Powoli zbliża się pierwszy wiosenny weekend, więc warto wyrwać się z domu. Wrocław oferuje wiele wydarzeń i trudno trafić na takie, które są naprawdę oryginalne. Jednak eventy, organizowane 22-24 marca we Wrocławiu skrywają wiele kreatywnych i zaskakujących atrakcji.

We współpracy z aplikacją Evencik, która zbiera wydarzenia z całego miasta, przygotowaliśmy zestawienie 6 wyjątkowych wydarzeń na weekend. Po 2 na każdy dzień – piątek, sobotę i niedzielę. Przeczytaj artykuł, żeby je poznać.

Wieczór sztuk wszelakich

W piątek w Sztuce na Miejscu wystąpi Kolektyw Performatywy z kolejną odsłoną Variete we Wrocławiu.

Czym jest variété? To wieczór sztuk scenicznych, podczas którego artyści i artystki zaprezentują swoje etiudy taneczne, żonglerskie, cyrkowe czy akrobatyczne. Także na scenie spodziewać możesz się wszystkiego, co mieści się w definicji sztuki. Motywem przewodnim wieczoru będzie różnorodność, w myśl zasady, że we współczesnej sztuce performatywnej jest miejsce dla każdego.

Lokalizacja: Sztuka na Miejscu

Czas: Piątek 22.03.2024 | 20:00

Bilety: TUTAJ

Wszelkie odsłony kultury i sztuki znajdziesz też w aplikacji Evencik

Wiosna na języku

Z czym kojarzy Ci się wiosna? Oczywiście z kwiatami. Dlatego trudno o lepszą propozycję niż swobodna i luźna degustacja win z aromatami kwiatowymi.

Spotkanie poprowadzone będzie przez profesjonalną sommelierkę, Agnieszkę, która opowie Ci jak różne odmiany winogron i style win wpływają na aromaty kwiatowe – od delikatnych nut kwitnących kwiatów jabłoni po kwiaty bzu czy róży.

Agnieszka będzie na Was czekać w Cocofli w piątek i sobotę od 18:00 do 23:00.

Lokalizacja: Cocofli

Czas: Piątek 22.03.2024 | 18:00-23:00

W Evenciku przygotowana jest cała kategoria „degustacje”, w której zebrane są eventy związane z winem i nie tylko.

Kameralne spotkanie ze sztuką

Chcesz zresetować się po całym tygodniu? Oczyścić głowę i zamiast kolejnymi nieprzeczytanymi mailami zająć ją czymś głębszym? Jeśli tak, wernisaż „Sewol Pieta – Come Back Home” jest dla Ciebie.

To zbiór prac artystycznych i hołd pamięci ofiar tragicznego zatonięcia statku „Sewol”, a dzieła Kwang Lee, czyli autorki wystawy, mają stanowić refleksję nad obecnym stanem społeczeństwa zanurzonego w obsesji materializmu i zapomnienia o wartościach miłości i współczucia.

Wernisaż odbędzie się w Jung Hyun Gallery, a wstęp jest wolny.

Lokalizacja: Jung Hyun Gallery

Czas: Sobota 23.03.2024 | 18:00

Jeśli szukasz we Wrocławiu nowych, mniej znanych miejsc to musisz przejrzeć zakładkę „Lokale” w apce Evencik

Wiosenny balet

Nie, tym razem nie chodzi o sztukę wyższą i pokaz Jeziora Łabędziego. Kolejną propozycją na sobotę jest coś dla tych, którzy najlepiej wypoczywają na parkiecie.

Nocny Targ Tęczowa rozpoczyna odliczanie do kolejnego sezonu i rozpoczyna go wiosenną imprezą, podczas której będziesz mógł bawić się przy największych hitach disco funk, latino i house.

Wstęp kosztuje 10 zł, a kilkudziesięciu osobom, które przyjdą jako pierwsze, wręczone będą darmowe drinki.

Lokalizacja: Nocny Targ Tęczowa

Czas: Sobota 23.03.2024 | 21:00

Dzięki Evencikowi możesz być na bieżąco z imprezami organizowanymi we Wrocławiu

Uszyj sobie torbę

W niedzielę będziesz mieć idealną okazję, żeby wyrazić siebie. Wszystko dzięki kreatywnym warsztatom, podczas których możesz od zera stworzyć torbę według własnego pomysłu. Nikt inny takiej nie będzie miał!

Zobaczysz jak obsłużyć maszynę do szycia, dobrać materiały do wykroju oraz będziesz mieć zapewnione wszelkie rzeczy potrzebne do ozdobienia toreb.

A jeśli nie potrzebujesz torby, w sobotę w tym samym miejscu i o tej samej porze odbywają się tożsame warsztaty pod hasłem „uszyj sobie pluszaka”.

Lokalizacja: Równe Miejsce

Czas: Niedziela 24.03.2024 | 10:00-14:00

Udział w warsztatach jest bezpłatny, a link do zapisów znajdziesz w aplikacji Evencik

Coś dla zapalonych podróżników

Brak planów na wakacje? W takim razie koniecznie wpadnij w niedzielę na spotkanie w Wędrówki Pub, podczas którego może przekonasz się do zorganizowania wypadu… pod namiot.

Doświadczony podróżnik opowie Ci o swoich przygodach, gdy zjeżdżał Europę i okolice wzdłuż i wszerz, a jego jedynym miejscem noclegowym był właśnie namiot. Wszystko na dziko, w towarzystwie dźwięków lasu, szumu morza czy padającego deszczu.

Będzie też miejsce na rozmowę o praktycznych poradach i o tym jak zorganizować taką wyprawę. Kto wie, może zainspiruje Cię to do przygody życia?

Lokalizacja: Wędrówki Pub

Czas: 16:00

Bilety: TUTAJ

Wędrówki Pub organizują więcej wydarzeń podróżniczych. Wszystkie możesz znaleźć w Evenciku

I wiele więcej…

To jedynie wybrane propozycje weekendowych wydarzeń we Wrocławiu. Jeśli jesteście ciekawi pozostałych, znajdziecie je w aplikacji Evencik, która zbiera całą ofertę kulturalno-rozrywkową Wrocławia w jednym miejscu. Do pobrania TUTAJ

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułEuropejskie Drzewo Roku 2024 wybrane. To polski buk z Arboretum Uniwersytetu Wrocławskiego w Wojsławicach!
Następny artykułWrocław wyremontuje 100 kamienic i zrewitalizuje 70 podwórek
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.