Gorące oferty z rozgrzanego rynku mieszkań – Targi Mieszkań i Domów w Hali Stulecia

0

7 i 8 maja w Hali Stulecia odbędzie się wiosenna edycja wrocławskich Targów Mieszkań i Domów. Mieszkańcy Wrocławia i okolic będą mieli możliwość sprawdzenia oferty rynkowej lokalnych deweloperów, skonsultowania się z doradcami kredytowymi, a nawet rozpoczęcia procesu projektowania wnętrz swojego nowego mieszkania.

To świetny moment na znalezienie nowego lokum – jak prognozują bowiem analitycy rynku i mówią sami deweloperzy, taniej już było

Ubiegły rok według analityków badających rynek nieruchomości mieszkaniowych był rekordowy – więcej mieszkań niż w 2021 (69 tysięcy, wg danych JLL – analiza rynku pierwotnego w sześciu największych miastach) sprzedano w 2017 roku. O trzy tysiące więcej. Porównując świat z 2017 i 2021 można unaocznić sobie skalę zapotrzebowania oraz wagę, jaką Polacy przywiązują do własnego M. Wobec tak nasilonego popytu ceny mieszkań rosły szybciej niż szybko rosnąca inflacja. Mimo stopniowo słabnącej fali zakupów pod koniec roku, trudno prognozować początek gwałtownych spadków cen. Analitycy przewidują raczej dalsze, łagodniejsze i wolniejsze, wzrosty.

Czy to ostatni dzwonek, by w ofercie deweloperów znaleźć mieszkanie, które będzie najlepiej dopasowane do potrzeb, marzeń i planów – a którego cena zmieści się w planowanym budżecie?

Wiele czynników na to właśnie wskazuje. Materiały budowlane gwałtownie drożeją. Teraz, wobec łańcuchów dostaw przerwanych przez pandemię i wojnę w Ukrainie, te wzrosty z pewnością będą się nasilać. Gruntów pod budownictwo mieszkaniowe, jeśli nie dojdzie do postulowanych przez środowisko deweloperskie zmian w prawie, nie przybędzie, a tych dostępnych zostało już niewiele. Polsce coraz intensywniej przyglądają się zachodnie fundusze inwestujące w najem instytucjonalny. Jesteśmy w tym aspekcie rynkiem wschodzącym, a więc dającym realne szanse na zyski. Nadal widzą to również inwestorzy indywidualni – nadal ponad połowa mieszkań kupowana jest za gotówkę, jako sposób na zabezpieczenie oszczędności lub w celu wynajęcia.

W obecnej sytuacji gospodarczej i politycznej w Europie z pewnością czekają nas kolejne podwyżki stóp procentowych, spadnie zatem zdolność kredytowa Polaków. Z drugiej strony ci, którzy zakwalifikują się do rządowego programu „Mieszkanie bez wkładu własnego”, który wg zapowiedzi wejdzie w życie 27 maja, gwałtownie podniosą i tak już rekordowo wysoki popyt. A na wzrost podaży w aktualnym krajobrazie gospodarczym liczyć nie należy. Jaki z tego wniosek dla osób, które teraz podjęły decyzję o zakupie mieszkania? Na pewno warto proces usprawnić i już teraz sprawdzić, co aktualnie oferuje rynek.

Znakomitą do tego okazją będą Targi Mieszkań i Domów, które firma Nowy Adres SA, należąca do Grupy MTP, organizuje w weekend 7 i 8 maja w Hali Stulecia przy ul. Wystawowej 1.

W jednym miejscu będzie można zapoznać się z ofertą wrocławskich deweloperów (m.in. Arkop Deweloper, BNM-1 Sp. z o.o., CTE, Money Square Investment, INWEA DEVELOPMENT, KD1 Deweloper, Lokum Deweloper, MESTA Development, MikoInvest Sp zo.o Sp.K, Money Square Investment, OL-BUD Development Plus, Osiedle Przyszłość FS, P.B. Budotex, RT Deweloper, Salwirak, Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa „MAŚLICE” i inni) także tych oferujących domy (Expobud, WOLF Haus) i agencji nieruchomości jak Freedom nieruchomości Oddział Wrocław Południe. Na stoiskach doradców kredytowych i banków (m. in. Credit Space, Kancelaria Ubezpieczeniowa Beata Dziedzic Gulej, mBank, Studio Finansów, Swoboda Eksperci Hipoteczni) będzie można skonsultować możliwości kredytowania zakupu. Wielu wystawców przygotowało wyjątkowe oferty rabatowe, dostępne tylko w czasie targów.

Atrakcyjnie zapowiada się stoisko UM Wrocław. Wrocław bez wątpienia jest miastem, które przyciąga swoim potencjałem. Potencjał ten nie tylko obejmuje rynek pracy, lecz również miejsce idealne do życia.

Na targach nie zabraknie również architektów i firm oferujących wyposażenie i wykończenie wnętrz (m.in. Pracownia Projektowa PORT, Decoroom, Homestagerka.pl, Grenton czy Dukke).

Tradycyjnie na targach organizowanych przez Nowy Adres nie zabraknie okazji do zdobycia konkretnej wiedzy. W dwóch salach seminaryjnych – Strefie Zakupu oraz Strefie Finansów – przez oba dni odbywać się będą bezpłatne prelekcje ekspertów rynku nieruchomości, znakomitych doradców finansowych oraz architektów wnętrz. Będzie można dowiedzieć się jak tanio, szybko i co najważniejsze, bez niepotrzebnych nerwów uzyskać kredyt mieszkaniowy. A specjaliści wyjaśnią meandry i zawiłości całego procesu zakupu mieszkania. W targowej Strefie Porad będzie można w sobotę skonsultować swoje pomysły z projektantem wnętrz,  a w niedzielę szukać wsparcia w zakresie kredytów hipotecznych. Bardzo atrakcyjnie zapowiada się Strefa Wirtualnych Spacerów 3D Estate – w tym miejscu będzie można wirtualnie, na dotykowym ekranie, odwiedzić już wybudowane, wykończone i wyposażone mieszkania z oferty wystawców.

Targi Mieszkań i Domów
7-8 maja
sobota 10:00–17:00, niedziela 10:00–16:00

Hala Stulecia
Ul. Wystawowa 1, Wrocław

Szczegóły i bilety: https://wroclaw.targimieszkan.pl/pl

Program targowych prelekcji: https://wroclaw.targimieszkan.pl/pl/bezplatne-seminaria/

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł01. Diabła adwokatura i sądownictwo, czyli nowe budownictwo. Olimpia Port. 
Następny artykułEKOszenie we Wrocławiu – miasto ekologicznie kosi trawniki
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.