Nadciąga weekend, a to oznacza tradycyjny przegląd ciekawych eventów. Wrocław to wyjątkowe miasto, które oferuje wiele atrakcji i wydarzeń, a my chcemy przedstawić Ci propozycje, które są kreatywne i zaskakujące.

We współpracy z aplikacją Evencik, która zbiera wydarzenia z całego miasta, przygotowaliśmy, więc listę 6 wyjątkowych wydarzeń na weekend 10-12 maja, po dwa na piątek, sobotę i niedzielę. Więcej odkryjecie w aplikacji.

Pomóż zwierzakom… imprezując

Wpadnij na imprezę, podczas której zagrają świetni DJ-e, a Ty będziesz mógł kupić plakaty, torby czy grafiki według projektów studentek ASP. Cały dochód zostanie przekazany organizacji Ekostraż, która zajmuje się rehabilitacją dzikich zwierząt.

Akcja Bezpiecznik, w ramach której odbywa się impreza powstała z inicjatywy studentek ASP, którym nie był obojętny los zwierzaków takich jak jeże, lisy czy jenoty. Możesz dołożyć do tego swoją cegiełkę, a przy okazji spędzić świetną noc. Wstęp na imprezę wolny!

Lokalizacja: Klubogaleria Dobro
Czas: Piątek 10.05.2024 | 20:00

Zostań jury poetyckich pojedynków

Dostarcz wrażeń nie tylko ciału, ale i duszy. Chcesz oddać się chwili zadumy i refleksji lub zainspirować się do tworzenia? W takim razie Slam Poetyzcki, organizowany przez Sztukę na Miejscu, jest dla Ciebie!

Twórcy będą podchodzić do mikrofonu i w dowolnym stylu przedstawiać swoją twórczość. Możesz być jednym z nich, ale też możesz zasiąść na publiczności i zdecydować o losie występujących, bo całość przybiera formę konkursu, w którym jury jest każdy z słuchaczy. Zwycięzca będzie reprezentował Wrocław w wielkim, ogólnopolskim finale.

Lokalizacja: Sztuka na Miejscu
Czas: Piątek 10.05.2024 | 20:30

Jeśli chcesz wziąć czynny udział w Slamie Poetyckim, musisz wypełnić formularz zgłoszeniowy. Wszystkie szczegóły znajdziesz w karcie tego wydarzenia w Evenciku.

Kiedyś to była muzyka…

I wcale nie chodzi o lata 80 czy 90, a o średniowiecze!

Poczuj się jak w XV wieku, dzięki wyjątkowemu koncertowi muzyki dawnej. Możecie spodziewać się najstarszej zachowanej do naszych czasów muzyki klawiszowej, instrumentalnych wersji utworów sprzed ponad 600 lat i improwizacji według dawnych reguł.

Koncert poświęcony będzie muzyce środkowoeuropejskiej (w tym pochodzącej ze źródeł wrocławskich) i francuskiej. Ryszard Lubieniecki zagra na portatywie – najmniejszym rodzaju średniowiecznych organów. Wstęp kosztuje 25 zł.

Lokalizacja: Macondo
Czas: Sobota 11.05.2024 | 18:00

Wielki finał Eurowizji

Już w sobotę rozstrzygnie się kto zwycięży w Eurowizji 2024. Tego typu barwną i różnorodną imprezę warto celebrować w barwnym i różnorodnym otoczeniu. Trudno więc o lepsze miejsce niż Surowiec, który organizuje oglądanie finału z dużym rozmachem i odpowiednią oprawą.

Wpadnij kibicować swoim faworytom, obstawiać zwycięzców, pobawić się przy muzyce i napić pysznych drinków.

Lokalizacja: Surowiec
Czas: Sobota 11.05.2024 | 20:00

Majowe kino plenerowe

Wiosna rozkręciła się na całego, a dni robią się coraz cieplejsze. Czy może być lepszy sposób na spędzenie niedzielnego wieczoru niż relaks się na leżaku z orzeźwiającym drinkiem w dłoni, kimś bliskim obok i dobrym filmem na rzutniku?

Już w niedzielę cotygodniowe kino plenerowe w Nocnym Targu. W repertuarze argentyńska czarna komedia „Dzikie Historie”. Wstęp wynosi raptem 5 zł, a przy wejściu dostajesz popcorn gratis!

Lokalizacja: Nocny Targ Tęczowa
Czas: Niedziela 12.05.2024 | 21:00

Może masz ochotę tupnąć nóżką?

Jeśli wolisz zakończyć tydzień w bardziej aktywny sposób to pozostaje zabrać partnera do tańca i wyskoczyć na niedzielną potańcówkę w Schodach Donikąd.

Czeka Cię swingowe szaleństwo, podczas którego każdy miłośnik tańca, rock’n’rolla, lindy hopa czy boogie woogie, znajdzie coś dla siebie. Jeśli jesteś początkującym tancerzem to nie masz się czym przejmować. Czekają na Ciebie profesjonaliści, którzy oferują naukę podstawowych kroków i figur.

Wstęp jest darmowy, a parkiet czeka!

Lokalizacja: Schody Donikąd
Czas: Niedziela 12.05.2024 | 19:00

I wiele więcej…

To jedynie wybrane propozycje wydarzeń we Wrocławiu. Jeśli jesteście ciekawi pozostałych, znajdziecie je w aplikacji Evencik, która zbiera całą ofertę kulturalno-rozrywkową Wrocławia w jednym miejscu. Pobierz TUTAJ

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocławskie baseny i kąpieliska szykują się do sezonu. 3 z nich będą bezpłatne. Kiedy otwarcie?
Następny artykułRusza Vertigo Summer Vibes Festival – bezpłatne koncerty na plenerowych scenach we Wrocławiu!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.