Wrocław pozostaje dobrym miejscem do życia. Miasto oferuje bardzo wiele, szybko się rozwija, nic więc dziwnego, że jest bardzo wielu chętnych na mieszkanie we Wrocławiu.

Ile zapłacimy za zakup mieszkania we Wrocławiu zależnie od dzielnicy?

Wrocław – moje miejsce życia

Wrocław to jedno z centralnych miejsc na mapie Polski. Miasto to słynie ze swojego piękna. Ale także warunki życia we Wrocławiu należą do bardzo dobrych. Wrocławianie są powszechnie uważani za ludzi otwartych, towarzyskich i nowoczesnych. Ich miasto wiedzie prym w wielu dziedzinach rozwoju organizacyjnego i urbanistycznego w skali krajowej.

Ceny mieszkań we Wrocławiu

Wrocławianie korzystają z dobrej infrastruktury, nowoczesnych rozwiązań w myśleniu i współczesnym mieście, cieszą się i są dumni z Wrocławia.

Życie we Wrocławiu, posiadanie tu mieszkania, jak w każdym dużym mieście, jest ekonomicznie zależne od dzielnicy zamieszkania. Istnieją dzielnice miasta lepiej wyposażone, czystsze, lepiej skomunikowane z resztą miasta, posiadające więcej atrakcji dla mieszkańców. Te fakty kształtują ceny mieszkań. Przypatrzmy się jak to wygląda we Wrocławiu.

Wrocław należy do tych wielkich miast polskich, w których życie jest relatywnie droższe niż w innych częściach kraju. W roku 2021 odnotowano wzrost cen mieszkań wrocławskich o ponad 4,5% do roku poprzedniego. Wrocławski Tarnogaj już od kilku lat pozostaje najdroższą dzielnicą miasta. Z kolei za kupno lub wynajem mieszkania najmniej zapłacimy, jeśli wprowadzimy się na Widawę. Stare Miasto cieszy się nadal olbrzymią popularnością i choć nie jest to dzielnica tania, to nietrudno znaleźć oferty mieszkaniowe dla niej. W czołówce najdroższych, ale też najlepiej przystosowanych miejsc we Wrocławiu znajduje się także osiedle Biskupin – Sępolno – Dąbie – Bartoszowice. Im wyższa cena (zależna od lokalizacji), tym zazwyczaj na większy komfort mieszkania możemy liczyć, choć dzielnice tańsze, jak Nowy Dwór czy Osobowice – Rędzin – także pokazują dobry poziom zagospodarowania przestrzennego i w żadnym sensie nie stanowią “slumsów”.

W serwisie Morizon bez trudu znajdziemy mieszkanie w interesującej nas cenie i dzielnicy Wrocławia. Wymienione dzielnice, w których obiektywnie za metr kwadratowy mieszkania płacimy obiektywnie więcej, pozostają też dzielnicami uznawanymi na nieco lepiej zorganizowane, skomunikowane z resztą miasta, wygodniejsze do zamieszkiwania.

Gdzie znaleźć mieszkanie we Wrocławiu?

Wrocław zachwyca i nieustannie przywodzi do siebie nowych mieszkańców. Piękno miasta, jego historia i pewien etos wrocławiaków, który jest zauważalny dla chętnie odwiedzających to miasto turystów, przedstawiają sobą najlepszą stronę Wrocławia.

Wielu jest dumnych z tego, że mieszka właśnie tu, a nie gdzie indziej. W serwisie gratka.pl – mieszkania we Wrocławiu są dostępne na wyciągniecie ręki, w bardzo obfitej ofercie zarówno rynku pierwotnego i wtórnego. Jeśli interesujemy się zakupem mieszkania we Wrocławiu, to gratka.pl powinna być pierwszym miejscem w sieci, do którego powinniśmy zajrzeć.

Życzmy sobie wszyscy, aby niesamowity Wrocław nadal rozwijał się w szybkim tempie i nigdy nie zapominał o swoich mieszkańcach, którzy darzą to miasto miłością.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułSpływ pontonowy i kajakowy w okolicy Wrocławia [5 propozycji]
Następny artykułDuet raperów Dwa Sławy zagra na Hot Spocie
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.