default

Inwestycja mieszkaniowa Czysta 4, powstająca w samym sercu Wrocławia, osiągnęła kolejny ważny etap – stan surowy otwarty. Z tej okazji odbyło się symboliczne zawieszenie wiechy, w której obok inwestora – BPI Real Estate Poland, uczestniczyli również przedstawiciele generalnego wykonawcy – firmy CFE Polska oraz podwykonawców. Ogółem, stan zaawansowania wszystkich robót na budowie Czystej 4 wynosi 40%, a zakończenie budowy i oddanie mieszkań do użytku planowane jest już w II kwartale 2024 roku.

 

Czysta 4 jest inwestycją klasy premium, która oferuje nowoczesne mieszkania i apartamenty atrakcyjnie zlokalizowane w samym centrum Wrocławia, w sąsiedztwie centrum handlowego Renoma i nieopodal Starego Miasta. Jest to drugi, po Bulwarach Książęcych, projekt belgijskiego dewelopera BPI Real Estate Poland realizowany w stolicy Dolnego Śląska.  Za budowę odpowiada zaś, jako generalny wykonawca, odpowiada firma CFE Polska. Obydwie spółki należą do tej samej grupy kapitałowej, co zapewnia synergiczne działanie i wysoką jakość realizacji projektu.

– Mimo wymagającej lokalizacji inwestycji w samym centrum miasta, prace budowlane przebiegają sprawnie i zgodnie z harmonogramem. Osiągnięcie stanu surowego otwartego pozwala nam przystąpić do kolejnych etapów, takich jak montaż okien, prace murarskie i instalacyjne wewnątrz budynku – powiedział Piotr Tymura, Project Manager w BPI Real Estate Poland.

W ramach inwestycji Czysta 4 powstają 183 mieszkania o powierzchni od. 25 do 88 mkw, i strukturze od 1 do 4 pokoi, a także 3 lokale usługowe o powierzchniach 72,09 mkw., 81,69 mkw. i 93,90 mkw. Każde mieszkanie będzie wyposażone w system typu smart home, a większość z nich będzie miała dostęp do ogródków, balkonów lub tarasów. Projekt inwestycji uwzględnia także podziemne i naziemne miejsca parkingowe dla samochodów, komórki lokatorskie oraz liczne miejsca postojowe dla rowerów. Dodatkowymi atutami dla przyszłych mieszkańców będą ogólnodostępna przestrzeń coworkingowej oraz zielony tarasu ze strefą relaksu na dachu.

Inwestycja Czysta 4 wyróżnia się nie tylko znakomitą lokalizacją, ale także zastosowaniem licznych rozwiązań ekologicznych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Należą do nich m.in. panele fotowoltaiczne do zasilania części wspólnych, odzysk deszczówki do podlewania zieleni na terenie osiedla, budki dla ptaków, czy infrastruktura pod instalację ładowarek do samochodów elektrycznych. W trakcie realizacji inwestycji Czysta 4 udało się również zachować większość istniejących na terenie budowy drzew.  – Warto również podkreślić, że materiały budowlane ze znajdujacej się niegdyś na tym terenie galerii handlowej, zostały poddane recyklingowi. Część elementów, takich jak kamienne elementy elewacji, zostaną ponownie wykorzystane we wnętrzach nowego budynku – dodaje Piotr Tymura.

Ceny mieszkań w inwestycji Czysta 4 w ofercie BPI Real Estate Poland wynoszą średnio około 19 500 PLN/mkw.

Więcej informacji nt. projektu dostępne jest na stronie internetowej: https://czysta4.pl/

O BPI Real Estate

BPI Real Estate jest firmą deweloperską należącą do belgijskiej grupy kapitałowej CFE założonej w 1880 roku, która prowadzi działalność w kilku obszarach: nieruchomości, rozwiązań technicznych dla budynków i przemysłu, budownictwa i renowacji, a także rozwiązań infrastrukturalnych dla sektorów mobilności i usług.

 

BPI Real Estate powstało ponad 30 lat temu, od tego czasu zdobywając ogromne doświadczenie w realizacji wysokiej jakości inwestycji w segmencie nieruchomości mieszkaniowych, biurowych, handlowo-usługowych oraz tzw. obiektów specjalnych. Projekty dewelopera powstają na trzech europejskich rynkach – w Belgii, Luksemburgu i w Polsce. Wyróżnia je innowacyjność i dbałość o szczegóły – w kwestiach związanych m.in. z planowaniem urbanistycznym, dobrą architekturą i efektywnością energetyczną. Misją BPI Real Estate Poland jest wdrożenie zasad zrównoważonego rozwoju na wszystkich etapach realizacji inwestycji, a celem realne zmniejszenie śladu węglowego, za który odpowiada sektor nieruchomości i budownictwa na całym świecie.

 

Swoją wiedzą w zakresie projektowania i realizacji inwestycji deweloperskich służy również w Wood Shapers, spółce założonej w 2019 roku przez BPI Real Estate i CFE Contract (firmę siostrę również należącą do grupy CFE, a w Polsce działającą pod nazwą CFE), która prowadzi działalność w obszarze zrównoważonego budownictwa z drewna i prefabrykatów.

 

O BPI Real Estate Poland

 

Pierwsza inwestycja BPI Real Estate Poland została ukończona w 2017 roku na gdańskim rynku nieruchomości, gdzie na Przymorzu powstał czteroetapowy kompleks mieszkaniowy Cztery Oceany. BPI Real Estate Poland z sukcesem działa również w Warszawie, gdzie powstały kolejno projekty Wola Tarasy, Wola Libre, wolaRE oraz Rezydencja Barska. Inne zakończone realizacje BPI Real Estate w Polsce to kompleks Bulwary Książęce we Wrocławiu oraz osiedle Vilda Park w Poznaniu. Nowymi projektami w portfolio dewelopera są inwestycje Bernadovo w Gdyni, Panoramiqa w Poznaniu, Czysta 4 we Wrocławiu oraz Chmielna Duo w Warszawie. W 2022 roku spółka uruchomiła łącznie 4 nowe inwestycje w Polsce. Dodatkowo we współpracy z firmą Revive, BPI Real Estate Poland realizuje wieloetapową inwestycję Cavallia na poznańskim Łazarzu.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPotańcówka Wrocławska w rytmie filmowych hitów
Następny artykułOtwarcie wiaduktu na TAT. MPK Wrocław zaprasza na paradę autobusów
Odkryj Wrocław na nowo