Ciepły początek maja przyspieszył pytania mieszkańców o otwarcie miejskich basenów i kąpielisk. Jeśli pogoda dopisze, będziemy mogli z nich korzystać już na przełomie maja i czerwca.

We Wrocławiu mamy 6 obiektów letnich, z których będzie można korzystać w tym sezonie:

  • Pływalnia letnia Orbita przy ul. Wejherowskiej 34,
  • Kąpielisko “Morskie Oko” przy ul. Chopina 27,
  • Kąpielisko “Glinianki” przy ul. Kosmonautów 1,
  • Kąpielisko “Oporów” przy ul. Harcerskiej 25,
  • Kąpielisko “Królewiecka” przy ul. Królewieckiej,
  • Plaża przy tzw. Jeziorze Pawłowickim w pobliżu ul. Jeziorowej.

– Czekamy na piękne i słoneczne lato w tym roku. Aktualnie jesteśmy w procesie przygotowań do sezonu na naszych basenach przy ul. Wejherowskiej i na kąpielisku Glinianki. Jak co roku, czyszczone są niecki basenowe, sprawdzane, konserwowane i serwisowane sanitariaty oraz urządzenia techniczne. W najbliższych dniach baseny wypełnią się wodą, która następnie musi zostać przebadana i dopuszczona przez Sanepid do użytkowania przez kąpiących się. Na Gliniankach dodatkowo dosypywane są tony piasku, aby uzupełnić, wyrównać i przygotować plażę – mówi Dariusz Kowalczyk, prezes WCT Spartan.

Oba kąpieliska zostaną otwarte najpóźniej 15 czerwca, ale jest duża szansa, że jednak dużo wcześniej.

– Jeśli tylko pogoda dopisze i będzie nas czekał upalny długi weekend w Boże Ciało (Boże Ciało przypada w tym roku 30 maja), to już wtedy zgłosimy gotowość i otworzymy nasze obiekty. Śledząc na bieżąco prognozę pogody poinformujemy o konkretnej dacie, czy będzie to 30 maja czy weekend później, ale uspokajam, że nawet mimo niesprzyjającej aury baseny zostaną otwarte nie później niż 15 czerwca – wyjaśnia Maciej Moczko, rzecznik prasowy WCT Spartan.

Cenniki nie są jeszcze ustalone, ale nie ulegną one drastycznym zmianom. Będą to jedynie kosmetyczne zmiany, nad którymi trwają obecnie prace.

Pływalnia letnia Orbita

Pływalnia Letnia Orbita przy ul. Wejherowskiej 34 otwarta będzie codziennie w godzinach 9-19. To kompleks trzech basenów odkrytych wykonanych w technologii stali nierdzewnej, wybudowanych na The World Games w 2017 roku.

 Basen pływacki o wymiarach 50 x 25 m i głębokości od 1,6m do 1,8m

 Basen rekreacyjny o wymiarach 50 x 25 m, w którym oprócz strefy wydzielonej do pływania jest strefa wypłycona wraz ze zjeżdżalniami. Głębokość od 1 do 1,4 m.

 Brodzik dla dzieci – niecka basenowa ok 200 mkw. o głębokości 40 cm z fontanną, a w pobliżu plac zabaw dla dzieci.

W ubiegłym sezonie pływalnię letnią odwiedziło ponad 80 tys. osób.

Nad bezpieczeństwem korzystających z pływalni czuwać będzie 5 ratowników. Na terenie pływalni letniej znajdują się punkty gastronomiczne, przebieralnie, szatnie (szafki na 5 zł – zwrotne) i sanitariaty.

Dla klientów przygotowanych zostało 150 sztuk bezpłatnych leżaków, a także wzbogacono ofertę gastronomiczną. W upalne dni planowane są różne sportowe animacje dla korzystających z basenów. Będziemy zachęcali do wzięcia udziału w zajęciach fitness, aqua-fitness, jogi i treningu funkcjonalnego w plenerze. Na pływalni honorowane będą karty Rodzina Plus, Multisport, PZU Sport i Medicover.

Również w tym roku będzie możliwość zakupu biletów i karnetów przez internet. Dzięki sprzedaży internetowej liczymy na sprawniejszą i szybszą obsługę, a przede wszystkim na skrócenie kolejek, które szczególnie w upalne dni tworzą się przed wejściem na pływalnię. Osoby z biletem internetowym będą miały osobne wejście. Oprócz tego, aby zachęcić do zakupów przez Internet, cena biletów będzie niższa nawet o 2-3 zł niż w okienku kasowym – mówi Dariusz Kowalczyk, prezes WCT Spartan.

Kąpielisko Glinianki

Jedno z kultowych wrocławskich kąpielisk, położone nieopodal Tarczyński Areny. To teren o łącznej powierzchni 17 hektarów, w obrębie którego znajdują się trzy jeziorka o powierzchni ok 10 hektarów.

W ubiegłym sezonie odwiedziło je ponad 20 tys. osób. Otwarte będzie w dni powszednie w godzinach 9-19, a w weekendy w godz. 9-20.

Na terenie kąpieliska pojawią się punkty gastronomiczne z urozmaiconym menu. Będą to m.in. foodtracki lub kontenery gastronomiczne z ciepłymi potrawami, typu pierogi, makarony, pizza, dania wegetariańskie, ale też fast food (frytki, burgery, zapiekanki, hot dogi itp.) oraz słodkości (lody, wyroby cukiernicze).

Dla miłośników aktywnego wypoczynku przygotowane zostały boiska do siatkówki plażowej, stoły do gry w tenis stołowy oraz Wakepark.

fot. Kąpielisko Glinianki

Kąpielisko Morskie Oko

Najpopularniejsze wrocławskie kąpielisko, w ubiegłym roku przeszło duży remont.  Zakres prac obejmował m.in. renowację natrysków zewnętrznych, szatni, toalet czy plaży. Długofalowe plany rozwoju tego terenu obejmują m.in. wyznaczenie stref grillowych, doskonałych do organizacji rodzinnych pikników, instalacji wodnych dmuchańców dla dzieci czy stref przeznaczonych do gier planszowych. Dodatkowo, w przyszłości na terenie kąpieliska będą dostępne kajaki, umożliwiające aktywny wypoczynek na wodzie. W ramach modernizacji planowany jest również remont pomostu.

Nieprzerwanie przez cały ten czas kąpielisko przyciąga tłumy entuzjastów wodnych przygód. Liczba około 90 tys. osób, które odwiedziły to miejsce w ubiegłym sezonie letnim, jest imponująca i pokazuje, że popularny „Morak” po przejściu renowacji budzi jeszcze większe zainteresowanie, niż wcześniej.

Stale inwestujemy w rozwój „Morskiego Oka”, które cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców Wrocławia. Już w tym sezonie odwiedzający mogą liczyć na nowe atrakcje. Intensywne przygotowania obiektu trwają i jesteśmy przekonani, że wrocławianie będą zadowoleni z nowej jakości kąpieliska – mówi Łukasz Wójcik, dyrektor MCS Wrocław.

Sezon kąpielowy na „Morskim Oku” rozpocznie się tradycyjnie 1 czerwca.

Bezpłatne kąpieliska i akweny

22 czerwca, wraz z rozpoczęciem wakacji zostaną uruchomione kolejne trzy obiekty – bezpłatne, strzeżone, z ratownikami, punktami medycznymi, toaletami oraz plażami.

Będą to kąpieliska i akweny:

  • Królewiecka przy ul. Królewieckiej na Maślicach,
  • Harcerska przy ul. Harcerskiej na Oporowie,
  • Jeziorowa przy ul. Jeziorowej i Sasankowej w Pawłowicach.

W tym roku, przy ul. Jeziorowej na Pawłowicach, w miejscu dotychczas funkcjonującego kąpieliska pojawi się plaża miejska w nowej odsłonie. Nie zabraknie na niej atrakcji dla mieszkańców, którzy już w czerwcu będą mogli korzystać z m.in. desek SUP. Do dyspozycji gości będzie plaża o 40 metrowej linii brzegowej. Odwiedzający znajdą tam miejsce do piknikowania i na ognisko, nowe podesty, boisko do siatkówki, opiekę ratownika, punkt pierwszej pomocy i nowość – wypożyczalnię popularnych desek SUP. Woda w tym miejscu będzie regularnie badana, by wszyscy chętni, bez przeszkód, mogli korzystać z popularnego akwenu. Dodatkowo, tereny zielone zostały odświeżone, pojawiły się też nowe nasadzenia. Część z tych inwestycji to efekt wygranych przez mieszkańców projektów WBO.

– Liczymy, że Jezioro Pawłowickie będzie, jak co roku, jednym z ulubionych miejsc letniego, aktywnego i rodzinnego wypoczynku. Zwłaszcza, że oferta, którą przygotowaliśmy będzie jeszcze bogatsza, niż dotychczas – mówi Łukasz Wójcik, dyrektor MCS-u.

Dodajmy, że przez okrągły rok można też korzystać z aquaparków Wrocławskiego Parku Wodnego: przy ul. Borowskiej w centrum miasta oraz Polnej na Brochowie. Najpóźniej w czerwcu zostanie otwarty trzeci, przy ul. Wilanowskiej na Zakrzowie.

Na wszystkich obiektach kąpielowych dyżur pełnić będą ratownicy, którzy dbać będą o nasze bezpieczeństwo. Sezon letni potrwa tradycyjnie do końca sierpnia.

Więcej informacji na temat basenów i kąpielisk można znaleźć na stronach:

www.mcs.wroc.pl

www.spartan.wroc.pl

www.aquapark.wroc.pl

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNaukowy Piknik na wrocławskich Pawłowicach: Obchody 20-lecia w UE
Następny artykułJak spędzić weekend we Wrocławiu? 6 ciekawych wydarzeń [10-12.05]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.