throwing Club i Świat Pizzy połączyli siły
Następny artykułW piątek startuje Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu! [NOWOŚCI]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.