Jak poznać nowych ludzi przez Internet?

0

Dzięki sukcesywnie pojawiającym się coraz bardziej innowacyjnym nowinkom technologicznym i wszechobecnym dobrodziejstwom Internetu, z którego chętnie korzystają obecnie ludzie w niemal każdym wieku, szybkie łączenie się z innymi osobami jest dziś banalnie proste. Internet sprzyja poznawaniu nowych ludzi i bynajmniej nie mówimy tutaj wyłącznie o popularnych portalach randkowych skoncentrowanych jedynie na kojarzeniu użytkowników w pary. Istnieje bowiem spora grupa ludzi, którzy w sieci poszukują po prostu nowych znajomych, towarzyszy do wspólnych spotkań czy bratnich dusz, z którymi relacje z czasem mogą przerodzić się w trwałą i bliską przyjaźń. W jaki sposób poznać nowych znajomych przez Internet? Poniżej znajdziesz kilka cennych podpowiedzi! 

Dlaczego warto otworzyć się na internetowe znajomości?

Sposoby na poznanie nowych znajomych już od dawna wykraczają daleko poza tradycyjne metody, do czego w ogromnym stopniu przysłużył się Internet wraz ze wszystkimi swoimi możliwościami, które dziś wydają się być niemal nieograniczone. Chcąc nawiązać nowe znajomości, we współczesnym zdigitalizowanym świecie nie trzeba nawet wychodzić z domu. Aby wejść w interakcję z innym użytkownikiem, wystarczy bowiem zaledwie kilka kliknięć. Jednocześnie poznawanie ludzi przez Internet to rozwiązanie szczególnie cenione przez osoby, które na co dzień są raczej nieśmiałe i czują pewne bariery przy pierwszym kontakcie z kimś zupełnie nowym. W sieci natomiast jest im dużo łatwiej się otworzyć, a fakt, że nie muszą zaczynać rozmowy w cztery oczy, pozwala im przełamać początkowe obawy związane z zawieraniem nowych znajomości.

Jak znaleźć znajomych w Internecie?

O ile w wieku szkolnym czy nastoletnim nowe znajomości przychodzą nam zupełnie naturalnie i zwykle nie brakuje nam okazji do poznania kogoś nowego, o tyle dorastając i posiadając coraz więcej obowiązków, możliwości w tym zakresie nieco się kurczą. Mimo że każdy z nas w pewnym stopniu otacza się ludźmi, np. w pracy czy choćby w sąsiedztwie, to jednak czasem pojawia się chęć poznania nowych znajomych. Najprostszym, a jednocześnie skutecznym środkiem do osiągnięcia tego celu jest Internet. Gdzie szukać nowych znajomości? 

Portale społecznościowe

Zastanawiając się, jak poznać nowe osoby przez Internet, wielu osobom w pierwszej chwili słusznie przychodzą na myśl popularne portale społecznościowe. Social media to dziś bowiem coś, z czego korzystają osoby w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach, co sprawia, że przy odrobinie wysiłku można tam znaleźć pokrewne dusze. Warto przeglądać np. lokalne grupy, dzięki czemu łatwiej będzie w przyszłości zorganizować spotkanie, jeśli zechcemy przenieść znajomość na realny grunt. Aby znaleźć nowych znajomych, można też szukać osób po konkretnych wydarzeniach. Kto wie, czy nie połączy Cię z kimś obecność na koncercie tego samego artysty? 

Aplikacje do poznawania nowych ludzi – JOITIN

Portale społecznościowe są dobrym miejscem do nawiązywania kontaktów, jednak potrafią solidnie przytłoczyć ogromem niekoniecznie przydatnych informacji, w obliczu których odnalezienie faktycznie wartościowych grup może być czasochłonne i niezbyt efektywne. Dlatego rosnącym uznaniem cieszą się aplikacje do poznawania nowych znajomych, które są dedykowane wyłącznie temu celowi. JOITIN, bo o tym rozwiązaniu mowa, to nowoczesna aplikacja do spotkań pozwalająca wyszukiwać osoby o takich samych pasjach i w prosty sposób umawiać się z nimi na wspólne aktywności. 

Z pomocą JOITIN możesz wyszukiwać wydarzenia, które dzieją się w Twojej okolicy, w aż 400 kategoriach, a także organizować własne inicjatywy i zapraszać na nie użytkowników o podobnych zainteresowaniach. Poznawanie nowych ludzi w ten sposób jest banalnie proste, a umawiając się na spotkanie związane ze wspólną pasją, możesz w naturalny sposób nawiązać wartościową relację. Spotkanie na mecz piłki nożnej, jogging, przejażdżkę rowerem lub może grę w ulubione planszówki eliminuje problem braku wspólnych tematów czy niezręcznej ciszy, która czasami pojawia się podczas pierwszego spotkania z nowymi ludźmi. Natomiast wspólne hobby może skutecznie połączyć nieznajomych na długie lata!

Pobierz aplikację:

 

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWino w prezencie. Gdzie kupić świąteczne zestawy?
Następny artykułMagnolia Park rozdaje książki. Do zdobycia aż 600 nagród
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.