Spływ pontonowy i kajakowy w okolicy Wrocławia [5 propozycji]

0

Upały nie odpuszczają. Najbliższe tygodnie zapowiadają się we Wrocławiu równie gorąco. To idealny czas, by wybrać się ze znajomymi lub rodziną na aktywny wypoczynek nad wodą. Podpowiadamy gdzie organizowane są we Wrocławiu i okolicach spływy pontonowe i kajakowe. 

We Wrocławiu jest kilka wypożyczalni kajaków, o których pisaliśmy w tym artykule: Gdzie we Wrocławiu wypożyczyć kajak i rower wodny? [LISTA MIEJSC]

Jeśli szukacie mocniejszych wrażeń, warto rozważyć tzw. raftinfg – czyli spływ pontonowy lub kajakowy z nurtem rzeki. Okolice Wrocławia oferują wiele możliwości.

Z powrotem

1. Rafting Wrocław – spływ w Parku Krajobrazowym Doliny Bystrzycy

Zaledwie 20 minut drogi od Wrocławia na terenie parku krajobrazowego, obszaru chronionego Natura 2000 i dzikiej przyrody zorganizowana została nowa atrakcja turystyczna dla mieszkańców.

Początek spływu i Przystań Jarnołtów znajduje się w Jarnołtowie w okolicy Karczmy Rzym na prawym brzegu Bystrzycy przed mostem Jarnołtowskim.

Trudność: średnia
Cena: osoba dorosła – 50 zł
dziecko do 3 roku życia – 0 zł
dziecko i młodzież do 12 roku życia – 40 zł
senior 70+ – 40 zł
Czas trwania: około 70 minut
Start spływu: Przystań Jarnołtów, obok Karczmy Rzym

Więcej informacji: tutaj

Z powrotem
Poprzedni artykułJak stworzyć miejskie trawniki przyszłości? – projekt Uniwersytetów i Zarządu Zieleni Miejskiej
Następny artykułJak kształtują się ceny mieszkań w poszczególnych dzielnicach Wrocławia?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.